Home KAPITAN Kapitan GW27

Kapitan GW27

0

Pierwsza myśl po niedzielnym spotkaniu? Może trzeba Salah trzymać na C przez cały czas? W myśl zasady, nie ważne gdzie, nie ważne z kim, a co najważniejsze nie ważne gdzie grają inni, zawsze Salah na C.

Przerabialiśmy ten motyw z Aguero, z Suarezm, z RVP czy ostatnio Kane. Nawet jeżeli czasami, raz na 5 czy 6 kolejek nie wyjdzie kolejka na 10+ pkt to i tak , przez ten czas nie stracimy więcej niż szukanie lepszego C w zawodnikach , którzy nie są w stanie udźwignąć ciężaru nazwiska na koszulce. Za każdym razem , kiedy wystawiamy innego kapitana na C niż Salah to właściewie chcemy znaleźć zawodnika , który jest w stanie zrobić to co on w tym sezonie. Tak był moment w którym opłaciło się wystawić Harrego na C albo ten jeden mecz z Newcastle , kiedy Kun zdobył 3 bramki ale poza tym, cały czas szukamy ideału a ten ideał to Salah.

Nasze pytanie na najbliższe kolejki? Kto na C, jeżeli nie Salah?

Kane – spotkania derbowe z Arsenalem to jego specjalność. 6 spotkań i 6 bramek w tym, pierwsze spotkanie gdzie zdobył 2 bramki oraz to ostatnie , gdzie nic nie zrobił. To jest fajna historia na której można oprzeć swój wybór z Kanem na C. Na fakt, że dwa ostatnie gole z karnych może spojrzeć przez palce lub bardziej przymrużyć oczy. Poza tym, to jest zawodnik, który oddał 149 strzałów w tym sezonie i 59 było celnych. Same liczby nigdy nic nie mówią, jeżeli nie zderzymy ich z otoczeniem w jakim występują. Taki Lukaku oddał 61 strzałów na bramkę przeciwnika, Morata 59, Lacazette i Firmino 55. Każdy z nich, ma przynajmniej połowę mniej strzałów celnych niż Kane.

Mkhitaryan najczęściej kupowanym zawodnikiem w tym momencie, więc sami wiecie czym się to może skończyć. Tak więc Aubameyang. Dobrych zawodników, wielkich zawodników poznajemy w dużych meczach. Derby z Tottenhamem to jest dobry moment aby odpowiednio przedstawić w Premier League. Aubameyang ma również swoją historię vs Spurs. 4 spotkania w europejskich pucharach i 4 bramki. W tym dwie na wyjeździe z sezonu 15/16. I dla tych wszystkich, którzy kupują Ramseya na kilka minut po fakcie strzelania 3 bramek, idealny kandydat na C w najbliższej kolejce. Prosta sytuacja, że powtórzy swój wyczyn na Wembley.

Aguero – w ostatnim czasie , Aguero zdobywa bramki tylko w spotkaniach u siebie. Ten fakt uciekł mi niestety przed GW26. Teraz zagra u siebie, a cała drużyna City, powinna walczyć o wygraną z Leicester. I jakoś nie mogę znaleźć większej liczby argumentów aby wystawić Kuna na C.

Lukaku – przeciwko Newcastle zdobył 6 bramek. Do tego zaliczył 4 asysty. Bramka z ostatniej kolejki, daje małe podstawy do tego aby zaufać Belgowi podczas GW27. Oczywiście, gra United nie wygląda tak jak potencjał z wystawianych czeków co tydzień przez księgowego, jednak za każdym razem , kiedy mamy spotkania czołówki z Newcastle warto rozważyć zawodników drużyny przeciwnej. Ps Sanchez nie zdobył jeszcze bramki z Newcastle , przyszedł ten moment w jego karierze?

GW27 kończymy na Stamford Bridge w poniedziałek, gdzie Chelsea zagra z WBA. To oznacza, że naszym asem z rękawa będzie Hazard. Nie wiem co zrobi z Watfordem dziś, jest duża szansa że spowoduje kolejny spadek mojego OR. To będzie oznaczało bardzo silną kartę na GW27. Wystawienie Alonso na C to będzie makao i po makale.