Home FANTASY PREMIER LEAGUE WTF panie Koeman?

WTF panie Koeman?

0

Nie tak miało to wyglądać, nie tak się zapowiadało. 142 mln funtów poszło w piach.

Można było przypuszczać, że brak Lukaku będzie bardzo widoczny. Kilka osób na świecie wiedziało, Rooney to nie jest zawodnik,wokół którego należy budować swoją ofensywę. mogliśmy się spodziewać, że upłynie trochę czasu, zanim Klaassen przestawi się na wymagania Premier League. Poza tym, jeden z dobrych transferów z Eredivisie do Premier League jaki mi przychodzi do głowy, to Wijnaldum. Transfery takich zawodników jak De Jong czy Depay, zakończył się katastrofą, mniejszą albo większą, w zależności od oczekiwań. 19 latek z Hajduka Split? ok, można próbować , ale raczej nie pociągnie gry. Sandro Ramirez? 14 bramek w La Liga robi wrażenie ale tacy zawodnicy jak Perez czy Soldado pokazali ile warte są bramki strzelane w Hiszpanii. Gylfi miał być liderem ale jak widać, całe zamieszanie z transferem, które przyczyniło się do odpuszczenia spotkań przed sezonowych, bardzo źle wpłynęło na Islandczyka.

Barkley z kontuzją ale to bez znaczenia, bo Koeman nie po to zakupił zawodników na jego pozycją , aby teraz wstawić Anglika do składu. Jeszcze by się okazało, że wyrzucił kasę w błoto jak Barkley zacznie strzelać i asystować. Bolasie w kontuzją. Cała ofensywna siła Evertonu w rozsypce. Na ich koncie mamy 7 bramek w 9 spotkaniach i niecałe 3 celne strzały na mecz. W spotkaniu z Arsenalem liczba strzałów przedstawia się następująco. Everton 8 a Arsenal 30. Everton 3 strzały celne, czyli tyle co średnia a Arsenal 14 celnych strzałów.

I własnie tak dochodzimy do tego, co jest największym zaskoczeniem, dla mojej skromnej osoby. Liczba bramek straconych a co za tym idzie , cała gra defensywna. Kiedy Twój zespół, w poprzednim sezonie, traci tylko 44 bramki. Co jest bardzo dobrym wynikiem, bo plasujesz się zaraz za BIG6 a przed nowym sezonem ściągasz do drużyny dwóch bardzo dobrych defensorów. Obrońca Burnley, Michael Keane przebierał w ofertach, wszyscy widzieli, jak wpływa na grę Burnley. Przyszedł tez Pickford, jedyny zawodnik dla którego warto było wrzucić na kineskop spotkania Sunderlandu. Dwie młode gwiazdy Angielskiej piłki, wrzucone do defensywnej maszynki Koemana, miały spowodować , że w zasięgu będzie coś więcej niż walka o 6 miejsce na koniec sezonu. 18 bramek straconych po 9 meczach. Są tylko dwie gorsze defensywny w Premier League, Swansea 19 bramek straconych i Stoke 20 bramek. 5,6 celnego strzału , to liczba strzałów jakie oddaje drużyna przeciwna w stronę bramki Evertonu, gorsza jest tylko Swansea.

Zaraz ktoś powie, że Everton miał najgorszy kalendarz ze wszystkich drużyn Premier League. Tak, miał ale nie miał najgorszej drużyny. Z dobrej drużyny, Everton stał się drużyną słabą. Błąd leży po stronie Koemana, bo nie można robić rewolucji w składzie i zakładać, że w sumie, to nic się nie wydarzy. Po tylu zmianach, drużyna straciła swój charakter. Najlepiej widać to w tabeli Premier League, 8 pkt w 9 meczach, 18 spadkowe miejsce. Tylko 7 bramek zdobytych i aż 18 straconych. Przed sezonem, mogliśmy obstawiać, że tak będzie wyglądała sytuacja Watfordu a Everton będzie tam , gdzie teraz Watford.

Vardy, którego mam w składzie, dostanie kolejną szansę na GW9. Myślę nawet aby oddać mu opaskę. Może uda się wykorzystać te trudne chwile Evertonu, kiedy nie widać światełka w tunelu. Chociaż właściwie, jest takie małe światełko, świeci tam, gdzie nie ma Koemana…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *