Home KAPITAN Kapitan GW1

Kapitan GW1

0

Przyszedł moment aby powoli zacząć skupiać na kapitanie który zrobi mega dobry wynik i swój dwucyfrowy wynik z kolejki podwoi opaską.

Zawodnik na ławce za 4.5 czy 4.0 , to dalej będzie zawodnik na ławce. W dłuższej perspektywie jego posiadanie może okazać się istotne ale słaby wynik podczas GW1 może zmieść cały skład , zanim ów zawodnik pokaże swoją wartość w naszej drużynie. Aby tak się nie stało, warto poświęcić dłuższą chwilę na wybór kapitana niż 10 minut przed GW1.

Salah – podobno opaska na Salahu przez 10 najbliższych kolejek. Ja nie jestem przekonany, myślę że dobre rotowanie opaską może przynieść więcej korzyści. Jednak na GW1 przeciwko WHU jestem na tak.  Siłę ofensywną LFC znamy , nie znamy nowej siły obrony WHU po zmianie trenera. Ja jednak na spokojnie obstawię, że Salah i spółka znajdą luki w ustawieniu kolegów Fabiańsikiego. 50% posiadania Salaha powoduje, że oddanie opaski komu innemu znacząco wpłynie na nasz OR. Poza tym, w poprzednim sezonie Salah zdobył z 3 bramki i jedną asystę przeciwko WHU.

Dla mnie, jest to jedyna oczywista kandydatura na C w tej kolejce. Kto dalej w kolejce do opaski?

Mane – Firmino – w poprzednim sezonie Liverpool dwa razy wygrał 4-1. w tym sezonie może być podobnie i jeżeli Salah nie zdobędzie na dzień dobry 4 bramek to widzę duże szanse w tym, ze ktoś z dwójki Mane/Firmino zaliczy dobre punkty z WHU u siebie.

King – zawodnik który zakończył pre-sezon bardzo dobrym występem przeciwko Marsylii.  To powoduje, że spotkanie u siebie z Cardiff to dobry moment aby wystawić Kinga na C. Tzn, kto szuka różnicy na C, ten zawodnik będzie wysoko na jego liście wyboru.

Zaha  – jeżeli mówimy o formie z pre sezon to nie możemy pominąć Zahy. Zwłaszcza, że ten zagra przeciwko Fulham. czyli tak samo jak King spotka się z obroną beniaminka. Czy to zadziała na korzyść tej dwójki? Czy raczej zobaczymy beniaminków schowanych za podwójną gardą?  W każdym razie, Zaha pokazał podczas pre sezon, że w takich spotkaniach jak z Fulham może przynieść dobre punkty.

Eriksen – wiem, ten nic nie pokazał podczas pre-sezon ale za to drużyna Newcastle pokazała w jakiej jest słabej formie. Spotkanie Newcatle – Tottenham może być tym , które ucieka z radarów a przecież mamy tam bardzo dobry atak gości ( nawet jeżeli Kane czy Alli jeszcze nie zagrają) oraz słabą obronę gospodarzy. Dlaczego Eriksen? Bo proponowanie Lucasa na C jest zbyt dużą abstrakcją dla mnie a Eriksen potrafi zagrać dobre spotkanie przeciwko Newcastle. Do tej pory, 8 spotkań i 6 asyst.

Aubameyang – dobry zawodnik z każdym przeciwnikiem potrafi strzelić bramkę. Ok. Mnie zastanawia , ile sytuacji strzeleckich będzie miał Arsenal a zwłaszcza Auba? Jeżeli zobaczymy City takie jak z Chelsea, to Auba nie pogra za dużo ale też na dziś jest lepszym zawodnikiem niż Morata więc może wypracować sobie jakąś sytuację.

Aguero – spotkanie z Chelsea rozwiało moje wątpliwości i wstawiłem Agueroooooooooooo do składu. Opaski mu nie oddam ale jestem przekonany , że mecz z Arsenalem zakończy blisko dwucyfrowego wyniku w FPL. W dotychczasowych 14 spotkaniach z Arsenalem zdobył 8 bramek. To jest całkiem porządna liczba na której można oprzeć swój wybór.

Ja spokojnie zacznę z Salahem. Nie kombinuje, nie wiem czego spodziewać się po GW1. Oddaje opaskę temu, który rozwalił system w poprzednim sezonie a teraz zagra spotkanie u siebie. Obrona przeciwnika , jak i cały zespół w przebudowanie. A 50% posiadania pomaga w podjęciu takiej decyzji.

Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *