Home GW Wnioski po GW32
GW

Wnioski po GW32

0

start

Kolega Rataj najcelniej podsumował minioną kolejkę pisząc: problem w tym, że wszystkim poszło dobrze. Od siebie dodam, że niektórym lepiej. Stąd u mnie ledwo 70 punktów a terminator Gruwwa ugrał prawie setkę. Wnioski po GW32 zacząłbym od myśli:

1. Uwolnić zbędny balast. Pierwszym pytaniem będzie dalsza niezbędność Alexisa Sancheza. 11 baniek w linii pomocy to konkretny balast a dodatkowo rozważamy pozycję w naszym zespole pomocnika drużyny, która wyraźnie gra przeciwko własnemu trenerowi, która zamiast podawać do przodu woli cofnąć piłkę i wykonać tuzin niepotrzebnych podań. Mówimy również o sytuacji, w której Alexia na szpicy zastąpił bezproduktywny Welbeck, w której Ozil przez 80 minut z Crystal Palace nie stworzył ani jednej szansy, gdzie Wenger się wyraźnie pogubił a cały zespół jest pośmiewiskiem i kopalnią memów. W zasadzie to standardowa końcówka sezonu Kanonierów.

arsenal

Nie posiadacze Sancheza przestali się bać bowiem wart 11.6 baniek pomocnik z 1 golem i 1 asystą w trakcie 5 ostatnich spotkań to żadne zagrożenie. To balast, który blokuje np. transfer Coutinho, Hazarda albo power three w ataku. Za Sanchezem przemawiać co najwyżej może teoria przełamania, tak było w przypadku dołującego na początku sezonu Firmino, oraz podwójna kolejka, gdzie czeka go m.in. pojedynek z Sunderlandem, Sam jeszcze nie wiem, czy wyobrażam sobie dziką kartę bez Sancheza. Powoli tak.

2. Redefinicja pomocy. King 5.6 w trakcie 4 ostatnich kolejek strzelił 2 bramki i zaliczył 1 asystę. Na 8 strzałów miał tylko 3 celne i 4 z pola karnego. Dokładność strzałów to 37.5% a konwersja wynosi 25. Pomocnik Bournemouth jest na pewno w formie a walcząc wciąż o bezpieczną pozycję w tabeli po Tottenhamie w GW33 zagrają z Middlesbrough, Sunderlandem, Stoke City i Burnley. Zaha 5.8 w trakcie 4 ostatnich kolejek strzelił 1 bramkę, zaliczył 3 asysty. Na 11 strzałów aż 9 padło z pola karnego a celne były tylko 2. Mamy z tego marną dokładność 18.2 % i konwersje rzędu 9.1. Tyle, że Crystal Palace – podobnie jak Bournemouth – walczy o bezpieczną pozycję, ma DGW34 a na 6 następnych spotkań aż 4 rozegra na własnym stadionie. Na tym samym gdzie wczoraj rozbili Arsenal 3 : 0. Podwojenie CP na DGW34 to chyba przesada – zwłaszcza, że Benteke stracił karne – ale Zaha wygląda na pewniaka. Dorzućmy jeszcze infografikę FantasyFootyFix:

cp

3. Powraca Harry Kane, który obok Lukaku będzie najlepszą opaską na GW33. Co dalej z Sonem? Odpowiedzi znajdziemy poniekąd w zestawieniu minut i punktów Sona z Kanem na boisku i poza boiskiem (kolejki GW6

Son vs Kane: Powrót Kane’a w GW11 praktycznie zakończył regularność Sona.

4. Leicester rzuca siły na Ligę Mistrzów a przy kalendarzu cp – ARS – wba – WAT – mci – BOU warto się zastanowić nad dalszym losem Vardy’ego.

5. Teraz rzut oka na dół tabeli:

tabela

Sunderland sześć stóp pod ziemią. Patrząc na ostatnie 5 spotkań trudno też wierzyć w Middlesbrough i Swansea. Siggy w trakcie ostatnich 4 spotkań strzelał może i 12 razy, ale tylko 4 razy celnie i 4 razy z pola karnego. Nic z tego nie wyszło i coraz trudniej obronić miejsce Islandczyka w drużynie FPL. Chyba tylko wierząc w przełamanie i walkę do końca.

6. Kun Aguero strzelił 10 bramek w ostatnich 1o występach dla Manchesteru City. Tylko 4 ostatnie kolejki to 4 bramki i aż 20 strzałów na bramkę, z czego 7 było celnych a 16 oddanych z pola karnego. Kun oddaje strzał co 18 minut; dla porównania Lukaku przez ostatnie 4 kolejki strzelał co 27 minut.

7. Walczy Hull City. Obrońca Ranochcia 4.5 strzela drugą bramkę w ciągu 3 ostatnich spotkań. Grosicki zalicza 3 asysty w okresie GW30-GW32. Kalendarzu Hull City niezły: sto – WAT – sou – SUN – cp. Mecze z Watford, Sunderlandem i Crystal Palace będą walką o wszystko.

8. Najpopularniejsze w tej chwili transfery przed GW33:

ZAHA – 38K

KING – 38K

JAGIELKA – 40K

KANE – 38K

SON – 76K

9. Tracą na posiadaniu i wartości zawodnicy Chelsea. Tymczasem Alonso strzelał na bramkę Boruca 3 razy, Costa 4, Hazard i Pedro po 2. Czekamy na potwierdzenie DGW Chelsea – mowa o meczach z WBA i Sunderlandem. Sezon zamkniemy warszawskim zlotem i pojedynkiem piłkarzy Conte z Sunderlandem. Wcześniej w GW36 spotkanie z Middlesbrough.

10. Valencia ma zagrać w LE. Nieobecność zawodnika w weekend Mourinho tłumaczył urazem. W tej chwili jedynym pewniakiem w formacji obronnej Manchesteru United jest Bailly 5.4.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *