Home KAPITAN Kapitan GW31

Kapitan GW31

0
0

Po jednym zawodniku z drużyny które nam zostały podczas najbliższej kolejki.

Stanislas – w 4 ostatnich spotkaniach u siebie, oddał 16 strzałów w tym 5 celnych. 2 bramki strzelone. Taka liczba strzałów, zdecydowanie przewyższa pozostałych kolegów z drużyny. Drugi w kolejności Ibe oddał tych strzałów 6. Stanislas wykonuje rzuty rożne i wolne, co jest zawsze jakaś dodatkową szansą na bramkę czy asystę.

Mounie – w 4 ostatnich spotkaniach u siebie, oddał 14 strzałów w tym 5 celnych. 2 bramki strzelone. Az 7 strzałów, czyli połowa z jego dorobku, oddał głową. To oznacza, że jego wartość dodana do naszego składu i wyboru na C , to zagrożenie pod bramką przeciwnika po SFG.

Shaqiri – w 4 ostatnich spotkaniach u siebie, oddał 4 strzały w tym 2 celne. 2 bramki strzelone. Piękna statystyka, która przyniosła nie jedną zieloną strzałkę w tym okresie. Teraz, kiedy Stoke zagra u siebie z Evertonem, z powodu tych dwóch bramek , będzie pewnie często wybieranym zawodnikiem na c, jako tzw różnica. Wiem, że chodzi o bramki ale osobiście, wolę zawodnika, który oddaje większą liczbę strzałów na mecz niż 1 na mecz.

Rondon – Kto wystawi na C podczas najbliższej kolejki, ten musi być tonącą łajbą na środku oceanu, gdzie nie widać innego ratunku niż próba odbicia się od dna.

PvA – gdybym miał w składzie tych dwóch zawodników jak Rondon i PvA to bez większego zastanowienia wybrałbym PvA na C. To jest obrońca, który oddał taką samą liczbę strzałów jak Alonso czy VVD. Do tego, 7 strzałów jakie oddał aż 4 były celne i zrobił z tego dwie bramki. Jak dla mnie, trochę za wcześnie te bramki bo chciałem go wstawić do składu jako różnicę. Gdzieś tam już widziałem jego potencjał i dwie bramki w dwóch ostatnich spotkaniach są tego dobrym potwierdzeniem. Pytanie, ile czasu może trwać taka passa?

Tosun – Turek wrócił do składu i pokazuje, że Big Sam nie pomylił się z tym wyborem. 6 strzałów, 4 celne i 2 bramki. Trzeba przyznać, że zawodnik z dwoma bramkami z rzędu, to zawodnik w formie. Jako że jest napastnikiem to jego życie boiskowe zależy od pomocników. A tutaj ostatnio się posypało, Siggy z kontuzją, Walcott się świeci. Kto będzie podawał piłki do Turka? Rooney?

Deeney – Jeden z lepszych kandydatów na C, zagra na Anfield i to powstrzymuj aby wstawić Deeneya na C. W dodatku, kiedy Watford nie zdobył bramki na wyjeździe w dwóch ostatnich spotkaniach nie widać światła na końcu drogi.

Salah – czy ja dobrze widzę? dwóch konkurentów do najlepszego strzelca Premier League dostało L4 na dłuższy czas? Piękna okoliczność przyrody aby podgonić i wyjść na prowadzenie z odpowiednią przewagą przed metą którą już prawie widać. I to tak naprawdę nie ma znaczenia, była jedna kolejka ( ta ostatnia) w której nie było sensu wystawiać Salaha na C. Teraz wybór wydaje się oczywisty.

Bo tak naprawdę , pytanie jakie trzeba sobie zadać jest następujące. Czy jest sens atakować innym kapitanem niż Salah/Firmino/Mane ? W zdecydowanej większości, nazwiska z listy nie oznaczają super formy , raczej ograniczony wybór tej kolejki. Warto o tym pamiętać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *