Wnioski po GW30

0

Edycja pod BGW31

Skupiamy się wyłącznie na drużynach, które zagrają w następnej kolejce.

Chelsea

Podręcznikowy przykład braku przełożenia cyferek na rzeczywistość. Chelsea z 75% posiadaniem piłki i 22 strzałami na bramkę Patricio męczyło bułę ratując spotkanie dopiero w doliczonym czasie. Pierwszą różnicą premium na BGW31 będzie Higuain – 6 oddanych strzałów, z czego 5 z pola karnego. Drugą Azpi 6.3, który w 5 ost GW dał 3 asysty. Szablonem Hazard – oddał tylko 1 celny strzał. I cyk bramka. Teoria: Czuję, że w następnej kolejce rozczarują nas dwie drużyny, Leicester i właśnie Chelsea. Hitujmy ostrożnie i z umiarem analizując również BGW33, w którym Chelsea zagra u siebie z WHU. Drugi raz z rzędu od pierwszej minuty zaczął Emerson 5.2 – 1 celna wrzutka z 6, 2 stworzone szanse i 1 niecelny strzał. Takie statsy i ostatni występ nie dają żadnej gwarancji składu.

Everton

Za: Digne 5.2 – ostatnie 3 kolejki to 5 – 7 – 4 punkty; stworzył w zespole najwięcej okazji, aż 2, zaliczył 2 celne wrzutki z 6 oraz aystę. Na BGW nie wybrzydzamy, gramy czym mamy, natomiast czy Digne wart jest FT lub hitu? Może tak, Chelsea nie jest aktualnie większym zagrożeniem, zwłaszcza na wyjeździe, Digne ma sfg i należy do czołówki bocznych obrońców EPL. Niestety również do grona tych nieskażonych inteligencją. Różnice: Richarlison – 2 oddane strzały z pola karnego, bramka i aż 6 kontaktów w boxie. Siggy – w tych czasach mózg jest zawsze różnicą. Calvert – Lewin 5.3 – tania opcja w ataku, 3 ostatnie mecze w pierwszym składzie. Przeciw: Brak. Teoria: Piłkarze Evertonu nie będą szablonem BGW31. To podpowiedź dla wszystkich hipsterów FPL i tych, którzy lubią igrać z wieżami.

Newcastle

Z BGW31 wykartkował się Schar (wróci na BGW33); szablonem będzie Rondon – 3 strzały z pola karnego, bramka i asysta, 6 kontaktów w boxie, a różnicami Almiron – 4 niecelne wrzutki i 0 stworzonych szans, i Perez – 5 strzałów z boxa, 7 kontaktów, 3 setki (z czego 2 gole). Obrońców w meczu wyjazdowym z BOU odpuszczamy.

Liverpool

Po 5 strzałów oddali Mane i Salah, problem w tym, że Salah w ost 4 GW posiadaczom dał 14 punktów a Mane 41. Cyferki niemal jak zawsze faworyzują Egipcjanina, zaczynając od 13 kontaktów w boxie po wrażenia powiedzmy wizualne.  Salah stwarzał zagrożenie i był aktywny. Mane jeszcze bardziej i w zasadzie hatty z BUR byłoby takim minimum. Plus tyle samo asyst.  Pojedynek Mane vs Salah na pewno podkoloryzuje przyszłą kolejkę zabierając część „pewnych” opasek Salahowi. Posiadaczy podwojonej obrony LIV zabolała strata CS, zwłaszcza po bramce z rożnego Westwooda i jednoczesnym faulu Tarkowskiego na Alissonie. VVD jest dalej najlepszym środkowym tego sezonu, ale obawiam się, że Fulham u siebie coś wciśnie. TAA zszedł przez lekki uraz barku, nic groźnego ale mecz z Bayernem może rozpocząć na ławce. 2 gole z 3 oddanych strzałów zdobył Firmino, i to on będzie najbardziej niszową premium różnicą BGW31. Przede wszystkim w odpalanych FH. Przyzwoite spotkanie rozegrał Lallana (co zaskoczyło), Keita miał 13 minut aby po raz kolejny pokazać się światu. Efekt wow zostawił sobie na przyszłe kolejki.

Burnley

Barnes i Westwood 4.6, to żelazny pakiet na BGW. Pierwszy nie oddał z the Reds ani jednego strzału, drugi pojawia się przy SFG, a w dwóch ost GW dał gola i asyste. Westwood nie jest oczywiście materiałem na FT, ale to pomysł na 5 slot pomocy przy FH. Podobnie jak tańszy o 0.1 McNeil.  Poza tym czuję, że w meczu z Lisami to zbójcerze Dyche’a będą faworytami dlatego ew opcją może być Tarkowski (3 G i 1 A). Najtańszy grający obrońca BUR to Bardsley 4.2, mowa o 1 punkcie z 4 ost GW.

Leicester

Zgodnie z przewidywaniami Lisy przejechały się po Fulham tracąc jednocześnie czyste konto. 5 strzałów oddał Tielemans (2 z boxa, 3 celne); 4 z pola karnego Vardy, 2 Barnes. Maddison niemal jak zawsze miał 0 prób. Czytajmy to tak: szablon Vardy i sprawdzony w boju Maddison (SFG), różnice Tielemans oraz pląsający chaotycznie po boisku Barnes. Gray chyba dalej ławka. Inwestycja w obrońców LEI prawdopodobnie nie ma sensu, ciężko liczyć na CS z Burnley, ale zaznaczmy, że dobre spotkanie z FUL rozegrał Chilwell – 3 stworzone okazje, 5 niecelnych wrzutek i 27 podań na połowie przeciwnika z 81% dokładnością. Przy kalendarzu:

Vardy, Tielemans czy Maddison to piłkarze na dłużej i opcja dla każdego bez WC lub FH.

Fulham

Oh Babel 5.5
Only you, can make all this world seem right
Only you, can make the darkness bright
Only you, and you alone, can thrill me like you do
And fill my heart with love for only you..

Bournemouth

Dylemat King czy Wilson rozstrzygnął Anglik, który w pierwszym meczu po kontuzji zdobył gola i asystę. I to on będzie szablonem w ataku obok Vardiego i Barnesa. Tak tymczasem wygląda porównanie obu zawodników po GW30:

King  v Wilson

Gole  0 v 1
Asysty 0 v 1
Strzały 3 v 2
Strzały w polu karnym 3 v 2
Setki 3 v 1
Kontakt w polu karnym 7 v 6

Powrót Wilsona niemal automatycznie odpalił Frasera, mamy gola, asystę, 3 stworzone szanse, 2 kluczowe podania i 1 oddany strzał (bramka). Piłkarze Howe’a to w zasadzie opcje do końca sezonu:

dlatego pakując hajs w Wilsona pamiętajmy o Borucu, Ake i budżetowym Danielsie 4.1.

Hudderfield

Jeden z najgorszych koszmarów jaki może nas dopaść na kacu to kupiony po pijaku zawodnik Huddersfield. W najlepszym przypadku niech to będzie grający obrońca za 3.9 Stankovic, w najgorszym uznany w środowisku fantasy hipsterii Billing 4.5.

West Ham

Zmiana Andersona była jednak taktyczna, pomocnik WHU może zagra od pierwszej minuty z Huddersfield, a może nie. Stawką są 3 lub 1 punkt. Sprzedaż nie ma sensu. Podobnie jak transfer na zasadzie Free Hit. Młoty to opcja przede wszystkim na CS, widziałem pomysły na BGW31 z potrojoną defensywą Młotów. Po porażce z Cardiff ciężko oceniać ofensywę WHU, łącznie oddali zaledwie 9 strzałów, w tym 2 celne. Najlepsze cyfry miał grający z ławki Antonio (3 strzały, w tym 1 celny). Arni zagrał 45 minut, i jego pozycja w składzie jest dalej niewiadomą. Transfer to z jednej strony duża niewiadoma, z drugiej potencjalne punkty z HUD. Leżało rozegranie, brakowało lidera i kogoś kto by wziął na barki ciężar prowadzenia gry. Lanzini nie stworzył żadnej okazji i miał tylko 10 podań przed polem karnym a Chicharito odgrywał rolę słupa. To w zasadzie dobre wieści dla Arniego… i Andersona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *