Home KAPITAN Kapitan GW10

Kapitan GW10

0

Salah na C?

Tak wiem, nie każdy ma Salaha. Kiedy patrzę na składy moich znajomych czy tez konkurentów, nie widzę tam Salaha.

GW4 2.9M GW9 1.6M taki zjazd w posiadaniu mówi o jednym, Salah na C z Cardiff w spotkaniu u siebie jest różnicą. Właściwie to jest super fajną różnicą. Męczy mnie tylko jedno, czy szanowny pan Klopp nie posadzi mojego asa na ławie? Bo kiedy jeżeli nie w takim spotkaniu? Dlatego też, tak samo ważne będzie wybrane vice kapitana. To jest oczywiste, zawsze ważna sprawa ale przecież tak często pomijana i zapominana przez nas.

Kiedy Salah spadał z posiadaniem, to gdzieś posiadanie musiało rosnąć. 800k na 2.9M, tak właśnie zmieniało się posiadanie Hazarda w tym samym okresie od GW4 do GW9. Teraz, kiedy posiadanie Hazarda wynosi 51% a przed nim spotkanie z Burnley na wyjeździe , brak opaski na nim może spowodować kłopoty. Jak wygląda obrona Burnley wszyscy widzieliśmy w ostatnim spotkaniu z City.Dołóżmy do tego 59 celnych strzałów dla przeciwników Burnley . 7 celnych strzałów Belga w 4 ostatnich spotkaniach to dobra informacja przed spotkaniem Burnley Chelsea. Pytanie czy drużyna Chelsea potrafi w taki sam sposób zdominować przeciwnika jak City?

Dwójka Salah -Hazard wydaje się spoko opcją na C, kiedy drużyna Manchesteru City zagra z Tottenhamem. Można do tego faktu podchodzić w sposób następujący. Jeden problem z głowy mniej, po prostu z takim spotkaniu nie wystawiasz C i masz spokój. To co wydarzy się na boisku przyjmujesz ze stoickim spokojem. Za każdym razem kiedy Twój zawodnik zdobywa bramkę, nie myślisz mogłem wystawić go na C. No mogłeś ale nie zrobiłeś tego , więc nie ma się nad czym zastanawiać. Trzeba cieszyć się widowiskiem, nic innego nie pozostaje. Wariant drugi, to wystawienie zawodnika na C w tym spotkaniu. Po stronie Tottenhamu nie widzę sensu. Tzn że Kane nie prezentuje wysokiej formy, gra w pomocy i źle to wygląda. Jak bardzo źle, możesz luknąć na moim vlogu. Po stronie City jak zawsze mamy całe spektrum nazwisk a najbezpieczniejszym wyborem będzie…Kun i jego min 60 minut na boisku , do tego 10 bramek w 12 meczach przeciwko Spurs.

Fulham to taka drużyna w FPL , która dostarcza punktów. W sposób prosty , nie robią nic w obronie a często też pomagają swoim przeciwnikom. Np taki Tim Ream ich środkowy obrońca. W spotkaniu z Cardiff na 8 pojedynków powietrznych, wygrał cały 1. Obrona Fulham w ostatnich 3 kolejkach straciła 12 bramek, oczywiście każda passa musi się kiedyś skończyć ale w tym wypadku o wiele więcej zależy od zawodników Bournemouth niż od zawodników Fulham. Po prostu, nie jesteś w stanie tak szybko poprawić gry obronnej, bo nie masz odpowiednich wykonawców (Tim Ream). I teraz główna sprawa, kapitan wśród zawodników Bournemouth, czyli ktoś z duetu King /Wilson. I jeżeli w liczbach nie widać który z nich powinien być na C ( 3 celne strzały), to pewnie lepiej wybrać tego, który wykonuje rzuty karne.

Na koniec Arsenal, który pojedzie na stadion Crystal Palace. Do wczoraj Lacazette na C wydawał się prostą decyzją i może brak bramki z Leicester powoduje że dalej jest taką opcją, tylko lepszą? Zresztą jak popatrzymy na jego zdobycze bramkowe, to widać pewną zależność. Min jedna bramka co dwie kolejki…z drugiej strony Auba , który w pół godziny, na zmęczonego przeciwnika jest zabójczą broną Emeryego. Jest jeszcze Ozil ale to nie jest mój wybór, za każdym razem kiedy lądował w mojej drużynie , przestawał grać…więc teraz też się nie zdecyduje na niego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *