Home KAPITAN Kapitan GW17

Kapitan GW17

0

Kane?

Czy może Son? Widać w jakiej formie jest Son. Nie przestaje strzelać na bramkę przeciwnika. W ostatnich 4 spotkaniach oddal 9 celnych strzałów. Nie ma zawodnika, który oddał więcej strzałów celnych. Nie ma zawodnika, który oddał więcej strzałów niż Son, 16.

Na tym tle, Harry Kane wypada trochę słabiej. Oddał 11 strzałów z czego 7 było celnych. W ostatniej kolejce, to on miał dziurawić obronę Lisów. I teraz, kiedy odpoczął, może powtórzyć swój wynik z poprzedniego sezonu, kiedy zdobył 3 bramki z Bunrley. Przed GW17 Kane ma 9 bramek na koncie , czyli brakuje jednego trafienia do Auby i Salaha. Spotkanie z Burnely to dobra okazja aby nie tylko dogonić ale też przegonić tych dwóch. Doskoczyć na bramkę lub dwie.

Czy wygrana bez straty bramki z Brighton w ostatniej kolejce to zwiastun zmian w grze obronnej Burnley? Chciałbym a to była chwilowa anomalia, takie jeden moment w walce , kiedy po kilku ciosach bokser pada na deski, wstaje tylko po to aby zaraz zaliczyć lewy na szczenę. Słaba obrona, jeden z ważniejszych czynników przy wyborze kapitana. 23 strzały celne , dokładnie tyle razy Hart widział piłkę lecącą w światło bramki.

Ale nie była to najgorsza defensywa ostatnich 4 kolejek. Gorsza była ta Fulham (33 strzały celne przeciwników) a to podpowiada zawodników WHU. Felipe Anderson z formą 5 bramek z 7 spotkań jest ciekawą różnicą. Forma jest, słaby przeciwnik jest, dobra gra całej drużyny również jest. Brazylijczyk nie oddaje może jakieś wielkiej liczby strzałów ale z 6 oddanych, 4 celne i 2 gole w ostatnich 4 meczach. Ciekawe, że tylko raz zgarnął 3 BPS.

Podobnie słaba jest obrona Southampton ( 22 strzały celne przeciwników) a teraz przyjdzie się zmierzyć z Aubą czy też Torreirą. Dla tych, którzy tak jak ja bez Auby, niedziela zapowiada się ciężko. 14 strzałów , 5 celnych i 3 bramki. Z Huddersfiled u siebie , wypadek przy pracy. Takie rzeczy się zdarzają ale też, przy takiej klasie zawodnika, nie powtarzają się zbyt często. Auba oddał 15 celnych strzałów i zdobył 10 bramek. Kane na swoje 9 bramek musiał oddać 27 strzałów celnych. Widać jaką jakość prezentuje Auba a przy braku jakości obrony Świętych, mam złe przeczucia do tej niedzieli. Może Bednarek pomoże?

Dalej mam zawodników City. Zważywszy, ze nie wiem który z nich zagra w podstawom składzie, nie ryzykuje Sterlinga na C. Każdy gol czy asystę przyjmę z zadowoleniem ale nie będą to bramki X2. A jeszcze dalej jest Jimenez, Mitro, Hazard czy Wilson. Nie na moje nerwy takie wybory.

Na końcu oczywiście Pan Piłkarz Mo Salah.

Jeżeli wybór kapitana to minimalizowanie ryzyka to Salah nie jest dobrym wyjściem. Po prostu są lepsze kandydatury na teraz. Jeżeli jesteś fanem LFC i podczas spotkania z United chcesz mieć dodatkowy smaczek, to pewnie nawet nie przeczytałeś tego tekstu tylko masz Salah na C od czasu jego 3 bramek z Bournemouth.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *