Home GW Oczekiwania przed GW33
GW

Oczekiwania przed GW33

0

Mesut-Ozil-Alexis-Sanchez-640x400

Pozostało sześć kolejek. Tak po prawdzie oczekiwania to aktualnie wypadkowa złudnej, najczęściej fałszywej, nadziei oraz szeregu ambitnych planów związanych z pozostałymi podwójnymi kolejkami. Nadzieje wiążemy z przełamaniem Sancheza albo Siggiego i dalszą zwyżką formy Zahy. Pełni nadziei liczymy również na 90 minut Harrego Kane’a w trakcie, których napastnik Tottenhamu zrobi Wisienkom z dupy jesień średniowiecza. Niejeden może nawet kombinuje z niespodziewaną potrójną opaską Lukaku … i tak dalej. Długo by wymieniać, ale nawet najbardziej wyrafinowany sprytny plan musi i powinien uwzględniać combo fuks i niefart.

Sam przez 33 kolejkę planuje się prześlizgnąć. Rażą mnie jej oczywistości jak np. Kane i Lukaku. Zakładanie wuchty punktów powracającego po kontuzji Kane’a, przy formie Alliego i Sona, sugeruje nadmierny optymizm. Ale mogę się mylić.  Nie czuję również podwójnej liczby Lukaku bo myśląc Burnley przypominają mi się od razu te wyniki: MUN – BUR 0 : 0; MCI – BUR 2 : 1; ARS – BUR 2 : 1; TOT – BUR 2 : 1; LIV – BUR 2 : 1. Mój zawodowy pesymizm umacniają też niekorzystne mecze własnych obrońców i brak powiązania GW33 z podwójną DGW34. Ibra zagra z Chelsea; Middlesbrough z Arsenalem, sens ma góra transfer kogoś z Crystal Palace. Tyle, że to ponownie oczywista oczywistość. Wszelkie natomiast czujki to ruchy jednorazowe, które nie mają sensu w dłuższym okresie. Zresztą notuje sobie własne niewykorzystane czujki i szczerze przyznaję urbi et orbi – straciłem intuicję. Nie trafiam. A ta podpowiada na GW33 opaskę Aguero. Stąd może rację ma, walczący o pierwsze miejsce w Polsce, kolega Rataj, który chyba na poważnie rozważał triple C na Valdesie w DGW34.

Liczby przed GW33 podpowiadają 8 z rzędu domowe zwycięstwo Evertonu; warto wiedzieć, że w 6 ost spotkaniach u siebie Everton strzelał średnio po 3 bramki a Burnley nie wygrał wyjazdowego spotkania od 16 kolejek. Stoke City nie wygrało od 4 spotkań – czas na przełamanie z Hull City, które przegrało 13 z 14 wyjazdów? Średnia bramek pojedynków Stoke z Hull City to 2.5 na korzyść Stoke. To może Deeney? Średnia bramek drużyny Watford ze Swansea to 2.5 z ost 9 spotkań. Nieźle. Może przełamanie Defoe? Sunderland bez bramki od 7 spotkań a WHU bez wyjazdowego zwycięstwa od 3 kolejek. Jak zawsze gdzieś tam leży mega różnica. Jak zawsze też, gdzieś tam gnije sobie na luzie zombie team, który w najbliższej kolejce nabije stówkę.

Od 33 kolejki oczekują zatem podpowiedzi i wyjaśnienia sytuacji Sancheza oraz Kane’a. Pierwszy wg plot ma wrócić na szpicę Kanonierów gdzie punktował najwięcej. Przełamanie na stadionie Middlesbrough dało by nam przynajmniej pierwsze odpowiedzi przed DGW. No ale to pieśń przyszłości bo weekend – jak pisałem wyżej – pragnę po prostu cichaczem zaliczyć i być o krok bliżej do końca sezonu.