Home KAPITAN Kapitan GW28

Kapitan GW28

0

Odpala człowiek po kilku dniach skład a tam Salah na C i nie wypada się kłócić z tym wyborem.

58,6% posiadania a mamy poniedziałek. Najprawdopodobniej do piątku będzie 6 z przodu. Wydaje się, że mało tam zombie team, czyli 6 na 10 graczy ma go w swoim składzie. Ja wychodzę z założenia, że najlepszy zawodnik sezonu, który wszedł na jakiś niesamowity pułap swoich umiejętności jest opcją oczywistą. I pewnie od tego trzeba było zacząć. Salah vs obrona WHU. Siła ofensywna LFc vs siła defensywa WHU. Wybór wydaje się oczywisty.

OPTA ma taką statystyką, która ukryła pod opisem Big Chances. Jak rozumieć Big Chances? Według oficjalniej wykładni, tak należy rozumieć ten zwrot.

A situation where a player should reasonably be expected to score usually in a one-on-one scenario or from very close range.

Przekładając na nasze, łatwiej się już kurwa nie da i nie mydlicie nam oczu żadnym xG czy innymi wykresem z którego wynika tyle co nic.

W ostatnich 4 spotkaniach Salah miał 7 takich sytuacji z czego 4 wykorzystał. Jaka to informacja? System gry Klopa stwarza dogodne sytuacje strzeleckie a Salah potrafi je wykorzystać. Dołóżmy do tego 15 strzałów w tym okresie i wychodzi, że prawie połowa jest z nich jest czystą sytuacją strzelecką. To jest fajne potwierdzenie wyboru Salaha na C.

Jak już jestem przy BC. W ostatnich 4 kolejach, najwięcej czystych sytuacji strzeleckich miał Kane. 8 z 20 strzałów na bramkę przeciwnika, zostało właśnie w taki sposób sklasyfikowane. Gdzie byliby ci, którzy nie zdecydowali się na sprzedaż Harrego przed GW25, gdyby wykorzystał coś więcej niż 3 z tych 8 sytuacji? Z Crystal Palace jego staty będą wyglądały podobnie. Tzn. będzie dużo strzelał i pytanie, czy w końcu jego celownik się nastawił? Jeżeli nie, 1 -2 bramki ale gdyby celownik się nastawił, to mamy powyżej 2 bramek. Może to głupie żeby dojść do takich wniosków ale proszę to potraktować jako prognozę wyniku bramkowego opartego o BC a nie na zwykłej liczbie oddanych strzałów.

Aguero i jego 5 BC z czego wykorzystał aż 4 sytuacje? Bez znaczenia przed GW28. Cała drużyna City raczej poza wyborem w kwestii C. Wszytko przez finał z Arsenalem w weekend. Kiedy nie było Sane/Silvy czy Jesusa, mogliśmy wytypować wyjściową XI i praktycznie oprócz jakiś zmian w obronie oraz B Silvy nie wiele się myliliśmy. Kiedy tych 3 dżentelmenów jest w dyspozycji meczowej, to oznacza rotację. A sam finał oznacza podwyższone ryzyko kontuzji czy tez kartek , na które nie będzie w stanie zareagować.

poza tymi zawodnikami? Całe spektrum zawodników do wyboru. Wybór , który będzie kusił jako różnica na C. Vardy i Mahrez vs Stoke. Z drugiej strony Shaqiri którego 6 celnych strzałów w ostatnich 4 spotkaniach to top5 wśród pomocników. Bournemouth vs Newcastle to niszowy wybór z C dla takich zawodników jak Wilson czy Stanisław. Murray czy Izquierdo vs Swansea. Burnley z Southampton to raczej opcja na 0-0 niż 3-3. Watford – Everton również wpisuje się w opcję niszowego kapitana. Po jednej stronie Doucouré po drugiej Walcott. I tak, najdziwniejszy niszowy pojedynek obecnego sezonu Sanchez vs Hazard.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *