Home GW Wnioski po DGW27
GW

Wnioski po DGW27

0

hk

1. Na początek Tottenham. Zespół, który patologicznie nienawidzi DGW i BGW; specjaliści od udowadniania nonsensu planowania i knucia. Sterling na -4 daje asystę, Alli kończy spotkanie z dwucyfrówką. Z Evertonem niespodzianką mogły być co najwyżej dwie stracone bramki:

totTanią opcją na najbliższy miesiąc będzie lewy obrońca Davies 4.7. Harry oddał 6 strzałów; Alli 3; tyle samo Eriksen i Wanyama; Davies 2. Lukaku w kierunku Llorisa strzelał tylko 2 strzały, a cały Everton w trakcie pierwszej połowy nie stworzył ani jednej szansy. 4 ostatnie kolejki to: 15 strzałów Kane’a, z dokładnością 60% i konwersją 40 %.W tym samym czasie Alli strzelał 10 razy z 50% celnością. 4 ostatnie GW to także 6 bramek Kane’a i 2 Dele Alli. Must have po BGW28. Pochettino coraz efektywniej wykorzystuje ustawienie 3-4-2-1 – formację, która z Alliego robi niemal drugiego napastnika. W klasycznej 4-2-3-1, Alli po lewej stronie był mniej groźny, a podwójnie kryty Kane często odcięty od podań.  I jeszcze Everton:

eve

Gdzie Lukaku, a gdzie Gueye? Na koniec zestawienie BBC obu 23 letnich napastników:

_94948444_kanevlukaku

2. Czekając na drugie spotkanie Manchesteru City ze Stoke popatrzmy na mapę pojedynku z Czarnymi Kotami:

mciZagęszczony środek; Sterling grał wyżej niż Kun Aguero, pomimo tego rzadziej wchodził w pole karne i nie oddał ani jednego strzału. Bramkę natomiast zdobył niszowy Sane. Porównaniu obu niżej. Stones 4.7, w trakcie 4 ostatnich kolejek, zombie teamom dał 23 punkty. Teraz strzały: Aguero 5, z czego 3 celne; Sane i Silva po 2. Po stronie Sunderlanu najwięcej strzelał Borini – 2 razy. Po tyle samo strzałów oddali Jones i Kone. Wymiana na linii Aguero – Kane, wcale nie jest taka przekonywująca. Na najbliższe DGW kusi power three: Kun – Kane – Costa.

Sane (po lewej) vs Sterling:

_94947071_ster_sane

3. Llorente czy Gray? Zespół na BGW28 można wzmocnić o jednego z nich, zwłaszcza jak Ibra dostanie 3 meczowe zawieszenie. Napastnik Swansea z Burnley wykręcił ładne cyferki: 6 strzałów, z czego 2 celne. Wszystkie, rzecz jasna z boxa. Aż 5 strzałów oddał obrońca Olsson 4.5, Siggy 4 a Mawson 2.

swa

Iskrzy przede wszystkim na lewej flance: Carroll – Ollson – Siggy. Na prawej, tym razem od pierwszej minuty, Narsingh 5.5 – statystycznie występ niestety na 0. Prawa strona gra wyraźniej słabiej: Naughton – Narsingh – Fer stworzyli tylko 2 szanse. Lewa strona stworzyła ich aż 10. Gray oddał 4 strzały, i to w zasadzie koniec ofensywnych statystyk Burnley. Z dwójki Llorente – Gray brałbym tego pierwszego. Pomimo, że wizualnie robi gorsze wrażenie, jest wolniejszy i mniej przebojowy niż Gray, to więcej piłek dostaje Llorente.

4. Liverpool bije pewnie Arsenal 3 bramkami. Zaskoczenia nie ma – zespół Kloppa jest częściej lepiej zmotywowany na mecze z top4.

liv

Niegłupim pomysłem wydaje się zdublowanie na BGW28 pomocników Kloppa: Coutinho strzelał wczoraj 6 razy a Firmino, Mane i Wijnaldum po 3 razy. Pod względem stworzonych szans pomocnicy the Reds mają niemal identyczne statsy: po 2-3 stworzone szanse. Efektywniej jako fałszywa 9 gra Firmino – mapa sugeruje, wyższą pozycję Coutinho czy Mane, ale to Brazylijczyk miał aż 11 kontaktów z piłką w polu karnym przeciwnika – to więcej niż Mane i Coutinho razem wzięci.

5. Gabbiadini w BGW28 odpocznie, ale w składach masowo pojawi się prędzej niż później. Wyśmiewani menedżerowi, którzy nabyli go przed blankami wyszli na nim nie najgorzej. Wzrosło TV, są punkty.

sou

Gabbiadini 5 strzałów; Redmond i Tadic po 3. Z drugiej strony Okaka oddał aż 5 strzałów, z czego 2 były celne, Deeney tylko 2 – oba celne.

6. Spotkanie z Liverpoolem Alexis Sanchez zaczął na ławce. Wg prasy, to efekt karczemnej awantury, która wybuchła w trakcie treningu gdzie Chilijczyk wygarnął kolegom brak zaangażowania i opierdalanie się na boisku. Musiał się mylić, bo Wenger ukarał właśnie jego. A Massimiliano Allegri siedzi i zawija papierki.

Mapy z bloga kolegi Tegen

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *