Home PRESEZON BENIAMINEK Beniaminek – Huddersfield Town

Beniaminek – Huddersfield Town

0

A imię jego Tom Ince.

Tylko cztery kluby w historii angielskich rozgrywek zdobyły trzy kolejne tytuły z rzędu. Arsenal, Liverpool, Manchester United … i Huddersfield Town. Fajna trivia, chwytliwa, ale mowa o latach 1924, 1925 i 1926. Parę lat po zakończeniu WWI a trochę przed wynalezieniem penicyliny czy mikroskopu elektronowego. Huddersfield Town (the Terries) to historyczna marka, tylko zapominana, pokryta patyną i błotem. Byłaby dalej zacnym wykopaliskiem gdyby nie rewolucja nowego trenera Dawida Wagnera oraz wyceniany na jakieś 165 milionów karny obroniony przez Warda w decydującym o awansie meczu z Reading.

Po 4 letniej przygodzie z rezerwami Borussi Dortmund, jesienią roku 2015, Wagner przejął Huddersfield Town. Gdyby historia ta była filmem, scena wejścia Wagnera do szatni the Terries wyglądałaby jak oklepana komedia. Apatyczni zawodnicy, chuj, dupa i kamieni kupa. Oto klub gdzie ostatnimi czasy psy dupami szczekają. Wystarczy napisać, że 4 ostatnie lokaty the Terries w tabeli to 17,15,19 i 4. Na czwarte miejsce i awans po barażach do Premier League zapracowało aż 10 nowych nazwisk Wagnera. Kluczowymi w drodze do awansu byli:

– wypożyczony z Liverpoolu bramkarz Ward (save co 44.2 minuty i 12 CS).

– wybrany do jedenastki sezonu Championship, prawy obrońca Tommy Smith (10 asyst, 4 gole, 53 kluczowe podania) 5.0.

– środkowy obrońca Christopher Schindler (lider klasyfikacji CBI) 4.5.

– środkowy obrońca Michael Hefele 4.5 (statystyki obronne znacznie gorsze niż u Schindlera, ale groźny w polu karnym przeciwnika, 3 gole) 4.5. O miejsce walczyć będzie ze sprowadzonym z FC Kopenhaga Zanką.

– lewy obrońca Chris Lowe 4.5 (2 gole, 3 asysty). Lowe to potencjalny wykonawca rzutów karnych w nowym sezonie, ale o miejsce w podstawowej jedenastce rywalizować będzie z nowym nabytkiem Wagnera – Scottem Malone. W preseasonie częściej grywa Lowe, z drugiej strony wątpię aby Malone – czołowy, lewy obrońca ubiegłego sezonu Championship – przeszedł z Fulham na ławkę Huddersfield.

– Aaron Mooy 5.5 (4 gole, 7 asyst). Wypożyczony w zeszłym sezonie – i wykupiony z MCI już przed nowym – został wybrany do jedenastki sezonu Championship. Grający na środku pomocy Mooy zanotował aż 102 kluczowe podania, oddał 64 strzały, w tym tylko 15 z boxa.

– Elias Kachunga 6.0 (12 goli, 2 asysty)- w ubiegłym sezonie nie wykonywał karnych, tak jak fantazjowaliśmy w trakcie podcastu. Strzelił teraz jednego w preseasonie. Prawy pomocnik a pod koniec sezonu fałszywa 9. Na 73 strzały aż 59 padło z pola karnego.

– Rajv van La Parra 5.0 (2 gole, 3 asysty). Najczęściej grał na lewej pomocy, zastąpi go tam prawdopodobnie Kachunga albo Ince.

– Kasey Palmer 5.5 (4 gole, 3 asysty). Wystąpił tylko w 16 spotkaniach, z gry do końca sezonu wyłączyła go kontuzja.

Po awansie do Premier League  Huddersfield wzmocnili: napastnik Steve Mounie, drugi napastnik Laurent Depoitre, Tom Ince, lewy obrońca/lewy pomocnik Scott Malone, defensywny pomocnik Dany Williams, bramkarz Jonas Lossl, środkowy obrońca Zanka,

Statsy aktualnej ofensywy the Terries z ostatniego sezonu:

Schowek01

Przy kalendarzu cpl, NEW, SOT, whu, LEI, bur potencjał the Terries przede wszystkim widzę w ofensywnie. 12 CS ubiegłego sezonu może i robi wrażenie, ale Wagner po raz kolejny przemeblował obronę a kalendarz i rotacja w kratkę. Trudno w 100% się wstrzelić w jedenastkę, która zagra z Crystal Palace w GW1. Liczę na taki skład:

Schowek02

Domyślną pozycją Ince’a jest prawa flanka, podobnie jak Kachungi. Jeżeli van La Parra utrzyma lewą flanką to Ince wskoczy w miejsce Kachungi. I co wtedy? Palmer na AMC, czy Kachunga zagra za Mounie? Jak na razie Wagner konsekwentnie ogrywa 4-2-3-1.

Proponowane nazwiska: Tom Ince 6.0 (jak na razie 3 gole w preseasonie, sfg, potecjał); Mounie 6.0 (2 gole w preseasonie, udany ostatni sezon, wieża w polu karnym przeciwnika); Mooy jeżeli dostanie karne – i na tej samej zasadzie Lowe. Okazją może być van La Parra 5.0 – pod warunkiem pewnego miejsca w składzie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *