Home KAPITAN Kapitan DGW34

Kapitan DGW34

0

Ostatni element układanki na DGW34? Kto odpalił kartę w ostatniej kolejce, ten już nie wiele zmieni w swoim składzie. Auba out, Lukaku in. Jednak, aby wykorzystać WC i BB idealnie, trzeba wybrać idealnego kandydata na C.

Co determinuje wybór C w FPL? Historia albo dziwne przeczucie a najczęściej jedno i drugie. Z jednej strony, historia mówi, gość strzela bramki od kilku kolejek. Czyli im dłużej strzela , tym mniejsza szansa na to, że bramki będą zdobywane w najbliższych kolejkach. Ta zasada nie sprawdza się w przypadku takich zawodników jak Salah albo Vardy, kiedy zdobywał bramki w 11 spotkaniach z rzędu. Dlatego ja w swojej genialności nie wybrałem Aubemayanga na C podczas ostatniej kolejki a zdecydowałem się na Harrego. Wiem, że panowie czekali na 3 bramki napastnika Arsenalu , czyli spodziewali się sekwencji bramek 1,1 2,3. Trochę za dużo szczęścia ale i tak, nie potrafimy inaczej.

Chcemy tej stabilności, chcemy przeszłość , przełożyć 1 do 1 na przyszłość. Ktoś wczoraj był dobry i strzelał bramki, to jutro będzie tak samo. Ta słaba drużyna była słaba, to jutro też będzie. Zapominamy , że jest coś takiego jak spadek formy dla tych, którzy byli na szczycie a ci na dole, jednak potrafią poprawić swoją grę na treningach. Z drugiej strony, gdyby grać zawodników, którzy nie zdobywają bramki, to taki Benteke byłby idealnym wyjściem. I raczej, nikt nie decyduje się na taki wybór….no prawie nikt.

Jak interpretować dobrą formę Sancheza? To już jest ten moment aby wstawić go do składu i wystawić na C? Kto szuka różnicy aby podgonić w tabeli , ma dobrego kandydata. Dla pozostałych, to będzie za duże ryzyko. Kiedy widzicie jak Hazard nie strzelił od 4 kolejek, pytacie , ile można tak grać? Jeżeli Sanchez się odbił, to może i Hazard zaliczy dwa razy dwu cyfrówkę? Jak bardzo różni się jego 7 strzałów od 14 strzałów Williana? jeżeli ten drugi zdobył tylko 1 bramkę z takiej ilości strzałów. Może w końcu Murray przypomni sobie jak trafić piłką do bramki a Gross poda mu chwilę wcześniej piłkę?

Kiedy Lukaku oddaje całe 4 strzały na bramkę w 3 spotkaniach, jak zdecydować się na jego wybór? Bo właśnie jego mam na C w tym momencie i nic oprócz historii vs WBA i Bournemouth za nim nie przemawia. Vardy z jego formą vs Mahrez poza formą. Ja liczę, że Vardy już się wystrzelał i teraz Mahrez wróci do formy. Ty, możesz widzieć to inaczej i do czwartku nie będziemy wiedzieli kto ma rację.

Wystarczy, że Kane strzeli 3 bramki z Brighton na wyjeździe i może się okazać najlepszym wyborem na C w tej kolejce. Jedni śmieją się z tego , że tak upomina się o bramkę ze Stoke. Ale to jest ta jedna bramka , która może zdecydować po 38 kolejce, kto zdobędzie złotego buta. Kane zdobywał bramki w 14 meczach, Milo w 10 a przecież to Kane jest o 11 bramek wyżej w tabeli strzelców. Kiedy zaczyna strzelać, to lubi to robić seriami, 2 bramki albo 2 razy z rzędu hattrick. To jest mocna strona, seryjne zdobywanie bramek. Może na taki DGW wystarczy?

i w tym całym gąszczu pytań i przypuszczeń, brakuje mi Salaha. Z jego formą i powtarzalnością. Dla jednych,to nudne takie granie tego samego C ale to były krótkie chwile, kiedy nie czułem niepewności w FPL. Z jednej strony, widziałeś, że pewnie i tak coś strzeli lub asystuje a z drugiej, nawet jak nie to i tak chuj bo wszyscy go maja, no że prawie wszyscy 😉 Dlatego też, ta grafika z Salahem do DGW34. Aby wiedzieć, czego oczekujemy i czego raczej nie uda się zdobyć podczas tej podwójnej kolejki. Bo nie mamy innego zawodnika w takiej, wielkiej, życiowej formie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *