Home PRESEZON Short: Pre-season 1 sierpnia

Salah > Coutinho

Brighton and Hove Albion

Girona 0 : 0 Brighton and Hove Albion

BHAFC team v #GFC: Ryan; Rosenior, Dunk, Duffy, Bong; Brown, Stephens, Kayal, Murphy, Gross; Hemed.

Nudne 0 : 0 do przerwy i taki sam wynik po końcowym gwizdku. To 4 CS w 5 sparingach zespołu Brighton i tak po prawdzie niczego więcej od nich nie oczekujemy. Żelazne punkty defensywy Mew to poetycki duet Dunk & Duffy. Spotkanie z czerwoną kartką zakończył Murray.

BURNLEY

Celta Vigo 2 : 2 Burnley

Burnley side to face Celta Vigo: Pope, Lowton, Long, Taylor, Ward, Brady, Defour, Cork, Hendrick, Gudmundsson, Vokes.

Subs; Heaton, Mitchell, Anderson, Tarkowski, Mee, Bardsley, Arfield, Walters, Barnes, Gray, Agyei.

Brady z 3 bramką pre-seasonu, w formie i na radarach hipsterów FPL. A było tak: Vokes podaje do Hendricka, ten do Brady’ego i 1 : 0. Celta wyrównuje i do przerwy prowadzi 2 : 1.  Jeff Hendrick po rzucie wolnym Brady’ego wyrównuje na 2 : 2. W składzie Burnley od początku Long 4.0.

HUDDERSFIELD TOWN

Stuttgart 3 : 3 Huddersfield

Mój ulubiony beniaminek wyszedł w składzie:

hudd

Bramek nie strzelali ani Ince, ani Mounie, ale drużynie Wagnera należą się pochwały za walkę do końca. Przegrywając dwoma bramkami doprowadzili do remisu 3 : 3. Gole dla Huddersfield zdobyli rezerwowi: La Parra 5.0, Quaner z dobitki i Scannell. Ten pierwszy za 5.0 ma realną szansę na pierwszy skład. Malone ponownie ławka.

LEICESTER CITY

Burton Albion 2 : 1 Leicester

DGKYGwZXYAAPJc7

Pierwsze 45 minut to demolka Lisów i dwubramkowe prowadzenie ekipy Burton Albion. Po przerwie zmiany; m.in. zejście niewidocznego Mahreza i bramka Maguire’a z ławki.

LIVERPOOL

Bayern Munich 0 : 3 Liverpool

Skład the Reds:

20561775_1280732865385433_793878938_n

Silny skład Kloppa. Z przodu brakowało tylko Lallany; na bokach Moreno oraz Alexander-Arnold, który w GW1 najprawdopodobniej zastąpi kontuzjowanego Clyne’a. Spotkanie spektakularnie otworzył Mane po asyście Firmino:

Drugą bramkę zapodał Salah po podaniu Moreno:

To już 4 bramka Salaha w pre-seasonie i pewne miejsce w szablonie FPL. Po przerwie na 3 : 0 podwyższa rezerwowy Sturridge, który symultanicznie strzelił bramkę i złapał kontuzję. Co wiemy po spotkaniu: Coutinho grał głęboko przede wszystkim rozgrywając i kreując; Firmino absorbował obrońców, odciągał grając często tyłem do bramki; Salah i Mane ustawieni bardzo wysoko. Egipcjanin ponownie zmieniał Firmino na szpicy. Moreno niemal w formie.

STOKE CITY

St. Pauli 4 : 2 Stoke City

Stoke: Grant, Diouf (Verlinden, 89), Souttar (Edwards, 46), Wollscheid, Muniesa, Tymon (Sweeney, 57), Adam, Imbula, Bojan (Ramadan, 68), Joselu, Crouch. Subs: Haugaard, Shenton, Telford, Jarvis.

Wyjściowa jedenastka wybitnie letnia a Hughes kombinował z trójką obrońców i dwójką napastników. Efektem są cztery gole w plecy – honor Stoke ratuje Joselu z dwoma bramkami. Wnioski: Berahino 1 bramka w ciągu 6 miesięcy – Joselu 5 w trakcie 3 spotkań pre-seasonu.

WBA

Port Vale 1 : 1 WBA

Albion XI v @OfficialPVFC: Foster, Wilson, Evans (C), Hegazi, Nyom, Leko, Field, Yacob, Chadli, Rodriguez, Robson-Kanu.

W pierwszym składzie budżetowa różnica – Hegazi 4.5. Do przerwy 1 : 0 dla WBA po bramce Robsona-Kanu. Po przerwie wyrównanie czwartoligowego Port Vale. Foster out? 1 CS na 7 sparingów.

WEST HAM UNITED

Altona 93 3 : 3 WHU

20615476_1280667288725324_1797680335_o

Młoty w Hamburgu wyszły ofensywnie z Ayew, Snoddym, Arnim i Martinezem w pierwszej jedenastce. Hart i Chicharito ławka. Bramki dla WHU strzelali: młodzik Martinez, Ayew (Obiang ass), Holland (w zasadzie samobój).

Reid powrót po kontuzji i od razu czerwień po drugiej żółtej kartce. Arni trafił w słupek, Chicharito wszedł w 70 minucie i pod koniec spotkania zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem Altony 93. Jego posiadanie tymczasem dobije niebawem do 20%.

Zwycięzcy dzisiejszego dnia: duet Dunk & Duffy, Ayew, Long, Brady, Salah, Mane, Joselu.