Home Moneyball Liczby nie kłamią

Liczby nie kłamią

0
0

Przekonaliśmy się o tym podczas ostatniej kolejki. Alexis Sanchez w końcu zamienił swoje liczby na pkt. Na pytanie czy jest to jednorazowy wypadek czy też powrót do „normalności” pozostaje otwarte. Odpowiedź każdy wymyśla sobie sam, w zależności od tego czy ma Sancheza w składzie czy też nie ma i nie zmierza kupić w najbliższym czasie.

Po drugie, suma punktów jaką ugrałem w tej kolejce wskazuje na to że powinienem sobie odpuścić. Kop w jaja i splunięcie w pysk wydają się dziś delikatnym muśnięciem i miła bryzą…

Ale, zawsze mogło być gorzej. Trzeba patrzeć na pozytywy, nie użyłem karty po której miałbym takie żenujący wynik, nie zagrałem 3xC co dałoby mi cale 6 pkt, pozostałe dopalacze czekają w spokoju więc tak, patrzę na pozytywy i na to co jest przede mną. Tam jest kalendarz i kilka liczb, na końcu tego wszystkiego mój wybór. Lepszy czy gorszy ale ważne żeby był mój w przeciwnym wypadku można oddać hasło albo skasować konto.

ARSENAL

Ostatnie 4 kolejki strzały:

Wiadomo kto oddał ich najwięcej, Sanchez 25 strzałów 7 celnych 3 bramki. Statystyka kłamie, prawda? Wiemy że te 3 bramki padły w jednym meczu ale w końcu padły. Na drugim pod względem liczby strzałów jest Walcott, 22 strzały, 11 celnych 2 gole. Theo grał od pierwszej minuty w ostatnich spotkaniach. Mamy jeden gol różnicy pomiędzy tą dwójką i aż 2.5 mln w ich cenie. To jest bardzo dużo a w ostatnich 4 kolejkach nie widać różnicy aby wydawać więcej na Alexisa. Jedyne co przeszkadza w tym aby Theo zagrał w moim składzie o fakt że Giroud może wejść na jego miejsce do pierwszej XI. Właśnie, Francuz gra ogony. Łącznie 76 minut w ostatnich 4 kolejkach ale mimo to zdobył 2 bramki. Potrzebował do tego 6 strzałów na bramkę przeciwnika.

17 sytuacji stworzonych przez Ozila 2 asysty, 15 przez Cazorlę i tez dwie asysty. Nieznacznie różni ich cena a także to że Santi oddał 11 strzałów na bramkę przeciwnika, Ozil tylko 4. To może być przewaga Hiszpana w najbliższych kolejkach.

Taki kalendarz przed nimi aby liczby zamienić na punkty.

Kalendarz GW8-11 MUN, wat,EVE,swa

[mks_separator style=”double” height=”2″]

ASTON VILLA

Tym razem zacznę od kalendarza, nadchodzący w przypadku klubu z Birmingham jest taki

STO,che,SWA,tot

Łatwo o punkty na wyjeździe nie będzie, za to w meczach u siebie czemu nie?  Gdyby ktoś jednak szukał w tym szaleństwie szansy dla siebie to trzeba zwrócić uwagę na tych zawodników.

Gestede, 12 strzałów na bramkę przeciwnika 4 celne, dwa gole.

Amavi, 7 sytuacji stworzonych, 2 asysty.

Westwood, 8 strzałów, 6 sytuacji stworzonych. 0 bramek i asyst, na 5 na ławce jest ok. W końcu coś wpadnie oby miał wtedy auto zmianę.

W przypadku takich ekip jak AV, trzeba pamiętać o jednej podstawie. Nas nie obchodzi czy dana drużyna wygra, nas obchodzi to czy dana drużyna zdobędzie bramkę albo że jej nie straci. Wygrana 1-0 jest gorsza od porażki 3-4. W ostatnich 4 kolejkach gracze AV zdobyli 6 bramek i 5 asyst, całkiem niezły wynik.

[mks_separator style=”double” height=”2″]

BOURNEMOUTH

Kto zostaje w tej drużynie, jeżeli Wilson wypada z powodu kontuzji? Znowu trzy typy,

Ritchie 8 strzałów, 2 celne, 1 gol.

Francis 6 sytuacji stworzonych, 1 asysta.

Gosling, 3 sytuacje stworzone, 2 strzały, 1 bramka i asysta. Cena 4.4 mln.

Chociaż tutaj do tych nazwisk trzeba dopisać jeszcze jedno nazwisko. Murray. 5 strzałów na bramkę przeciwnika, na razie jeszcze bez bramki ale pod nieobecność Wilsona to on będzie biegał jako napastnik.

Kalendarz GW8-11: WAT, mci,TOT, sot

[mks_separator style=”double” height=”2″]

CHELSEA

Ostatnie 4 kolejki to 6 bramek i 5 asysty ekipy Mourinho. Hazard jako jedyny zaliczył bramkę i asystę, pozostałe zdobycze poszły każde do innego zawodnika.

Hazard oddał 8 strzałów, 1 celny, 1 gol i jak dla mnie to był bardziej OG niż bramka Belga. Poza tym 17 razy stwarzał sytuacje bramkowe ale na tym etapie sezonu, kiedy nie ma kto zdobywać bramek dla Chelsea ta liczba nie ma tak dużego znaczenia. 12 strzałów oddał Pedro, 2 celne , 0 bramek. 8 sytuacji stworzonych i 1 asysta. Nie dużo się różnią te liczby od siebie. Gdzieś obok nich jest Cesc, 10 strzałów, 5 celnych i 9 sytuacji stworzonych ale to wszytko bez efektu punktowego dla graczy FPL. Te trzy nazwiska praktycznie zamykają Chelsea pod względem liczb. Zostaje jeszcze Ivanovic i jego 7 strzałów na bramkę, tylko że 0 celnych…

Kalendarz GW8-11: SOT,AVL,whm,LIV

[mks_separator style=”double” height=”2″]

CRYSTAL PALACE

Tylko 3 bramki w ostatnich 4 meczach dla graczy Crystal Palace. Najwięcej strzałów oddaje Sako, 13 z czego 5 celnych. Dało to jedną bramkę. Do tego mamy jedną asystę dla Sako. Na drugim miejscu pod względem strzałów jest Bolasie. 11 strzałów ale tylko 2 celne. Co jeszcze różni tych zawodników? Sako wykonuje rożne i stałe fragmenty co jest potencjalną szansą na punkty, z drugiej strony w każdym z ostatnich 4 spotkań schodził z boiska przed 90 minutą. Mi akurat rzuciło się w oczy w ostatnią niedzielę, kiedy zastanawiałem się którego z graczy Orłów wstawić do swojej ekipy. Coś tam szarpał ale 60 minuta i wchodzi Zaha…

Cabaye i jego 5 strzałów w 4 kolejki? Puncheon miał być ale nie jest. 6 strzałów , 6 sytuacji stworzonych. Bywało lepiej, ale nigdy nie wiesz kiedy ta dwójka wypali. Na dziś, są drugim garniturem w ofensywie Crystal Palace. Jeszcze jedno nazwisko, Souare 5 sytuacji stworzonych. Więcej niż Cabaye, tyle samo co Sako, o jedną mniej niż Punche.

Kalendarz GW8-11: WBA,WHM,lei,MUN

EVERTON

Kalendarz GW8-11: LIV,MUN,ars,SUN

[mks_separator style=”double” height=”2″]

LEICESTER

Najprostsza rzecz pod słońcem w FPL. Mahrez, Vardy. Ich wynik to nie przypadek, Mahrez oddał 10 strzałów, Vardy aż 17. Nie miałem czasu sprawdzić wcześniej a byłem ciekawy Schlupp oddał 6 strzałów w ostatnich 4 spotkaniach i był to 3 wynik w drużynie Lisów. Pisałem wcześniej że Westwood jest jest dobrą opcją za 4.5 mln, to mam lepszą Drinkwater i jego 10 sytuacji stworzonych. Tyle samo co Mahrez. 3 asysty z rzędu. Jak ktoś teraz wykorzystuje kartę to może dobrze wydać te 4.5 mln. Taki jeszcze jeden gościu był, Albrighton…3 sytuacje stworzone, 2 strzały.

Kalendarz GW8-11: nor,sot,CPL,wba

[mks_separator style=”double” height=”2″]

LIVERPOOL

20 strzałów Coutinho = 0 bramek. 4 sytuacje stworzone = 2 asysty. Sturridge oddał 7 strzałów na bramkę i ma z tego 2 gole. Moreno i jego 10 sytuacji stworzonych, dla mnie jest to opcja ale gdyby grał w innej drużynie. W tej, nie ma dla mnie takiej możliwości.

Kalendarz GW8-11: eve,tot,SOT,che

[mks_separator style=”double” height=”2″]

MANCHESTER CITY

Troszkę przekłamane te staty City przez mecz z WHU ale popatrzmy na to co się zapisało w ostatnich 4 kolejkach.

Najwięcej strzałów

Yaya Toure, 17. 4 celne. 1 bramka
Aguero 14. 2 celne. 0 bramek
KDB 8. 4 celne. 2 bramki

Dla mniej najważniejszy jest Kun. Nie widząc tych danych myślałem że może nie oddaje strzałów na bramkę przeciwnka ale nie jednak cały czas strzela. Porównując jego wynik z pozostałą dwójką można przyjąć że dwa celne strzały więcej i coś jednak do bramki przeciwnika wpadnie. Czekam, nie sprzedaje ale jak złapie kontuzję w tygodniu to płakał nie będę…

Kalendarz GW8-11: NEW,BOU,mun,NOR

[mks_separator style=”double” height=”2″]

MANCHESTER UNITED

Mata, jeden z tych zawodników którego posiadanie w drużynie było wskazane w ostatnich 4 kolejkach. 10 strzałów, 5 celnych i 3 bramki. Do tego dochodzą 2 asysty z 6 sytuacji wykreowanych. Przy tym 11 strzałów Depaya i jeden go wyglądają bardzo słabo. Pewnie jak w najbliższym meczu UCL ponownie zacznie strzelać do bramki przeciwnika to decyzja o sprzedaży będzie jeszcze trudniejsza. Tak, te liczby mają potencjał ale to Mata ma liczby i pkt w FPL. Historię Martila wszyscy znamy, to samo z Rooneyem.

Kalendarz GW8-11: ars,eve,MCI,cpl

[mks_separator style=”double” height=”2″]

NEWCASTLE

Jeden gracz warty naszej uwagi. Janmaat. 9 strzałów, 6 celnych, 1 bramka. to jest najlepszy wynik drużyny. Myślę że też najlepszy spośród wszystkich obrońców Premier League w ostatnich 4 kolejkach. Sissoko i jego 8 sytuacji stworzonych wart naszej uwagi? Dla mnie zdecydowanie nie.

Kalendarz GW8-11: mci,NOR,sun,STO

[mks_separator style=”double” height=”2″]

NORWICH

6 bramek strzelonych i tak jak w Chelsea, każda ma innego strzelca. Bardzo imponująca gra zespołowa która nam daje tylko ból głowy którego zawodnika Norwich wybrać. Jerome 8 strzałów, Brady 7 strzałów, Hoolohan 1 strzał i wszyscy po bramce. Do tego ten ostatni ma dwie asysty. Redmond ma 8 sytuacji stworzonych, 4 strzały. To może być nasz as z rękawa w najbliższych kolejkach.

Kalendarz GW8-11: LEI,new,WBA,mci

[mks_separator style=”double” height=”2″]

SOUTHAMPTON

Pelle…22 strzały, 7 celnych i 3 bramki. Taka jest jego historia z tych 4 kolejek. Do tego dokładamy 2 asysty i mamy bardzo ładną historię. Dalej mamy Mane, 13 strzałów , 5 celnych 1 bramka. Ale i tak Tadic rządzi. 7 strzałów, 3 celne 3 bramki! Tak przy okazji Tadic miał 14 sytuacji stworzonych…tak świat FPL stoi na głowie w tym sezonie. Mane 3 asysty z 8 sytuacji, bardzo ładny wynik.

Kalendarz GW8-11:che,LEI,liv,BOU

[mks_separator style=”double” height=”2″]

STOKE

Lata lecą, zmieniają się piłkarze, trenerzy, koszulki ale jedno się nie zmienia. Bramki Waltersa, przychodzi taki moment w sezonie kiedy ten gość pokazuje się w kilku kolejkach. Później o nim cisza, nowy sezon, widzisz jego nazwisko i myślisz a może? później kupujesz innych a i tak wychodzi na to że Walters to gwarancja tych kilku bramek w sezonie. 4 strzały, 2 bramki. Czego chcieć więcej od takiego zawodnika? Poza nim, Shaqiri 8 strzałów i 5 sytuacji stworzonych, bez efektu. Diouf jak zwykle w formie strzeleckiej, 5 strzałów, 4 celne 1 gol. Jeszcze Arnautovic, 7 sytuacji stworzonych i 2 asysty. Teraz tylko czekać jak Crouch zacznie seryjnie strzelać bramki.

Kalendarz GW8-11: avl,swa,WAT,new

[mks_separator style=”double” height=”2″]

SWANSEA

Zeszło powietrze z Łabędzi? Trzeba się ewakuować z tej ekipy? Tylko 3 bramki i 2 asysty w ostatnich 4 meczach.

Gomis oddał 9 strzałów ale tylko jedna bramka z tego wyszła. Ayew tylko 4 strzały na bramkę przeciwnika za to 6 sytuacji stworzonych. Tak to bywa w drużynach środka tabeli że kiedy zawodnicy którzy ciągnęli grę łapią małą zadyszkę nie ma kto ich zastąpić i tak samo jest teraz w Swansea. Shelvey cały czas strzela, teraz oddał aż 11 strzałów ale tylko 4 celne. Siggy i jego 5 strzałów w 4 kolejkach??? Bramka z karnego ładnie wygląda w statystykach.

Kalendarz GW8-11: TOT,STO,avl,ARS

[mks_separator style=”double” height=”2″]

TOTTENHAM

Kolejna ekipa w której mamy 6 różnych strzelców bramek. Pierwsza bramka Kane w tym sezonie, po 17 strzałach na bramkę. Sam zawodnik uważa że zamkną twarze swoich krytyków. Ja nim nie byłem ale żeby od razu zamykać twarze jedną bramką? Zrób taki wynik jak Mahrez/Vardy/Pelle to pogadamy że forma wróciła, na razie to butelka whisky do Pellegriniego za to że Kompany i Hart na ławce. Lamela, 9 strzałów i 10 sytuacji stworzonych, ktoś coś? 2 asysty, 1 bramka piechotą nie chodzą. Chadli ma 13 sytuacji stworzonych i 8 strzałów. Bądź mądry kto jest kto?

Kalendarz GW8-11: swa,LIV,bou,AVL

[mks_separator style=”double” height=”2″]

WATFORD

Jest ktoś jeszcze niż Ighalo w tej ekipie kto nadawałby się do naszych formacji ataku? Więc jest Ighalo, Deeney za 11 i 10 strzałów na bramkę przeciwnika. Abdi i jego 12 sytuacji stworzonych. Coś poza tym to dziwneprzeczucie, głos z nieba itp itd

Kalendarz GW8-11: bou,ARS,sto,WHM

[mks_separator style=”double” height=”2″]

WBA

Kalendarz GW8-11:

cpl
SUN
nor
LEI

[mks_separator style=”double” height=”2″]

WHU

Dwa nazwiska, po słabym początku Sakho się obudził. 15 strzałów, 6 celnych, 3 bramki. Nie pamiętam jaki cel sobie wyznaczył w ilości bramek na koniec sezonu ale w ciągu tych 4 kolejek przestałem się śmiać z tych zapowiedzi i myślę że jest to realne( nie wiem 15? 12?) Payet i jego 19 sytuacji stworzonych, co najważniejsze zalicza z tego asysty. Mało tego, 5 strzałów, 4 celne, 2 bramki. Ok, z liczbami nie ma się co kłócić. Jest kot, wart każdego funta którego mu płacą i pewnie zaraz pójdzie do innego klubu z Londynu.

[mks_separator style=”double” height=”2″]

Napisałem, przemyślałem kilka spraw i chyba jakiś plan na odbicie od dna się ułożył. Dla mnie najważniejsze teraz że w bramkach i asystach nie ma przypadku. Nie jest tak że zawodnik oddaje 2 strzały i ma z tego 1 bramkę. Powoli wychodzą schematy w drużynach, na dziś ciekawi mnie najbardziej czy Sanchez czy Walcott? Dla mnie ten drugi ale co ja tam wiem, ja i mój ujowy wynik 7 kolejki.

Na cześć mojego wyniku i tego że nie piłem już kilkadziesiąt dni, taki wesoły, utwór muzyczny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *