Właśnie jesteśmy świadkami okienka transferowego, w którym to co napiszą dziennikarze, to się sprawdza. Jedna z tych historii, która podgrzewała atmosferę przed GW1 było to co stanie się z Lukaku. Okazało się, że trafi do United.

Każda historia musi mieć swój początek. Uznajmy , że początkiem Lukaku na wyspach , było granie dla WBA. To wtedy, dowiedzieliśmy się, że taki gość istnieje. 17 bramek w całym sezonie, i pamiętny Hattrick na Old Trafford. Jeden kolega do dziś pamięta, jak go sprzedał przed GW38. Ulgę, kiedy zobaczył go na ławce, i to wkurwienie, kiedy ten na koniec zdobył 3 bramki. Kolega grał o pierwsze miejsce w fajnej lidze. Takie były początki Lukaku.

Kiedy wrócił do Chelsea, wszyscy myśleli a na pewno niż podpisany, że teraz to On będzie królem na Stamford Bridge. Nawet w jednym meczu wystawiłem go na C…wtedy , jak Mourinho nie miał innych napastników do wyboru i postawił w ataku na Schurlle…to było drugie spotkanie z Lukaku.

Wypożyczenie do Evertonu było dla niego oddechem a dla nas było opcją na jeden slot w ataku. Jak widać na obrazku tytułowym , musieliśmy czekać 3 sezony aby bez żalu oddawać ten slot Lukaku. Kiedy dawałem mu opaskę, jak zdobył 3 z Sunderlandem, było miło. Kiedy zdobył 4 z Bournemouth, bolało i prawie kasowałem konto. Pewnie każdy z Nas, ma swoją historię z Lukaku. Jeszcze taka jedna moja ulubiona, to ta w której bez złych intencji, odradziłem takiemu jednemu zakupu Lukaku a on wtedy pojechał na Southampton i zdobył 2 bramki.

Kapitalny miał ten ostatni sezon, zmiana klubu na większy była nieuchronna. Stał się za duży na Everton. Wybrał United a nie Chelsea, podobno kasę miał taką samą i wybór pozostawał w kwestii Lukaku. Zdecydował się pracować ponownie z Mourinho. Widać, nie było między nimi takich dużych różnic jak to przedstawiała prasa. Tylko Lukaku musiał dorosnąć piłkarsko. W takich klubach jak United czy Chelsea, przeważnie potrzebują zawodnika na już. czyli takiej skuteczności jaką miał w ostatni sezonie.

lukaku stats

Pewne miejsce w podstawowym składzie? Głupie pytanie oczywiście. Tutaj trzeba się zastanawiać, czy zdobędzie ponad 30 bramek w nadchodzącym sezonie czy w okolicach 25? Czasami ktoś mnie zapyta , czy mam już skład na GW1. Wiecie, tak przypadkiem, kiedy idę Marszałkowska. Gość staje, odwraca się i zadaje pytanie. Więc ja mu odpowiadam wtedy, Kane. Nikt więcej na ten moment. Od dziś, dorzucam Lukaku. Takich dwóch, będzie ok. Z tym 3 mam problem i ten 3 będzie mi spędzał sen z powiek.

Kiedy Lukaku miał grać w niebieskiej koszulce Evertonu, to kalendarz jaki był przed nim mówił, bardzo niecenzuralne słowa. Kalendarz United zupełnie co innego. Ten kalendarz opowiada historię niczym kino w Hollywood. Po prostu wiesz, jakie będzie zakończenie. Kalendarz ten wygląda tak

WHU,swa,LEI,sto,EVE,sou

Szczególnie fajnie, wygląda ten mecz na GW1 z WHU. Jak pamiętacie doskonale, Lukaku uwielbia grać przeciwko WHU, niczym Suarez przeciwko Norwich. 10 spotkań, 7 bramek i 4 asysty. Tak więc, szykujcie te 11-12 mln na Lukaku w United. Dalej nie jest jakoś tragicznie, właściwie to można napisać , że jest to idealny kalendarz aby zgarnąć komplet punktów i spokojnie obserwować poczynania rywali.

Jest jeszcze druga kwestia związana z tym transferem. Lukaku będzie niczym budowa fabryki w nowym miejscu. Zawsze jest wtedy gadka o przykładowym 1000 miejscach pracy a dodatkowo powstanie 500 miejsc pracy wokół fabryki. I podobnie będzie z Lukaku i zawodnikami United. Oczywiście nie będę wchodził w buty Mourinho, bo ten wyjdzie zaraz Fellainim na 10 i nie będę teraz zgadywał , kto zagra po bokach, czy to będzie 442 itp itd. Wiem jedno, z Lukaku w składzie, zyskują w moich oczach. Mata? Martial? Pogba? czy Mkhitaryan? Przekonamy się podczas pre sezon. Bo kolejną dobrą informacją dla nas jest data transferu Lukaku. Dziś zawodnicy United polecieli do USA na swój obóz przygotowawczy. Lukaku będzie miał czas, aby poznać się z nowymi kolegami z drużyny.

Czeka nas nowy rozdział z United i FPL. Lepszy , nowy rozdział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *