Home GW Aj, będzie bramka, Jezus Maria! Jaki błąd Boruca! Co poszło nie tak: GW24
GW

Aj, będzie bramka, Jezus Maria! Jaki błąd Boruca! Co poszło nie tak: GW24

0
0

maxresdefault

4 bramki piłkarza w jednym spotkaniu Premier League to oczywiście rzadkość. Po wczorajszym dreszczowcu z Bournemouth Lukaku dołącza do klubu 4 goli, gdzie miejsce na uczcie Odyna mają tacy berserkerzy jak: Suarez, Defoe, Berbatov, Aguero czy Rooney. Dla posiadaczy kapitana Lukaku 42 punkty z GW24 to tzw turning point długiej kampanii. Są już Wasze i od tego momentu pozostała reszta aktywnych menedżerów będzie je tylko gonić. A wiecie jak jest z Lukaku. Bywa efemeryczny, niewidoczny a tymczasem jego posiadanie rośnie błyskawicznie i w trakcie BGW 26 oraz 28 stanowić będzie żelazny szablon. Różnicą był wczoraj – od dzisiaj to pewniak.

GW24 cementuje ruchy przed zbliżającymi się blankami. Obrońcy Pulisa, Siggy, Lukaku, Antonio, Carroll, Snoddy, Coleman, pewnie Barkley, tu i ówdzie ktoś zaryzykuje z Lookmanem; coś nam się zaciął Phillips – drugą bramkę z rzędu strzela natomiast Morrison 5.5 (0.7% posiadanie) a drugą asystę w trakcie 3 ost GW notuje Chadli. Poza radarem są dalej obrońcy Silvy: Robertson 4.3 (1.0 % posiadanie), Maguire 4.4 (0.1 % posiadanie), gigant Ranocchia 4.5 (0.2 % posiadanie) oraz pomocnicy jak Grosicki 5.5 (0.1 % posiadanie) i N’Diaye 4.5 (0.2 % posiadanie). Z radaru niemal na pewno znikają defensorzy Bournemouth: mówimy o 13 straconych bramkach w ostatnich 4 kolejkach. Warto natomiast podumać nad pomocnikiem Kingiem 5.3.

Posiadaczom, następną dwu-cyfrówkę daje Jesus a Guardiola, jak drzewiej apostoł Piotr, po raz trzeci zdradza Aguero. Zaskoczyło mnie, że od pierwszych minut nie spróbował wariantu z dwójką napastników. Z kim i kiedy jak nie ze Swansea? Pomimo BGW26 posiadanie Brazylijczyka będzie rosnąć. Paradoksalnie, nieświadomym nowym nabywcom może to się opłacić – wystarczy, że Jesus wraz gangiem przejadą się grubo po drużynie Boruca.  Pozostaje jeszcze pytanie o formę Hazarda i Ibry, Hazard jest w formie – tutaj nie ma dyskusji, wystarczy popatrzeć na fenomenalny rajd pomiędzy kołkami z Arsenalu:

Pytanie czy 3 mecze bez strzału, inna rola u Conte, ale i wczorajsze pierwsze grube punkty to już powód do ponownej inwestycji w Belga. Dla mnie to pewniak na podwójne kolejki. I Conte – co za gość!

Cieszą punkty Ibry, jest nadzieja na kolejne z Watford i godne pożegnanie przed BGW26 napastnika Manchesteru United. Cyferkom, mapom i statsom przyjrzymy się we Wnioskach po GW24. O taktyce na BGW28 pisał u nas kolega Gabon. Polecam tego allegrowicza.

GW24 stanowi punkt zwrotny. Najlepiej widać to w rywalizacji na szczycie polskiej mini ligi. Nasz Dragon oddaje opaskę Lukaku, wystawia żelazną obronę Pulisa i Koemana oraz zaufanego Hazarda – kolejkę kończy z ok 96 punktami i awansem na drugie miejsce. Liderka, Karolina z PieronClub, szukała różnic jak Benteke, Milner czy Ward a przez opaskę Eriksena kończy GW24 z 46 oczkami. Z przewagą psychiczną i wiatrem w żaglach Dragon wkrótce zaatakuje liderkę. Mijająca kolejka to także dobry przykład udanej logistyki drugiej połowy sezonu. Lukaku w składach nie wziął się znikąd. Podobnie jak piłkarze WBA, Chelsea czy Evertonu. Planowanie i konsekwencja to podstawa przed nadciągającymi BGW. Będąc niekonsekwentnym i gołosłownym skończyć możesz z opaską na Sterlingu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *