Home GW Oczekiwania przed GW12
GW

Oczekiwania przed GW12

0

Tekst niepotrzebny.

Plan na dwunastą kolejkę jest prosty do bólu a o Salahu, który ma rozbić Fulham napisano i powiedziano już wszystko. Może poza jedną wątpliwością. Czy Salah to rzeczywiście najlepsza opaska na weekend? Jest na pewno najbardziej oczywistym wyborem, ale piłkarz z 35% posiadaniem nie jest już tak groźny dla OR jak ten sam zawodnik z ponad 60% posiadaniem, z pierwszych kolejek. Do tego aż 34% menedżerów ma w składzie Mane i obserwując tempo wzrostu Senegalczyka mogę się założyć, że przekroczy posiadanie Salaha. Obu zawodników dzielą w FPL tylko 2 punty i 3 miliony na wartości. Dlatego broniąc tabel najlepiej z Fulham zagrać obydwoma, ale już goniąc może warto zastanowić się nad zmianą opaski? Trzecią, niemniej oczywistą, opaską na GW12 jest wypoczęty i zdrowy Sergio Aguero. Derby Manchesteru rządzą się własnymi prawami, ale gdzieś obok teoretycznie ciężkiego spotkania umykają nam nagie cyferki. Jak chociażby 12 bramek z 2 ostatnich 90 minut Manchesteru City i tylko 1 zdobyty w tym samym czasie gol Liverpoolu. Łącznie z kompromitacją w Belgradzie i nożem na gardle w Lidze Mistrzów. Ponadto, posiadany wyłącznie przez 7.9% menedżerów Sterling jest aktualnie liderem jednej z najistotniejszej klasyfikacji opty – kontaktów z piłką w polu karnym. Na 772 minuty gry miał ich tam aż 93, przy 87 Salaha (na 943 min gry), 84 Aguero, 72 Davida Silvy, 60 Hazarda i 54 Mane. Piłka nożna jest grą o prostych założeniach, im częściej przebywasz w polu karnym przeciwnika, im bliżej grasz jego bramki, tym jesteś groźniejszy. W tym samym okresie Salah oddał 11 strzałów więcej niż Sterling, ale w tym tylko 2 celne więcej co przekłada się na pomeczowe bonusy.

Co to wszystko oznacza? Wymiana Sterlinga na Mane nie jest tak oczywista jak zakładałem kupując Anglika przed ostatnią kolejką. Oczywista jest wyłącznie forma Manchesteru City oraz tylko 1 czyste konto w lidze Davida de Gei. Po odpoczynku w Lidze Mistrzów możemy również liczyć na 90 minut gry Aguero i pamiętać, że Kun razem ze Sterlingiem dali posiadaczom punkty w każdym rozegranym meczu na Etihad Stadium.

Oczekiwania przed GW12 są tekstem niepotrzebnym. Żadne rozważania nie udźwigną katastrofalnej jakości patchworkowej defensywy Fulham, problemem pozostaje tylko jak w składzie na weekend zmieścić Aguero, Sterlinga, Lacazette, Hazarda, Salaha i Mane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *