Home FANTASY PREMIER LEAGUE Wnioski po GW24 – część I

Wnioski po GW24 – część I

0

Tym razem krótko i po żołniersku.

Czasu jest mało, PKB samo nie wzrośnie, stąd dzisiaj i jutro, przynajmniej z mojej strony, będzie skromnie i bez wodotrysków. Manchester City wpisał się w ewentualny czarny scenariusz DGW25, nie dość że kolejkę wcześniej dostali w czapę od Newcastle, być może przegrali majstra to jeszcze posiadacze najpopularniejszych piłkarzy Guardioli zostali niemal wykiwani przez wieże.

Nadzieję na przyszłość daje Aguero, który wczoraj jako jedyny oddał więcej niż 1 celny strzał (razem 4, z czego 2 celne), i dodatkowo sprawiał dobre wrażenie. Tylko on. Sterling bez jednego strzału i tylko z 3 kontaktami z piłką w polu karnym, Sane z 1 strzałem grał 73 min co sugeruje pewne miejsce w składzie na Arsenal. Nie powiedziałbym tego samego o Sterlingu. Niszą jest, i będzie David Silva, drugi wyróżniający się wczoraj zawodnik MCI, Bilva wpadł w rotację, Danilo zagrał fatalnie, w którymś z 2 spotkań DGW25 wyjdzie już Mendy. Ciężko zakładać w jakiej formacji. Sroki w całym spotkaniu oddały tylko 2 celne strzały, co dało 2 gole. Triumf minimalizmu strategii Beniteza nad erotycznie wybujałym bogactwem jakości w szeregach Pepa. Za moment opcją stanie się Rondon 5.7, który po kalendarzu tot – wol zagra z HUDBUR – whu – EVEbou. Warto też pamiętać o szwajcarskim kozaku Scharze 4.6, który po 2 golach z GW23 wczoraj uratował zespół przed setką Sane.

Arsenal bije Cardiff zaledwie 2 : 1, aż 11 z 15 strzałów Kanonierów padło z pola karnego Walijczyków, Lacazette oddał 3 strzały, Auba jeden mniej; znacznie groźniejszy był Francuz, który od GW26 będzie zacną różnicą w ataku. Punkty Aubameyanga to karny i fuksiarska asysta, posiadacze, w tym ja, powinni szanować każde oczko, na logikę powinien dać 2 punkty.

Dalej maszyną jest Kolasinac 4.9, który wczoraj trochę zawiódł, asysta przy karnym, ale 0 stworzonych szans i bez wrzutek, tylko 16 kontaktów przed polem karnym. Gra Arsenalu rozhulała się po wejściu Iwobiego, nas interesuje kalendarz Kanonierów od GW26: hudSOUBOU, Auba/Lacazette będą naturalnym transferem za Aguero przed blankiem w BGW27, Kolasinac już teraz jest dobrą opcją za przeklętego Digne – przede wszystkim cenową, mecz na Etihad w 25 kolejce pachnie góra 1 punktem. Słowo o Cardiff, bo Arsenal pozwolił im aż na 19 strzałów, pod nieobecność Sali błyszczał Paterson – 11 kontaktów w boxie, 5 strzałów z czego 3 celne. CS Koli zdjął rezerwowy Mendez-Laing. Nieprzypadkowo piszę o Patersonie – fixy walczącego o utrzymanie Cardiff są niezłe: BOU – sou – WATEVE – wol – WHU – bri a zdeterminowany po tragedii skład wczoraj dzielnie postawił się duetowi Lacazette/Aubameyang.

Od zera do bohatera, Fulham puknęło Brighton 4 bramkami a na radary wrócił pogrzebany przez menedżerów Mitrovic. Oddał 5 strzałów, z czego 2 były celne i padły 2 gole. W pakiecie z Mitro niszową opcją będzie Babel 5.5, który w drugim występie w Premier League zdobył 2 asysty (również dobrze prezentował się w debiucie). Punkty nareszcie dał Chambers, złoto hipsterów szukających defów grających w pomocy, gość którego wcześniej wynalazł kolega Rataj, zaraz po kole i żeliwnych trzpieniach do kratownic. Wszystko pięknie, tylko fixy Fulham absolutnie nie zachęcają do inwestycji: cp – MUN – whu – sou – CHE – lei – LIV. Z drugiej strony, jak ktoś goni różnicami, to w składzie beniaminka parę ich znajdzie. Po stronie Brighton świetnie wypadł Murray: 2 gole, 6 strzałów oraz 11 kontaktów w polu karnym. Stary człowiek jest na pewno różnicą na następne 2 kolejki: WATBUR, oraz pomysłem na rotację z Rondonem, później blank w 27. Jak Murray to i Gross, dwie ostatnie kolejki to 10 i 5 punktów. Everton pokonuje Huddersfield a Digne zamiast CS i asysty wchodzi z ławki i posiadaczom dorzuca minus 2 punkty za czerwoną kartkę. Francuz dokonał niemożliwego. Nienawidzę go bardziej niż Girouda, to krzyżówka rzeżączki z tryplem, która dała gole, asysty, CS, OG i RC – wszystko w trakcie 1800 minut. Co dalej? Pauzuje z Wilkami, gra drugi mecz DGW25 z MCI, później wyjazd do Watford i blank w 27 kolejce. Pierwszy odruch – transfer, warto jednak ochłonąć i spojrzeć na pozostałych obrońców w składzie. Wartość zawodnika spadnie, ale nie wierzę, że nie macie innych problemów w jedenastkach. Gol Richarlisona to natomiast klasyczny fuck pokazany wszystkim po 5 kolejkach bez punktów. Posiadanie fawelarza nagle rośnie, od siebie dodam, że kupno akurat na to DGW to średniej jakości pomysł. Ale wszystko jest możliwe. Jako różnica zawodzi Siggy, 2 celne 2 strzały z 3, 1 stworzona szansa, 1 udana wrzutka, występ solidny ale bez punktów. Nic nie uzasadnia ściągnięcia go akurat teraz na DGW. Jeżeli uraz Bainesa jest poważniejszy (potłuczone żebra) to w pierwszym meczu DGW na boku zagra Kenny.

Dalej na radarach są Wilki, Jimenez wynagrodził rozczarowanych 23 kolejką posiadaczy: 2 gole, wcześniej bramka ze spalonego, oddał 6 strzałów, z czego 5 z pola karnego. Jota 6.0 nie zdobył tym razem 3 bramek, oddał 2 celne strzały i zaliczył asystę przy golu Raula. Bohaterami drugiego planu są Jonny 4.3 z 3 strzałami, i asystą przy bramce ze spalonego, oraz Moutinho 5.1, który drugi raz z rzędu zdobywa 2 asysty w spotkaniu. Piłkarze Wolves pobędą z nami dłużej, przy formie i fixach eve  –NEWbouhudCAR minimum do marca. Niczego dobrego nie można natomiast napisać o WHU, cały zespół oddał wczoraj tylko 3 niecelne strzały, Arnautovic po raz 8 w sezonie nie ukończył spotkania a potłuczenie rzekomo jest poważniejsze niż początkowo myślano (jest mowa nawet o złamanej stopie i  zakończeniu sezonu), Anderson jest cieniem samego siebie, podobnie jak cała jedenastka. A szkoda, bo od GW26 w kalendarzu zielono.

Eksperyment OGS z Lukaku na szpicy, Rashem na skrzydle, Pereirą i Matą się nie powiódł. Pogba zmarnował 2 dogodne sytuacje, posiadaczy ratuje karny, Rashford 1 setka, 5 strzałów, ale tym razem mniej groźny, Lukaku z przodu tylko 1 celny strzał. Brakowała Martiala i poniekąd szczęścia. Remis 2 : 2 dla posiadaczy PogRasha nic nie oznacza, gramy dalej, pilnując pressów przed weekendem, gdyż Pogba schodził kulejąc.

Co nas powinno niepokoić to ponownie chaos w defensywie Czerwonych Diabłów, strata czystych kont na Old Trafford z Brighton i Burnley to gwałt na logice FPL. Kontuzjowany na treningu Martial ma być gotowy na Lisy. Powodzenia dzisiaj!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *