Home KAPITAN Kapitan GW22

Kapitan GW22

0

Długo mi się zeszło z napisaniem tego posta. Chociaż piszę go regularnie i czasami wydaje mi się że może napisać go maszyna, to tym razem nie mogę zebrać myśli aby napisać kilak zdań o wyborze kapitana na GW22.

Za każdym razem kiedy zabieram się za pisanie, szukam najlepszych wyborów na C a następnie sprawdzam czy dany zawodnik jest u mnie w drużynie. Przy GW22, przeszedł mnie lekki dreszcz, kiedy „odkryłem’ że nie posiadam zawodników Chelsea albo Liverpoolu. Sprawa doskonale znana dla mnie, sam podejmowałem takie decyzje, sam ułożyłem zespół w taki sposób. Jednak układ spotkań w tej kolejce, mówi mi że szalenie trudno będzie zrobić zieloną strzałkę, jeżeli nie będzie u mnie Coutinho / Lallany albo Hazarda czy Pedro.

Szanuję to co zrobił Zlatan w tym sezonie, wiem że spotkanie ze Stoke ma potencjał na fajny wynik. Jednak, nie oddam mu opaski, popełniłem ten błąd w poprzedniej kolejce. Kolega Garret sączył tego whiskacza ze szczerym uśmiechem. Mu się nie dziwię, Sanchez był prostym wyborem ale wolałem pójść pod prąd. Kilak razy się udawało w tym sezonie, co najwyżej traciłem kilka punktów. Tym razem, przesadziłem. Jak przez mgłę pamiętam Lukaku na C jak pojechał Sunderland, pamiętam tylko że było wtedy bardzo gorąco. Teraz kurewsko chłodne poranki o 5 rano w dni powszednie, nie dają tyle relaxu. Relax w tej kolejce jest daleko od mojej drużyny w takim kształcie jaki ma na dzień dzisiejszy.

Lukaku odwiedzi nie za dobrze grającą obronę Crystal Palace. Gościu jest w gazie, mi się udało trafić kiedy miał formę. Jednak, jakoś zawsze jestem przekonany, że ten Lukaku to nie zagra dobrze jak go zakupię. Czy on dałby mi spokój , gdybym miał go w składzie na ten GW? Nie, nie wystawiłbym go na C. Bo tak naprawdę mamy trzy spotkania w których będziemy wystawiali kapitanów i ten jeden w którym to Brunt albo Phillips będą na C i wtedy #szacuneknablogu zapewniony.

Najsłabsza defensywa ( Swansea) pojedzie na Anfield = najlepsza ofensywa. Swansea 49 bramek straconych, Liverpool 49 bramek strzelonych. Pytania pozostają tak naprawdę dwa, ile i kto. Jeżeli Klopp oznajmi że Coutinho zagra od pierwszej minuty, to może zdecyduję się zakupić Brazylijczyka i wystawię go na C. Poza tym, każdy wybór ( Lallana, Firmino) może okazać się dobry w tym spotkaniu. Przy odrobienie szczęścia, zobaczymy 5-6 bramek dla gospodarzy…

Chelsea zagra z Hull i niby to takie proste jest ale…Costa. Cały sezon Costa. Jak nie ma 4 YC i przez tyle spotkań czekałem aby go zakupić, to teraz chce zwiedzać świat. Nie mam z tym żadnego problemu, gość chce zarabiać w Chinach, jego sprawa, jego życie, nic mi do tego. Dla mnie jest ważne, czy zagra w niedzielę z Hull? Nie zagra, Hazard zagra na szpicy, zobaczymy bardzo podobne ustawienie jak z Leicester. To oznacza , że Hazard/Pedro/Willian to jest dobra opcja na C. Jak zagra Costa, to jednak on robi się najlepszą opcją na C, przynajmniej w mojej ocenie. Pytanie, czy taki Pedro czy Willian to lepsza opcja niż Coutinho czy Sanchez?

Trzeci mecz na który będą zwrócone nasze oczy to mecz Arsenal Burnley. Tutaj pytanie jest w zasadzie jedno, czy Heaton jest w stanie zatrzymać atak Arsenalu? Chyba wszyscy wiemy, ile Heaton znaczy dla tego zespołu. Więc, Sanchez z Giroud, po podaniach Ozila, zagrają na miarę oczekiwań? Burnley na wyjazdach to inna drużyna niż Burnley u siebie, jak Ekwador? który na boiskach wysoko w górach potrafił wygrać z każdym. Na dziś, mam Sancheza na C. Ale nie jestem przekonany. Na papierze, to mecze na Anfiled czy Stamford Bridge mają większy potencjał.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *