Home PROSPEKT PROSPEKT GW14

PROSPEKT GW14

0
0

Od dwóch kolejek zawodnicy o których napiszę zaliczają coś więcej niż 2 pkt w meczu. Na początku sezonu z 5 zawodników 1 coś robił, teraz 1 nie robi nic a pozostali punktują. Jak będzie teraz?

Oczywiście jak zawsze ostatnimi czasy będą tam zawodnicy Arsenalu, taki np Cazorla. Tadic również ma tam swoje „stałe” miejsce. Podobnie jak Downing. Ten ostatni przyniesie nam punkty w najbliższej kolejce. Przynajmniej tak to wyglądało do tej pory. 4 zawodników nominowanych jako prospekt na GW14 to: RVP, Oscar, Ramsey i Bolasie.

Tak wyglądały liczby tej 4 w ostatnich 4 meczach.

[table id=18 /]

W czasach kiedy Jedinak wpisuje się na listę strzelców co kolejkę kupowanie droższego pomocnika z Crystal Palace wydaje się być pozbawione sensu. Możliwe, możliwe też że Palace nie dostanie rzutu karnego lub nie uda się ponownie wykorzystać innego stałego fragmentu gry. Wtedy też do gry wchodzi Bolasie, jego 12 strzałów i 6 stworzonych sytuacji mogą dać nam więcej korzyści. Jednak tak jak pisałem, ciężko zdecydować się na takiego zawodnika jeżeli co chwilę ktoś inny punktuje w drużynie, po to właśnie jest prospekt aby takie „gwiazdki” wyłapywać.

Ramsey? wrócił już jakiś czas temu i tyle. Bez bramki, bez asysty. W Arsenalu wszyscy teraz żyją w cieniu Sancheza. Kiedy wrócił Giroud trochę światła padło w jego stronę. W ostatnim meczu Arsenalu wybili się Welbeck i Cazorla czyli ci którzy byli na stałe przypisani do prospektów. Potrzebowali kilka kolejek aby liczby zamienić na punkty. Jak będzie z Ramseyem? 13 strzałów i tylko 1 celny w ostatnich 4 meczach. Czy teraz w meczu z Southampton u siebie uda się trafić do bramki przeciwnika?

RVP wrócił? Czy bramka i asysta w jednym meczu przeciwko Hull oznaczają że Holender będzie przekleństwem tych którzy nie wyłożą ponad 12 mln na tego napastnika? Ja już raz się przejechałem na tym zawodniku. Myślałem że wrócił a to jednak Aguero się przebudził w tamtym momencie. Bolesna, błędna decyzja. Jak jest teraz? Ponad 50% skuteczność robi wrażenie. Czy to jest wystarczający argument aby wydać te 2 mln więcej i kupić RVP zamiast Rooneya w miejsce Costy? To moja główna decyzja przed GW14.

Na koniec ten 3 z pomocników Chelsea. Oscar. 16 strzałów na bramkę przeciwnika i tylko 1 gol. Mało. Jednak w tym wypadku najważniejsza jest cena zawodnika, poniżej 9 mln. Jeżeli popatrzymy na częstotliwość z jaką Oscar punktuje to wygląda na to że za chwilę powinniśmy zobaczyć bramkę lub asystę przy nazwisku Brazylijczyka…

4 zawodników którzy nie są w tym momencie pierwszym wyborem dla nas na tym etapie sezonu. Każdy z nich zagra mecz u siebie podczas najbliższej kolejki. Jeżeli zdecydowałbym się na zakup RVP to wtedy Oscar jest zawodnikiem który mieści się w budżecie. Tak mało czasu na podjęcie dobrej decyzji…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *