Home FANTASY PREMIER LEAGUE Z cyklu słynne duety świata: Dunk & Duffy

Z cyklu słynne duety świata: Dunk & Duffy

0
0

I parę zdań o budżetowych obrońcach.

Myślisz Dunk pamiętasz cztery samobóje z zeszłego sezonu. Przez minus osiem za cztery OG Dunk zakończył sezon sumą 97 punktów. Zakładając brak swojaków wirtualne 105 punktów dałoby mu 2 miejsce w aktualnej hierarchii obrońców za 4.5 (zaraz za Zanką). Razem z Duffym tworzą najlepszą parę budżetowych obrońców zepchniętą na dalszy plan przez kalendarz Brighton.

Pomimo jednego gola Dunk był ósmy w zestawieniu strzałów oddanych przed obrońców minionego sezonu (Alonso 66, Moses 35, PvA 33, Otamendi 32, Maguire 32, Bellerin 29, Duffy 28, Dunk 27). 25 z 27 prób padło z pola karnego przeciwnika, a 8 było celnych. Jego partner Duffy wszystkie strzały oddał z pola karnego. To liczby dużo lepsze od pozornie groźniejszych w boxie  budżetowych obrońców jak Ake, Mawson, Yoshida, Evans czy drzewiej Dawson. Duet Dunk i Duffy królował też w defensywnie: Duffy zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji CBI (clearance, block, interception) – 451, Dunk był 4 z 351 CBI. Przełożyło się to konkretną ilość BPS – Duffy 627, Dunk 637. To fajne cyfry, takie których szukając budżetowych obrońców nie sposób zignorować. Zwłaszcza, że Brighton wzmocnili lewy obrońca Bernardo i Bissouma w pomocy. Niestety cała koncepcja inwestycji w sprawdzony, zgrany duet bierze w łeb po sprawdzeniu kalendarza Brighton: wat – MUN – liv – FUL – sou – TOT – mci. I nawet pamiętając ostatnie zwycięstwo u siebie z Manchesterem United 1 : 0 widzę tam góra dwa czyste konta. Warto wiedzieć, że pod względem goli straconych z boxa Brighton było dopiero 14 w lidze, ale też dopuścili aż do 555 strzałów na własną bramkę. Stąd wysokie, trzecie miejsca Ryana pod względem sejvów.

Korzystając z tekstu jeszcze parę zdań o tanich obrońcach. Za 4.0 aktualne pewniaki to jedi Wan-Bissaka CPY i chyba jeszcze Schelotto BRI i Peltier CAR. Za pół miliona więcej, oprócz duetu Dunk & Duffy widzę potencjał w Dohertym WLF (4 G, 4A i solidny skład jak na portugalskiego beniaminka), Schindler i Zanka, którzy po meczach z Chelsea i Manchesterem City mają przyzwoity kalendarz aż do grudnia, Szwajcar Hadergjonaj, który w zeszłym sezonie miał najlepszą wartość szansa per min, Cedrica i Yoshidę jeżeli uwierzyć w siłę obrony Świętych, która wg mnie jest duża słabsza niż defensywa BRI czy Watford, Sol „bestia” Bamba CAR, Kabasele i Femenia z Watford, Tomkins 4.5 CPY, Issa Diop WHU, Le Marchand FUL i Holgate EVE (jak wywalczy skład). To są goście, którym bym ufał układając klasyczne 3-4-3 z trójką budżetowych, rotujących defów.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *