Home PROSPEKT Prospekt GW21

Prospekt GW21

7
0

Prospekt wrócił. Nie było czasu pod koniec roku, nie było też ciekawych nazwisk. Teraz i czasu więcej i nazwiska ciekawe to wrzucę kilka słów na temat prospektów na nadchodząca kolejkę FPL.

Dla przypomnienia do kategorii prospekt łapię się zawodnik który w ostatnich 4 kolejkach oddał min 6 strzałów lub 6 razy wykreował sytuację a do tego miał tylko 1 bramkę lub asystę. W te widełki przed GW21 wpadli: Alexis Sanchez, Benteke, Sterling, Santi Cazorla, Eriksen. Tak przedstawiają się liczby tej 5.

[table id=27 /]

Benteke – w jego wypadku najważniejsza jest ilość strzałów. W jego wypadku jest ich 12, to dużo czy mało? W tym samym czasie Charlie Austin oddał 25 strzałów, co jest największa liczbą. Dalej jest Costa z 13 strzałami na bramkę przeciwnika. Gomis! Benteke i reszta. Czyli to jest top ligi w tym momencie. Do tego aż 5 strzałów było celnych. wychodzi 41% skuteczność strzałów. To też jest top ligi wśród napastników z ostatnich 4 kolejek. Właśnie takiego zawodnika potrzebowała Aston Villa, teraz Beneteke potrzebuje trochę szczęścia 😉 aby jego strzały zaczęły wpadać do bramki przeciwników. 3 ostatnie mecze Aston Villa zakończyła bez strzelonej bramki. Bardzo możliwe że teraz na czacie w weekend pojawi się bramka, AV, BENTEKE! 😀

Ciekawe że dwóch najlepszych pomocników Arsenalu znalazło się na tej liście. Jakie zrobili liczby w ostatnich 4 meczach to wszyscy widzimy. Chwila o tym czego nie ma w mojej tabelce. 40.8 % to procent posiadania w FPL Sancheza. 3.5 % to procent posiadania Cazorli. Do tego różnica ceny to aż 3,2 mln. Wystarczy spojrzeć na kalendarz nadchodzących spotkań Arsenalu i wiadomo że ktoś z tej dwójki powinien się znaleźć w składzie. Jest jeszcze jedna kategoria która pokazuje to co wszyscy wiemy, dotknięcia piłki w polu karnym. Santi w ostatnich 4 meczach miał takich dotknięć 12, Sanchez 24. O dwa mniej niż wspomniany Benteke.

Eriksen czy jest ktoś kto miał Duńczyka w składzie i nie przeklinał tego zawodnika? np w ostatnim meczu Tottenham zdobywa 5 bramek a Eriksen zgarnia całe 2 pkt. Przeżywałem to już tyle razy w tym sezonie że nie jestem zdziwiony takim obrotem zdarzeń. Trzeba mieć dużo cierpliwości do tego zawodnika. Ja jej nie mam, to może byc błąd. Może własnie tak to powinno wyglądać z Eriksenem. Kupujesz go do składu i trzymasz min 6-8 kolejek. Dopiero po takim okresie go rozliczasz, jeżeli tak jak ja sprzedawałeś go wcześniej to bolało. Teraz historia się powtórzy i będziemy mieli 2 -3 dobre mecze w wykonaniu Erksena?

Sterling czy możemy mówić że Sterling wrócił do formy? Patrząc na to co ostatnio się z nim działo trochę trudno uwierzyć że cały czas ma ponad 30% posiadania w grze. Całość to zombie team? Nie wydaje mi się, więc jeżeli któryś z Twoich przeciwników dalej ma Sterlinga w składzie to możecie Cię nieprzyjemnie zaskoczyć w nadchodzących kolejkach.

Do tej pory max dwóch prospektów odpalało w jednej kolejce. Dobrze gdyby jednym z nich był Sanchez. Z serdecznym pozdrowieniem dla konkurencji która nie ma tego zawodnika.

Staty dla większości zawodników wrzuciłem na końcu tego posta NAJLEPSZY KAPITAN GW21  .

7 komentarzy

 1. bazzant

  6 stycznia, 2015 at 8:48 pm

  Ja już drugi okres w tym sezonie mam Eriksena i oczywiście najwięcej punktów zdobywał jak go nie miałem :/ Mam nadzieję, że tym razem wystarczy mi cierpliwości 🙂

  Reply

 2. KolleR

  6 stycznia, 2015 at 6:46 pm

  Sanchez, Sterling, Benteke – do tego Hazard ustawiony już na C. Szkoda, że prospekty nie grają…:(

  Reply

 3. rataj

  6 stycznia, 2015 at 2:25 pm

  Mam aż 3 zawodników z prospektu, już się boję tej kolejki 😀

  Reply

  • garret

   6 stycznia, 2015 at 5:26 pm

   Ja tylko jednego, może uda mi się ją przeżyć 🙂

   Reply

   • gruwwa

    6 stycznia, 2015 at 5:39 pm

    Może…:P Ja mam dobre myśli co do Sancheza

    Reply

    • Marcyś

     6 stycznia, 2015 at 10:47 pm

     a ja mam nadzieję że wypstrykał się już w Pucharze

     Reply

     • gruwwa

      7 stycznia, 2015 at 9:06 am

      raptem jedna bramka, myślę że stać go na więcej 😀

      Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *