Home KAPITAN Kapitan GW13

Kapitan GW13

0

To nie będzie prosta kolejka z wyborem C. Salah oraz Aguero zagrają na wyjeździe przeciwko drużynom, które w defensywie grają na tym samym , słabym poziomie. Hazard jedzie na Wembley a tam czeka obrona Spurs. I wtedy, kiedy nie ma jednego prostego wyboru, wystawiasz Richarlisona na C vs Cardiff u siebie albo Martial vs Palace, również u siebie.

29 punktów Salaha rozwaliło nasze głowy podczas ostatniego spotkania Liverpool – Watford. Piękne chwile poprzedniego sezonu FPL, namacalny dowód wielkości Salaha z poprzedniego sezonu. Teraz, kiedy Salah wybiega na boisko, gdzieś tam po cichu liczę na powtórzenie takiego wyniku. Liczby mówią, jest to możliwe. 16 strzałów w ostatnich 4 kolejkach, to jest najlepszy wynik wśród piłkarzy Premier League. Pytanie, czy jest możliwe aby powtórzył taki wynik dokładnie z Watofrdem? Albo chociaż aby zbliżył się do tego wyniku? Suarez nie miał problemu aby gnębić zawodników Norwich.

Jednak, nie tylko Salah oddał taką liczbę strzałów. Drugim zawodnikiem z 16 strzałami na koncie jest Aguero. Aguero, który robi swoje a jak popatrzymy na jego punkty , to jest bardzo dobrze.

To oczywiście nie mówi wprost aby wystawić Aguero na C ale może podpowiedzieć, że nie jest z nim tak źle jak czasami się uważa.Jeżeli sprawdzimy jego spotkania vs WHU pokażę się 8 bramek na 11 spotkań. Niestety, w trzech ostatnich spotkaniach nie wpisał się na listę strzelców. Sezon 13/14 i 15/16 to 2 bramki na wyjazdach. To już lepiej wygląda, tak samo jak 13 bramek w 3 ostatnich spotkaniach wyjazdowych City na WHU.

Richarlison – w 62 roku Everton pokonał Cardiff 8-3, w 61 roku 5-1. Jak będzie teraz? 8 bramek straconych w 4 ostatnich meczach. 2 błędy obrony, po których przeciwnicy zdobyli bramki. W tym świetle , decyzja o oddanie opaski dla Richarlison czy Sigurdsson wydaje się sensownym posunięciem.

Mitrovic – nowa miotła, nowe rozdanie, nowy Mitro?

Martial – chciałbym aby to był Lukaku albo Sanchez. Dlaczego tak? Martial jest w takiej formie, że musi przestać strzelać? Dlaczego więc wpisałem go na listę? Bo jest takiej formie, że nie mogę go pominąć. Właśnie przez podejmowanie takich decyzji, można zobaczyć się w pasach w najbliższej przyszłości.