Wnioski po GW29

0
0

Nie gram karty. To chyba najważniejsze co wymyśliłem po tej kolejce. Czy najmądrzejsze, czas pokaże. Ale kilku cwanych gości, po przeczytaniu pierwszego zdania , własnie odpaliło swoją kartę. Grać przeciwnie do tego co robię, jest to jakaś taktyka w FPL.

Lukaku zostaje – wniosek oczywisty. Po poprzednim sezonie, zapisałem w notatniku, nie sprzedawać zawodnika w formie , nawet jeżeli nie ma dwóch spotkań w kolejce. Lukaku łapię się w te dwa warunki. 17 strzałów na bramkę przeciwnika, najwięcej w ostatnich 4 GW. 14 oddał King a 13 kilku zawodników, Siggy, Coutinho, Aguero i Grosicki! Nie wiem czy kolega Oscar wrzucił już Grosickiego na C, ale to nie jest najgłupszy pomysł, patrząc na liczbę oddanych strzałów.

Alli i Eriksen IN. To że nie zagram karty, nie oznacza że nie kombinowałem jak ma ona wyglądać. Wyszło mi, że duet Alli&Eriksen to nie jest najgłupsza opcja. Pewne miejsce w składzie, jak nie jeden to drugi coś trafi. Przyjmijmy, że ich cena jest atrakcyjna.

Valencia grający w pomocy. Antonio Valencia. Ten sam, który to miał zaliczyć 10+ asyst w tym sezonie. Widziałem urywki spotkania z Boro i Valencia gral tak samo wysoko jak Alonso czy Coleman. Myśląc o DGW, szykuje chajs aby wstawić go do składu. Dużo wskazuje, że to będzie udana inwestycja.

Swansea = Siggy. Tutaj nic się nie zmienia. 40% oddanych strzałów z Bournemouth to strzały w wykonaniu Islandczyka. To jest drugi zawodnik, oprócz Lukaku, który może zostać na DGW. Nie widzę powodu aby go sprzedawać. Jego systematyczność, prognozuje zysk. Niczym fundusze z małym ryzykiem. Nie zarabiasz za dużo ale masz duże prawdopodobieństwo że jednak nie stracisz i jakoś to będzie szło do przodu.

King strzela, King podaje, King mnie wkurwia. Zły wniosek? Szczery jest. Zielone strzałki które były tak blisko…

Lisy wróciły. I to chyba w najlepszym momencie. Przed Vardym i spółką, dwa mecz u siebie ze Stoke i Sunderlandem. To są dwa mecze, w których Vardy albo Mahrez, będą dobrą opcja na C. I chyba nie ma co spoglądać za daleko w przód niż te dwa najbliższe GW? Mecz w sobotę, później we wtorek. Jeżeli uda się bez kontuzji, będzie przewaga nad konkurencją. Ja patrzę na Vardyego, bo jego zakupiłem a przecież Leicester w poprzednim sezonie, wygrali ligę, bo grali na 0 z tyłu. W tych dwóch meczach, jest duża szansa na CS. Więc nie tylko Vardy czy Mahrez ale też Morgan albo Kasper, jako różnica na dwa najbliższe GW.

Co zrobić z Aguero? Nie mam pojęcia niestety. Myślę że jeszcze odpali w tym sezonie. Pod słowem odpali, kryje się słynne pięć bramek. Pozostaje przetrwać dwa najbliższe GW z Kunem w składzie. Pewnie, City coś strzeli w tych dwóch meczach a jeżeli Aguero będzie w składzie to może akurat od niego piłka się odbije? Tak jak prawie rok temu, kiedy na Stamford Bridge strzelił 3…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *