Home PROSPEKT PROSPEKT GW12

PROSPEKT GW12

6
0

Na GW11 nie udało się wrzucić prospektów, więc teraz nie mogę sobie pozwolić na podobną gafę 😉

Zanim jednak o tych nowych „prospektach” na GW12. Chwila o tych których widuję co chwilę kiedy spojrzę w dane.

Cazorla;12 szans stworzonych i 17 oddanych strzałów, dalej bez bramki i asysty.
Welbeck; 9 szans stworzonych i 13 oddanych strzałów, bramka i asysta.
Eriksen; 6 szans stworzonych i 14 oddanych strzałów, bramka.
Sterling; 8 szans stworzonych i 6 oddanych strzałów, asysta.

Czy w wypadku tych 4 nazwisk te liczby będą się powtarzały co kolejkę ale nie dostaniemy z nich czegoś więcej niż 1 brami czy asysty raz na 4 mecze? Chyba nie tego się spodziewaliśmy po tych zawodnikach. Gracze Arsenalu są w cieniu Sancheza. Eriksen jest cieniem samego siebie. Sterling czeka na Stu, tylko w tym nadzieja. Kiedy tak patrzyłem na te liczby i wydawało się że ci zawodnicy zaraz wystrzelą i zaczną seryjnie zdobywać pkt to oni cały czas mają te liczby bez większych zdobyczy bramkowych. Przypadek? nie sądzę. Oni po prostu mają słaby sezon. Dużo wiatru robią wokół siebie ale tylko tyle.

5 nazwiskiem które się powtarza jest Downing. 12 szans stworzonych i 17 strzałów dało mu bramkę i asystę w tym jednym pamiętnym meczu ze Stoke. Czy taka średnia będzie od Anglika? Bramka/asysta na 4 mecze? To mało czy dużo od zawodnika za 5.9 mln? Gdybym miał go w składzie jako 5 pomocnika to ok ale na 4 pomocnika taka częstotliwość zdobywania bramek może być za mała jak na potrzeby. Pytanie czy jest jakieś sensowne zastępstwo dla tego zawodnika? Myślę że trzeba będzie się „przemęczyć” z nim do końca roku. Dzika karta w styczniu zweryfikuje wszystko. Teraz czas na prospektów  GW12!

Tym razem liczby do prospektów wskazały, Navasa, Barkleya, Mosesa i Hazarda. Dokładnie takie liczby w 4 ostatnich kolejkach zostały im zliczone przez optastats.

[table id=15 /]

Navas; bardzo ciekawie wyglądają liczby Hiszpana. Do tego przez ten czas wykonał 33 wrzutki w pole karne i az 31 razy dotknął piłkę w polu karnym, dla przykładu Welbeck 50 razy. 14 sytuacji stworzonych i tylko jedna asysta? W tym samym czasie Kun staje się najlepszym zawodnikiem FPL. Coś się tutaj kupy nie trzyma..może w końcu to od niego będą szły kluczowe podania do Aguero? Lub ktoś inny zacznie strzelać w tej drużynie niż Kun? Czas pokaże, kalendarz będzie pomagał w nadchodzących meczach.

Barkley; Czy jest ktoś z graczy ofensywnych w Evertonie któremu możemy zaufać? Oczywiście nie wliczając Bainesa? Pewnie nie jeden czeka kiedy to właśnie Barkley zacznie punktować w FPL. Jeszcze niedawno martwiliśmy się o jego co tygodniowe występy a teraz widać że gra w miarę regularnie po powrocie. Martinez propsuje go w wywiadach mówiąc że będzie najlepszym zawodnikiem Anglii w najbliższych latach. W ostatnich 4 meczach tylko jedna asysta z 8 sytuacji stworzonych i aż 11 strzałów z czego tylko 3 były celne. Słaba skuteczność, jeżeli ją poprawi to przy cenie 6.7 mln będzie ciekawym zawodnikiem.

Hazard; wydając 10 mln na zawodnika trzeba wymagać czegoś więcej niż „prospekta” na GW12. 11 strzałów w ostatnich 4 meczach i tylko 1 gol. Hazard to taki zawodnik który może odpalić w każdym meczu. Jest dużym zagrożeniem bramki przeciwnika tylko ile trzeba czekać aby zaskoczył? Jeżeli już tak się stanie to będzie z niego pożytek. Przeciwko WBA bardzo dobra okazja na przełamanie.

Moses; praktycznie takie same staty w ostatnich 4 meczach jak Hazard tylko cena zdecydowanie lepsza. W tym wypadku mamy kilka plusów i jeden minus. Za plus można odczytać jego serię jaką miał do tej pory, teraz może nie zalicza asysty w każdym meczu ale widać że dalej jest potencjał na to. Na plus trzeba zaliczyć również mecz z Burnley u siebie. Tyle z plusów. Na minus i to duży, kalendarz w nadchodzących meczach. Porównywalny do tego który zagra Southampton. To pewnie odstrasza większość, jednak ja jak zwykle szukając szczęścia tam gdzie nikt go nie widzi zakupiłem tego zawodnika. Akurat mi się złożył budżet do Kuna i Costy. #ryzykfizyk, #dziwneprzeczucie itp itd.

 

6 komentarzy

 1. fleishman

  19 listopada, 2014 at 10:00 am

  też myślałem o mosesie ale ten kalendarz jednak mnie odstraszył

  Reply

  • garret

   19 listopada, 2014 at 10:17 am

   To ↑

   Reply

  • gruwwa

   19 listopada, 2014 at 10:18 am

   ja go potrzebowałem właściwie na ten jeden gw, nie wiem czy to mądre jest ale już zrobione.Nie ma odwrotu

   Reply

   • garret

    19 listopada, 2014 at 10:47 am

    Stoke się sprawdza wyłącznie jako odbicie lustrzane pokładanych nadziei 🙂

    Reply

 2. Badman

  19 listopada, 2014 at 9:37 am

  Barkley myślę, że jeszcze nie teraz ale przyszły sezon może być już jego

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *