Home PROSPEKT PROSPEKT GW5

PROSPEKT GW5

3
0

Środa wróć czwartek już, czas opublikować prospektów na GW5 Fantasy Premier League. Tym razem padło na 5 pomocników.

prospekt gw5

Hazard – to że Eden Hazard ma w tej chwili tylko jedną bramkę i asystę jest dużym zaskoczeniem. Zwróćcie uwagę że asysta zaliczona w FPL nie jest liczona jako asysta w OptaStats. Poza tym takie liczby jakie ma powinny dać zdecydowanie więcej niż to co ugrał do tej pory. 14 sytuacji stworzonych, 7 strzałów i można powiedzieć nic z tego dla nas w FPL nie wynika. Jeżeli przyjmujemy że Fabregas nie zaliczy asysty co kolejkę a wtedy Costa przestanie trafiać to wydaje mi się że to własnie Hazard powinien zaliczyć więcej niż 2 pkt. Zaczynając od meczu z City.

Downing – zawodnik WHU zaliczył już asystę i bramkę w tym sezonie ale liczby pokazują żę jest potencjał na więcej. Szczególnie te stworzone sytuacje w liczbie 13 są interesujące. Teraz kiedy w ataku WHU gra Valencia i Sakho to można się spodziewać że będą lepiej wykorzystywali podania Downinga niż Vaz Te czy Cole.

Barton – po raz kolejny w zestawieniu. Po prostu kiedyś muszą pojawić się punkty przy tym nazwisku. Mecz u siebie ze Stoke wydaje się bardzo dobrym na przełamanie. Wiadomo że na graczy QPR patrzymy przez pryzmat ostatniego meczu, pytanie ile drużyn teraz nie dostanie 4 bramek na Old Trafford?

Cazorla – do szczęścia brakuje tylko tego aby Santi wyszedł w pierwszym składzie Arsenalu. Cazorla rozegrał 90 mniej minut niż Ozil a ma lepsze liczby…może Wenger przejrzy na oczy w końcu? Chyba że zawodnika którego kupiło się za 50 mln nie można posadzić na ławce?

Nasri – Podobnie jak w wypadku Hazarda, spodziewałem się więcej od tego gracza od początku sezonu. Tylko 1 asysta w 4 meczach, bez gole. Na papierze Nasri ma najlepsze liczby wśród pomocników City, więc potencjał aby dołożyć coś do tych bardzo słabych statystyk które ma od początku sezonu.

3 komentarze

 1. devious

  19 września, 2014 at 1:21 am

  Downing chyba wraca do żywych. W Aston Villi kiedyś wymiatał (razem z Youngiem – a jaką renomę mają obaj teraz chyba wiedzą nawet staruszki w Kazachstanie), teraz statystyki strzałów i wykreowanych okazji ma imponujące.

  5,5mln, 2% posiadania – b. ciekawa opcja jako 4/5 pomocnik.

  Reply

  • lsd

   19 września, 2014 at 9:59 am

   Przeciwo LFC bedzie miał dodatkową motywację

   Reply

 2. garret

  18 września, 2014 at 8:45 am

  czwartek albo 🙂

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *