Home PROSPEKT Prospekt GW10

Prospekt GW10

2
0

Wiem że wszyscy czekaliście na ten wpis. Każdy z nas szuka tej marchewki. Tak jak pisał Garret w Balansie: FPL to taka gra gdzie warto być krok przed innymi, tak aby przewidzieć idealny skład zanim stanie on się szablonem. Czyli, aby być krok przed przeciwnikiem

Złoże się że kolega Garret nie spodziewał się cytatu w tym, [ prawie ] cyklicznym poście a jednak. Trzeba patrzeć tam gdzie nikt nie patrzy i właśnie szukać przewagi nad konkurencją. Jeżeli fundamenty są już ustalone to pora poszperać kto taki w ostatnich 4 meczach miał max 1 bramkę lub 1 asystę a przy tym oddał minimum 5 strzałów lub 5 razy stworzył sytuację bramkową. Kilka nazwisk ( Sterling, Downing ) powtarza się w dalszym ciągu , więc ja nie będę się powtarzał tylko zostawię ich w moim składzie. Licząc że zaraz odpalą, max do 11 GW. Więc kto oprócz tej dwójki?

Gerrard, Milner, Welbeck, Puncheon, Willian Ta piątka albo nie miała szczęścia które zaraz się pojawi za zakrętem i liczby przemówią do nas punktami albo będą to zawodnicy których za kilka spotkań dopadnie ostra depresja.

Poniżej liczby jakie ta piątka zrobiła od początku sezonu

prospekt gw10

a takie zrobili w ostatnich 4 meczach

[table id=10 /]

Gerrard; Czyżby cała siła Gerrarda z poprzedniego sezonu to były rzuty karne? Jak widać bez nich bramki nie wpadają już tak często. Podobnie jak w przypadku Sterlinga, są tworzone sytuacje których koledzy, Mario, nie wykorzystują. Aż nie chce mi się wierzyć że przy tylu sytuacjach bramkowych ma tylko jedną asystę w całym sezonie. Wiem że jego cena była kalkulowana w taki sposób że karnych będzie więcej i z tych podań ktoś strzeli bramkę.

Milner; jeden z tych zawodników którzy mogli zmienić oblicze gry. Wystarczyło aby z jego podań Kun czy Dzeko zdobyli bramki, wtedy z ceną 5.3 mln byłyby bardzo dobrym kandydatem do naszych drużyn. Właściwie to dalej jest. Od czasu kiedy gra pełne 90 minut w meczu, dokładnie 5 takich meczy zaliczył w nich 2 asysty. Była szansa na więcej. Teraz wraca Nasri którego miejsce zajął w składzie City ale możliwe że wypadnie Silva więc dalej jest szansa na 90 minut gry.

Welbeck; to że znalazł się w tym zestawieniu jest dla mnie dobre, pamiętam ten hype jaki się pojawił przy jego nazwisku kiedy przeszedł do Arsenalu, później bramka i asysta i cisza…3 bramki w UCl i cisza…bramka przeciwko Hull i znowu cisza. Chcieliście więcej od tego zawodnika, chcieliście aby te liczby zamienił na bramki i punkty w waszych zespołach. Teraz przeciwko Burnley zrobi to czego oczekujecie?

Puncheon; bardzo dobry początek sezonu w wykonaniu Puncheona, kto wie jakby potoczyła się jego kariera w tym sezonie gdyby nie dostał czerwonej kartki w meczu z Arsenalem. Dziś, czy ktoś jeszcze pamięta o tym zawodniku? 3 % graczy FPl trzyma go jeszcze w swoim składzie. Jest szansa że przypomni o sobie w poniedziałek w meczu z Sunderlandem. Liczby wskazują że jest blisko szczęścia a kiedy jak nie z Vito Mannone w bramce przeciwnika?

Willian; Wszyscy w koło Hazard, Cesc czy Costa. Ewentualnie Oscar. A może Willian? Przekonują kogoś te liczby? Bramka i asysta w ostatnich 4 meczach, w FPL ma bramke i dwie asysty. Nawet nieźle jak na pomocnika za 7.7 mln. Szkoda że nie ma pewnego miejsca w składzie Chelsea. Jeżeli wystąpi przeciwko QPR to przy jedne lub dwóch bramkach może brac udział, ja myślę że będzie w tym meczu 5-0 dla Chelsea więc bramka i asysta Williana to nie bedzie coś dziwnego przy takim wyniku 🙂

Odbija się od dna?

kto

liczby

Jedne z tych zawodników ląduje w drużynie bloga, która to zostanie zaprezentowana w dniu jutrzejszym. Biorę to na klatę 😛

2 komentarze

  1. Oskar

    30 października, 2014 at 4:05 pm

    Mam wrażenie, że mój skład wygląda jak ta marchewka z prawej strony. Niby nazwiska są znane, na pierwszy rzut oka skład wydaje się robić po 80pkt. Na kolejkę, a tak naprawdę cos przestaje w nim działać i zdobycze punktowe skrupulatnie będą sie obniżać.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *