Home PRESEZON TRANSFERY Ayew, lewy pomocnik Swansea

Ayew, lewy pomocnik Swansea

1
0

Kiedy przeczytałem że Ayew przechodzi do Swansea byłem trochę zdziwiony. Gościu odpuszcza sobie granie w Champions League na rzecz 8 drużyny Premier League. I nie jest to Londyn czy Manchester a Walia i Swansea. Później przyszło olśnienie, Michu przeszedł do Napoli, Bony do City. Swansea to może być trampolina do dużych $$$ i do wielkich spotkań. Potrzeba tylko rozegrać jeden dobry sezon, chociaż przy dobrych wiatrach może wystarczyć pół sezonu aby w styczniu przejść do innego zespołu.

Aha, sam siebie oszukałem z tym zawodnikiem. Myślałem że będzie on walczył o miejsce w ataku z Gomisem. O to jedno miejsce w preferowanym ustawieniu 4-5-1. Sprawdziłem tu i tam i rzeczywistość okazała się inna. Najlepszym miejscem na boisku dla niego jest lewa strona boiska. To właśnie kiedy gra jako AML zdobywa najwięcej bramek i asyst. W poprzednim sezonie było to dokładnie 6 bramek i 2 asysty z 10 bramek i 3 asyst sezonu. Czyli jego konkurentem w drużynie będzie Jefferson Montero. Który wygra rywalizację? Ja obstawiam że to będzie nowy zakup Monka.

Popatrzmy przez chwilę na tą ładną grafikę:

2015-6-Ayew-Progress

Wychodzi z niej że do Premier League przyszedł zawodnik który będzie „szalał” na lewym skrzydle. Możemy liczyć na jego dryblingi inaczej kiwki, po których będzie ścinał do środka boiska, zakładam że jego celem będzie oddanie strzału na bramkę przeciwnika. Zapisuje tego zawodnika w notatniki i czekam na presezon aby sprawdzać jego wyczyny.

 

[mks_separator style=”dashed” height=”2″]

[wysija_form id=”5″]

[mks_separator style=”dashed” height=”2″]

Jeden komentarz

  1. MensHealth

    22 czerwca, 2015 at 8:52 pm

    Jak tylko przeczytaem o tym transferze juz wiedzialem ze to bedzie moj pomocnik nr.3 (4?).Pytanie – 6 mln, czy moze 7,5? istotna kwestia

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *