Home PRESEZON TRANSFERY Dlaczego brak Bakayoko w Twoim składzie FPL jest ok?

Dlaczego brak Bakayoko w Twoim składzie FPL jest ok?

0

Zawodnik złoto, jeżeli grasz w FM albo pykasz w PESa. Tam, jego walory w defensywie, mogą okazać się niezbędne abyś osiągnął sukces. Kiedy grasz w FPL, nie dostajesz pkt za odbiory czy wślizgi. Dlatego też , wszystkie składy w których widziałem Kante przed GW1, mnie cieszą. Zawsze to jakaś przewaga na stracie.

Bakayoko, nie przechodzi do Chelsea aby zdobywać bramki. Oznacza to, że pewnie odda jakieś 15-18 strzałów w trakcie sezonu. Z założenia, większość z nich , spoza pola karnego. Ewentualnie strzały głową po SFG lub po jakimś zamieszaniu pod bramką przeciwnika po SFG. To jest taki typ zawodnika, który pod bramką przeciwnika będzie bardzo okazjonalnie, jego głównym zadaniem będzie kasowanie akcji ofensywnych przeciwników. Dosyć niedoceniona pozycja w FPL. Możny by przyjąć jakiś współczynnik defensywny, który dawałby jakiś mały pkt za realizację. Na dziś, brak punktów za wślizgi, wybicia piłki i liczbę km przebiegniętą po boisku. To powoduje, że większość defensywnych kosztuje tak mało w FPL.

Tak naprawdę, przyjście Bakayoko powinno rzucać nowe światło na pozostałych zawodników Chelsea. Popatrzmy , jaką siłę defensywną dostaje Conte do swoje drużyny.

Bakayoko-Matic-1

Oczywiście, tak jak nie można przekładać statów ofensywnych Ligue1 na Premier League, tak samo, nie można przekładać 1 do 1 statów defensywnych. Jednak, staty defensywne, nie powinny się aż tak bardzo różnić. Do bardzo trudnego zadania, jakim było przejście Kante, dojdzie objechanie jeszcze Bakayoko. Już widzę tych przepłaconych graczy Stoke czy WBA, którzy potykają się o własne nogi.

Przyjmijmy, że Bakayoko wpłynie dodatnio na grę zespołu i w związku z tym, Chelsea pójdzie gdzieś na 18 CS w sezonie. Plus dwa do tego ostatniego sezonu, czyli połowa swoich spotkań. W takim wypadku, brak obrońców lub bramkarz Chelsea , może okazać się dużym błędem. Najczęściej wybieranym obrońcą jest dziś Dawid Luiz, i to jest słuszna koncepcja. To również przy założeniu, że nowy obrońca Chelsea Antonio Rüdiger nie zajmie jego miejsca w linii obrony. Szukając CS w drużynie Chelsea , nie ma lepszej opcji. Co więcej, Dawid Luiz, potrafi uderzyć piłkę aby wpadła do bramki. Tylko przy skuteczności 3.2%, o bramki jest ciężko. Poprawi skuteczność, pojawią się bramki.

Wstawienie Bakayoko do składu, będzie się wiązało również z mniejszą siłą ofensywną drużyny. Matić odchodzi i zabiera swoich 7 asysty. To może być odczuwalne pod bramką przeciwnika, kiedy nie idzie. Takie jedno podanie, które idzie z drugiej linii. Nie wiem czy Bakayoko ma tak ułożoną nogę jak Matic. Jak utrzymać prawidłowe proporcje pomiędzy atakiem a obroną?

Tak Conte wyszedł na pierwsza połową z Fulham w sobotę.

Caballero;
Azpilicueta, David Luiz, Cahill (c);
Moses, Fabregas, Kante, Alonso;
Willian, Batshuayi, Pedro

Niby pasuje wyjąć Fabregasa i wstawić Bakayoko na jego miejsce. Wtedy zdrowy Hazard zajmuje miejsce Williana i mamy podstawową XI w tym sezonie? Fabregas na ławkę i uda się zachować proporcję w drużynie? Nie tak łatwo będzie zamienić Matica w ataku. Utrzymanie Cesca w składzie, będzie dawało dużo więcej w ofensywie. Szczególnie w momencie, kiedy napastników brak a Hazard jest kontuzjowany…

Chociaż, zdarzało się w przeszłości, że defensywny pomocnik tworzył super różnicę w FPL. Kiedy Yaya Toure miał rok konia i strzelał 20 bramek w sezonie, jedyną odpowiedzią jakiej mogłeś udzielić, dlaczego znalazł się w Twoim składzie było, auto select. Podobnie było z Ramseyem, kiedy zdobywał 10 bramek. Żeby daleko nie szukać, Capoue z tego sezonu. Tak naprawdę, to mógł być każdy inny losowo wybrany zawodnik za 4.5.

Wracając jeszcze do Yaya Toure. Z nim sytuacja była trochę inna. On miał karne i wolne. Dlatego nie wyskoczył nagle , tylko już wcześniej , zdobywał po 6 bramek na sezon. To jest właściwie, jedyny sensowny powód aby wstawić jakiegoś defensywnego pomocnika, stałe fragmenty gry. Karne, wolne lub dobra gra głową. Arteta jest takim zawodnikiem. Wykonywał karne w Arsenalu, więc można go było wstawiać do składu. Jak to wygląda przed tym sezonem? Milivojevic z Crystal Palace, Adam ze Stoke i Noble w WHU. 3 defensywnych pomocników, których obecność w składach przed GW1, może dziwić tylko na pierwszy rzut oka. Po chwili zastanowienia, ok to może mieć sens. Teraz jest opcja z Hendersonem z LFC, który może przejąć karne od Milnera…

Na dziś , Bakayoko w składzie FPL mówi, uczę się FPL lub lubię tego gościa z Monaco. Nie tędy wiedzie, droga na szczyt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *