Home PRESEZON Charlie Austin, gwiazda QPR

Charlie Austin, gwiazda QPR

3
0

Najważniejszego gola dla QPR w sezonie 2013/2014 zdobył Bobby Zamora. Gol który był wart 120 mln funtów. Jednak [mks_dropcap style=”letter” size=”20″ bg_color=”#ffffff” txt_color=”#008f5d”]najważniejszym zawodnikiem QPR był Charlie Austin[/mks_dropcap], bez jego 17 bramek  w tym dwóch w półfinałowym meczu z Wigan nie byłoby finału z Derby na Wembley.

Barton, Danny Simpson, Benoit Assou-Ekotto czy Shaun Wright-Phillips, Najważniejszym zawodnikiem QPR był Charlie Austin. Znacie? Ja nie, a wypadało by poznać zawodnika który zdobył w poprzednim sezonie 17 bramek.

Zacznijmy od sztampowych rzeczy, Charlie Austin to 24 letni Anglik który w QPR gra od sierpnia 2013 roku. Trafił do Londynu za 4 mln funtów, „musiało” go sprzedać Burnely gdyż nie przechodzi się obok takich pieniędzy obojętnie. Bunrley wiedziało co robi, mieli w swoim składzie Ingsa. Wypadało by zapytać czy Charlie Austin był wart tych pieniędzy? oczywiście że tak 🙂

[mks_dropcap style=”letter” size=”20″ bg_color=”#ffffff” txt_color=”#008f5d”]Od sezonu 09/10 kiedy zaczął grać w Swindon Town nie zszedł poniżej 12 bramek w sezonie! [/mks_dropcap] 5 kolejnych sezonów i Charlie Austin nie schodzi poza określony poziom, właściwie to jest to stały progres który na teraz zakończył się wprowadzeniem QPR do Premier League.  Awans ten dał QPR jakieś 120 mln funtów, zadziwiające że przyczynił się do tego człowiek który jeszcze 5 lat temu zarabiał 100 funtów jako piłkarz amator pracując jako murarz w firmie Austin Brickworks którą prowadził jego ojciec.

[mks_dropcap style=”letter” size=”20″ bg_color=”#ffffff” txt_color=”#008f5d”]Grudzień 2008 roku, Charlie Austin kończy dzień na budowie,[/mks_dropcap]

wsiada do autokaru który ma go zawieść na mecz jego drużyny Poole Town z Brading Town. Charlie Austin zdobywa 3 bramki, drużyna wygrywa 4-2 i utrzymuje pozycje lidera w Wessex Premier Division. Koniec meczu to długa podróż do domu w którym melduje się koło północy, krótki sen i pobudka o 5:30. Dzień na budowie.  Ilu z nas olało by taką podróż, szukając najgłupszej wymówki żeby jednak nie wsiadać do tego autokaru?

charlie_austin1

Ta zaciętość pozwoliła mu zdobyć 46 bramek w 46 meczach i dzięki temu Poole Town zdobyło mistrzostwo swojej ligi. Takie zdarzenie nie mogło przejść nie zauważone i Charlie Austin przeniósł się do pierwszego profesjonalnego klubu w swojej karierze, Swindown Town. Z boisk gdzie na mecz przychodziło 300 kibiców znalazł się w miejscu gdzie przychodziło ich 10000, efekt? 20 bramek w pierwszym sezonie występów dla Swindown Town.  Na koniec sezonu znalazł się na Wembley gdzie przed 73 tysięczną widownią walczył ze swoim klubem o awans do wyższej ligi z Millwall.

Następny przystanek w karierze to Champiohship i Burnley. To tutaj wypromował się do QPR. Potrzebował do tego dwóch sezonów, łącznie 90 meczy w których strzelił 44 bramki. Po tym sezonie był bliski przejścia do Hull, tego Hull grającego już w Premier League. Jednak kiedy się nie udało, przeniósł się do QPR.  „Harry spoke to me at length about the ambition of the club and the desire to return to the Premier League. That’s where I want to be as well”

„He’s scored goals wherever he’s played throughout his career and I’m very confident he’ll take his game to the next level with us.” Harry Redknapp.

Wszystko to się spełniło, zespół QPR awansował do Premier League. Charlie Austin osiągnął kolejny poziom wtajemniczenia rzemiosła piłkarskiego.

następny w kolejności był Ravel Morrison z 6  bramkami…na koniec sezonu graczom QPR przyznawane 4 nagrody. Wszystkie zgarnął Charlie Austin i tak w kolejności, Supporter’s Player of the Year by the QPR fans, Ray Jones Player’s Player of the Year by his team-mates, Kiyan Prince Goal of the Season i Player of the Year. Za to uderzenie dostał nagrodę za bramkę sezonu.

 

“I’m a centre-forward I want to score as many times as I can,” Austin explains with a smile, “every time I go across that white line I want to score. We scored three goals against Ipswich, all right we won 3-1, but I didn’t score and I wanted to. I want to score as many goals as I can and get us promoted.”

Charlie Austin, to jedna z tych historii życiowych które są gotowym scenariuszem na film.  Historia ta na szczęście jeszcze nie dobiegła końca, teraz po prostu będzie miała swój dalszy ciąg w Premier League a Ty i ja będziemy mogli ją śledzić na ekranie TV i jeżeli wszystko się dobrze ułoży przybędzie nam kilka punktów przy nazwisku Austin w składzie Fantasy Premier League.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *