Home KAPITAN Kapitan GW13

Kapitan GW13

0

Pierwsza kolejka maratonu, praktycznie za nami. Dzisiejsze spotkanie, raczej nic nie zmieni w kwestii opaski. Z wyborem C, nie ma na co czekać. Najbliższa kolejka, zaczyna się w piątek o 20:00.

Powrót Pogby, miał spowodować odrodzenie Lukaku. I chociaż Lukaku z tylko jedną bramką, to jednak 4 bramki strzelone przez drużynę United dają powody do optymizmu. Wiem, że taki zawodnik jak Lukaku rozliczany jest z bramek strzelonych. Tylko w FPL, z 12 kolejek, tylko 3 zakończył z wynikiem punktowym mniejszym niż 5 punktów. Dla mnie , to jest przewaga na korzyść Belga, kiedy wybieramy pomiędzy nim a Kanem.

Co może zaproponować Kane? W styczniu tego roku, ustrzelił hattrick z WBA. I teraz , to samo WBA jest w rozsypce. Wszyscy spodziewają się zmiany trenera.   Dziś Tony P. pożegnał  się z posadą…Minusy doskonale znamy, nie ma co się rozpisywać, nikt tutaj za wierszówkę nie płaci. Możliwe, że lepszym wyjściem z sytuacji niż Kane na C jest jakiś obrońca Spurs, indolencja WBA w ataku jest porażająca i na tym można zarobić trochę punktów.

Zdecydowanie trudniejsze zadanie przed Arsenalem. Na ich drodze stanie obrona Burnley, która stracił do tej pory całe 2 bramki w meczach u siebie. Może przeciwnik nie był aż tak wymagający jak Arsenal ale to i tak bardzo porządne liczba. Jak popatrzymy na tabelę, to mamy drużyny o tej same ilości punktów po 12 kolejkach. W ostatnich dwóch spotkania u siebie z Arsenal, skromne porażki 0-1. To chyba nie jest dobrym mecz aby szukać najlepszego kapitana.

Nie ważne jednak, co się wydarzy do godziny 17 w niedzielę. Właśnie o tej godzinie, sędzia gwizdnie po raz pierwszy w spotkaniu Huddersfield Manchester City. Nasz wynik może okazać się nie wystarczający na zieloną strzałkę. Co oznacza wystawianie zawodników City na C, przekonaliśmy się już niejednokrotnie w tym sezonie. Właściwie, wtedy ważniejsze jest, kogo mamy na VS. Dla mnie, najsensowniejszym wyborem na C w drużynie City jest KdB.

Różnica na C? Zaha oraz Richarlison. Od czasu powrotu na boisko, nie było spotkania u siebie w którym to, Zaha nie zdobył bramki. Richarlison lepiej gra na wyjazdach niż w meczach u siebie a teraz spotkanie z Newcastle.

Gdzieś w tle hit GW13 czyli spotkanie Liverpool – Chelsea. Dla nas będzie to spotkanie Salah vs Hazad albo Hazard vs Morata. Szanując dokonania tego pierwszego, powrót do formy Hazarda i stałą dobrą formę Moraty, odpuszczam takie spotkanie z wyborem C. Bo może taki Lukaku czy Kane są gdzieś poza formą, ale wydaje się bezpieczniejszym wyborem niż zawodnicy z tego spotkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *