0

Summer games.

ARSENAL

Western Sydney Wanderers 1 : 3 Arsenal

Kanonierzy na australijskiej ziemi wygrywają drugi pojedynek z synami niesławnych angielskich skazańców. Pierwszy skład wyglądał tak:

DEw0ic5UwAANq6N

Ponowne ustawienie Lacazette za francą jest nieco mylące, Wenger w pomeczowym konferencji zapowiadał grać w przyszłości Alexandrem na środku ataku. Nie mniej pierwszą bramkę w spotkaniu, po asyście Monreala 5.5 zdobył Giroud:

Drugą bramkę, również po asyście Monreala, strzelił Ramsey 7.0.

Trzecią bramkę wbił Elneny a asysta przypadła Iwobi’emu.

Wenger konsekwentnie gra 3-4-2-1; Monreal wciąż jest zagrożony rotacją, na pewny wygląda środek pomocy Ramsey – Xhaka. Francą na szpicy bym się nie grzał. Lacazette oddał 1 celny strzał i stworzył setkę Giroudowi. Tymczasem pytany o przyszłość Sanchez odpowiedział, że chce grać w Lidze Mistrzów. Czy to możliwe, że wciąż nie sprawdził wyniku the Reds z GW38? Kto zbudował piramidy?

BOURNEMOUTH

Estoril Praia 1 : 2 Bournemouth. Wisienki balują w Portugalii. Pierwsze śliwki robaczywki stąd przygotowania rozpoczęli od dyskretnej wiktorii nad tamtejszym Estoril Praia. Skład Bournemouth: Boruc, Fraser, S. Cook, Ake, Daniels, Mahoney, L. Cook, Surman, Pugh, Mousset, Afobe. Obie bramki zdobyli rezerwowi: Gradel i Ibe; dwa imponujące sejvy zaliczył Boruc. Drobny uraz leczy Stanislas.

BRIGHTON AND HOVE ALBION

Fortuna Dusseldorf 0 : 2 Brighton. Spotkania nie ukończył Knockeart, który na noszach opuścił boisko. Prześwietlenie spuchniętej kostki po weekendzie. Bramki tymczasem zdobyli Murphy (asysta Bong) i Hemed po podaniu Norwooda. Jeden z bezpośrednich rzutów wolnych wykonywał obrońca Dunk.

BURNLEY

Shamrock Rovers 0 : 4 Burnley.

Burnley (pierwsza połowa): Heaton, Darikwa, Tarkowski, Mee, Taylor, Defour, Cork, O’Neill, Gudmundsson, Walters (Agyei 34), Gray.

Burnley (druga połowa): Pope, Lowton, Anderson, K Long, Ward, Ulvestad (Agyei 78), Westwood, Hendrick, Brady, Vokes, Barnes (C Long 85).

9 minut aby strzelić debiutanckiego gola, potrzebował, sprowadzony ze Stoke City, Walters 5.5. Poza tym grał tylko 33 minuty.

Po siwym bramki Irlandczykom bili Barnes (Lowton ass), Brady 5.5 (Ward ass) i Vokes (Hendrick ass). To dopiero pierwszy sparring ale tu i ówdzie liczą, że Walter będzie grać na szpicy, lub jak w piątek, za Grayem.

CHELSEA

Chelsea 8 : 0 Fulham.

Konkret skład na początek przygotowań: Caballero; Azpilicueta, David Luiz, Cahill (c); Moses, Fabregas, Kante, Alonso; Willian, Batshuayi, Pedro.  Willian 7.0 3 gole, Batshuayi 2, Azpi z karnego Remy 2 … nie no, nie traktujmy spotkania miarodajnie. To była rozgrzewka przed meczem z Arsenalem w Pekinie.

HUDDERSFIELD TOWN

Bury 1 : 3 Huddersfield Town

Bramki dla beniaminka strzelali: nowy napastnik Mounie 6.0, drugą w trakcie przygotowań do sezonu Ince oraz z karnego Kachunga. Ten ostatni, jedenastkę strzelał kiedy na boisku brakowało już Lowe i Mounie – potencjalnych zawodników, którzy mogą mu odebrać karne. W ubiegłym sezonie Kachunga 5.5 był ich etatowym wykonawcą.

Skład: Lossl; Lowe, Schindler, Cranie, Scannell; Billing, D Williams; Bunn, Palmer, van La Parra; Mounie.

Skład po 60 minutach: Schofield; Malone, Schindler (Edmonds-Green 75), Cranie (Kane 75), J Williams; Whitehead, Payne (Hogg 75); Ince, Kachunga, Quaner; Depoitre

LIVERPOOL

Wigan Athletic 1 : 1 Liverpool

Liverpool XI pierwsza połowa: Mignolet; Alexander-Arnold, Matip, Klavan, Flanagan; Wijnaldum, Lallana, Woodburn; Salah, Coutinho, Firmino.

Liverpool XI druga połowa: Karius; Gomez, Stewart, Lovren, Milner; Henderson, Grujic, Chirivella; Solanke, Sturridge, Origi.

Kibicom przedstawił się Salah 9.0.

Klopp zagrał ustawieniem  4-3-3 z głęboko cofniętym Wijnaldumem. Na szpicy w pierwszym składzie wyszedł Firmino ale skauci odnotowali, że zmieniał się tam z Salahem. Z innej beczki, coraz bliżej the Reds jest Andy Robertson, tym samym coraz bliżej ławki jest Milner. Następne spotkanie lekka kawaleria Kloppa rozegra 19 lipca z Crystal Palace, w ramach Asian Trophy.

MANCHESTER UNITED

LA Galaxy 2 : 5 Manchester United.

Skład Czerwonych Diabłów

Amerykańskie tournée Mourinho rozpoczął od pięciu bramek wpakowanych LA Galaxy. Z 2 bramkami poszalał Rashford 7.5, po jednej wbili Fellaini, Miki i Martial. Dwie asysty wyróżniającego się Lingarda, 1 Maty, 1 Martiala i 1 – Majek uważaj – Fosu-Mensah. MUN oddał 20 strzałów na bramkę, w tym 11 celnych. W drugiej połowie na boisku pojawili się Pogba i Lukaku – Pogba odegrał klasycznego Pogbę z ubiegłego sezonu, Lukaku starał się nie przeszkadzać.

NEWCASTLE

Heart of Midlothian 1 : 2 Newcastle

Dwie bramki w Edynburgu zdobywa Gayle 6.5, czym samym dostaje się na radary niszowych menedżerów. Benitez zagrał ustawieniem 4-4-1-1 z De Jongiem ustawionym za Gaylem. Siem De Jong to fajny grajek, pamiętam, że nawet miałem go raz czy dwa w składzie.

Rożne wykonywał Voldemort, któremu przypadła asysta przy drugiej bramce Gayle’a.

Skład Newcastle: Elliot, Clark, Lascelles (c), Mbemba, Haïdara, Aarons, Shelvey, Diamé, Atsu, De Jong, Gayle.

SOUTHAMPTON

St Gallen 0 : 0 Southampton

Święci wyszli w składzie:

DEx1dNxWAAAVvPy

Okay, był Tadic, był Austin.. ale wynik pachnie ubiegłym sezonem. To był mecz walki.

STOKE CITY

AS Monaco 4 : 2 Stoke City. Nie mamy szans krzyknął w 69 minucie Hughes. Niemniej bramki dla Stoke City zdobyli: mój pupil Berahino 6.0

i Diouf po asyście Camerona. Obaj przewinęli się drzewiej przez moje składy.

Stoke City: Butland, Johnson, Shawcross, Cameron, Pieters, Allen, Fletcher, Ramadan, Imbula, Shaqiri, Berahino.

Na obronie żelazna trójka: Johnson, ShawX i Pieters, i tym razem Cameron.

SWANSEA

Philadelphia Union 2 – 2 Swansea

Swans (pierwsza połowa): Nordfeldt, Naughton, Mawson, Bartley, Olsson, Roque Mesa, Carroll, Fer, Routledge, Narsingh, Ayew.

Swans (druga połowa): Nordfeldt, Rangel, Kingsley, Van der Hoorn, Fernandez, Britton (c), Grimes, Fulton, Montero, Barrow, McBurnie.

Bramki dla Łabędzi strzelali Bartley i Ayew 5.0., który w GW1 zastąpić może kontuzjowanego Llorente. Może, bo opcją będzie również Abraham 5.5.

WATFORD

AFC Wimbledon 3 : 2 Watford

Kończ waść, wstydu oszczędź. Kończymy relację sparringiem ekipy Watford.

HORNETS: Gomes (GK) (c) (Bachmann, 61); Janmaat (Dja Djédjé, HT), Prödl, Britos (Kabasele, HT), Holebas; Watson, Doucouré; Berghuis (Gordon, 90), Capoue (Folivi, 85), Success (Amrabat, HT); Okaka.

Bramki strzelili Watson i Berghuis. Silva zagrał formacją 4-2-3-1; nasz znajomy z ubiegłego sezonu Capoue 5.5 biegał za ustawionym na szpicy Okaku.