0
0

Te o Niasse i Wilsonie.

Watford.

Pierwsze 3 punkty po trzech porażkach z rzędu i wciąż wysoka, ósma pozycja w ligowej tabeli. Zaraz za Burnley i Arsenalem. Za: Richarlison 6.5

Brazylijczyk oddał 4 strzały z pola karnego, z czego połowa była celna. Mamy 5 bramkę, i zarazem pierwszą na własnym stadionie. Różnice: Kiko Femenia 4.5 – 2 stworzone szanse, jeżeli to kontuzja mięśniowa a nie hammy; Gray 6.3 – napastnik z 1.4% posiadaniem to czysta hipsteria, ale widziałem w FPL głupsze pomysły. Hughes 4.6 – dopiero drugi mecz w pełnym wymiarze czasu; gol i asysta. Watford grał ustawieniem 3-4-2-1 gdzie za Grayem po lewej biegał Richa a po prawej właśnie Hughes. 22 latek stworzył najwięcej szans w tej kolejce – aż 5. Przeciw: Ostatnie kuszenie Silvy w wykonaniu Evertonu. Teoria: GW13 to Newcastle na wyjeździe, wymarzone środowisko dla Szerszeni, później mamy dwa spotkania, u siebie, z Manchesterem United i Tottenhamem. Trudne wyzwania, ale równocześnie zepchnięcie do kontry co pozwala wierzyć w potencjalne punkty, posiadanego już przez prawie 20%, Richarlisona.

West Ham.

Raz: Moyes. Dwa: Kalendarz LEI – eve – mci – CHE – ARS. Trzy: Mądrości ludowe – z gówna bata nie ukręcisz.

Manchester United.

Powrót Pogby 8.0 stał się przyczynkiem do dyskusji o grze ustawieniem 3 – 5 – 2.  Francuz teoretycznie grał głęboko, obok Matica, ale praktycznie w trakcie 70 minut zdobył bramkę, asystę i oddał 2 strzały z pola karnego. Od soboty kupiło go już 175 tys. menedżerów.

Sterling > Pogba – 19%

Eriksen  >Pogba – 10.8%

Groß > Pogba 6.9%

4 razy z pola karnego strzelał Lukaku, a po 3 strzały oddali Martial i Rashford. Ten drugi, zwyczajowo spoza boxa. Niemal w każdej formacji Mourinho jest aktualniewięcej pytań niż odpowiedzi. Co dalej z Henrikhiem? Jak zmieścić Lukaku z Ibrą? Wejście Ibrahimovica zepchnęło Lukaku na lewą flankę, ale czy 36 letni Ibra będzie grał od pierwszej minuty? Chociaż kto jak nie on. Co z Mata? Jak szybko ze składu wyleci Lindelof? Pierwsze odpowiedzi już w sobotę, przy okazji pojedynku z Brighton, pierwsze rotacje 3 dni później podczas wyjazdu do Watford.

Newcastle.

Walczyli, strącili czyste konto DDG i oddali 12 strzałów. Różnice: Murphy – bardzo fajny występ zastępcy Atsu; 4 oddane strzały, 1 z pola karnego i 2 celne. Teoria: Ritchie za 5.8 wrócił do niszy; wciąż bez bramek i z 5 asystami ma przed sobą spotkania z WAT – wba – che – LEI – EVE. To w tej chwili jedyna różnica w składzie Newcastle.

Chelsea.

Za: Broda Conte. Hazard 10.5 – posiadanie Belga wynosi w tej chwili 5%, przez wzgląd na cenę gwałtownie nie wzrośnie ale pomocnik Conte był w sobotę najlepszym zawodnikiem Chelsea. Obok Pogby to drugi powód aby chociaż spróbować zagrać formacją 3-5-2. Oddał najwięcej strzałów; 4, z czego 3 padły z pola karnego WBA; strzelił 2 bramki, zaliczył asystę, miał 6 kontaktów w boxie, 5 udanych dryblingów! Morata – Aktualnie najlepszy napastnik w FPL; cena wzrosła już w nocy, przed piątkiem może podskoczyć o następne 0.1. Różnice: Fabregas. Hazard strzelał, Fabregas za to rozgrywał jak za dawnych czasów. Mowa o 3 stworzonych szansach, 2 asystach, 4 crossach – na 67 minut gry. Alonso – chyba w podcascie, żartując pytałem Gruwwę; dlaczego nie Alonso? Z WBA wykonał 4 crossy, strzelił gola, odzyskał 10 piłek, przechwycił 2 a 1 odebrał wślizgiem. Przeciw: Brak. Teoria: Podwojone, a nawet potrojone Chelsea w wielu składach zastąpi dublowany Tottenham i Manchester City. Conte mniej rotuje, lepiej mu z oczu patrzy a kalendarz od GW14 wygląda niesamowicie:

Opaskę Moraty lub Hazarda można zdjąć dopiero 3 stycznia.

WBA.

Czekamy na decyzje zarządu i egzekucję Pulisa. Aktualizacja 11:14 – już po wszystkim.

Liverpool.

This is Sparta. This is Salah. 21 strzałów do 5 po stronie Świętych. Dominacja. Za: Salah, oczywista oczywistość. Aktualnie najlepszy pomocnik w FPL z 44% posiadaniem. Różnice: Coutinho – klasyka; oddał 5 strzałów, z czego 3 spoza pola karnego, 2 celne. Mamy bramkę i asystę z 68 minut gry. Mane 9.3 – tym razem bez punktów, tylko 2 strzały ale widziałem już kilka składów z Salahem i właśnie Mane. Firmino – 4 strzały, z czego 2 celne i 2 z boxa. Moreno 4.6 – nie wierzę, że to piszę, ale boczny obrońca stał się realną opcją. CS, 4 crossy, 1 stworzona szansa, 1 strzał.  Przeciw: Gomez, obrońca na następne 15 lat nie zmieścił się w składzie Kloppa. Teoria: Salah jest esencją szablonu, i dopóki nie zaliczy trzech kolejek bez punktów to posiadanie będzie tylko rosnąć. Przy kalendarzu: CHE – sto – bri – EVE – WBA – bou można szukać szczęścia w różnicach jak Coutinho i Mane, ale jednocześnie trzeba pamiętać, że nadciąga grudzień,  Klopp nie waha się rotować a Liverpool bije się dalej w Lidze Mistrzów. W którymś momencie Salah, Firmino, Moreno lub Mane zaczną z ławki.

Southampton.

Nawet nie podnieśli rękawicy jak Benitez na Old Trafford. 0 celnych strzałów, na środku obrony ponownie para Hoedt i VVD i absolutny margines w świecie FPL.

Manchester City.

Spodziewałem się ławki Sergio Aguero – zawodowy sportowiec nie powinien mdleć po meczu; czy nawet mieć zawroty głowy i mdłości. Na tym poziomie powinien być maszyna. Przy Lidze Mistrzów i grudniowym maratonie bezpieczniej go oszczędzać a po cichu wysłać na dodatkowe badania. Poza tym punktowali ci co zawsze; tym razem poza Sterlingiem. Spadają ceny Silvy, Aguero i Sterlinga; jeżeli nie macie innych problemów w zespole to można dołączyć do rozpędzonego stada, ale: GW13 to wyjazd na stadion Huddersfield Town, beniaminka, którego Tottenham rozpracował po pierwszych 2o minutach a Bournemouth pokonało 4 : 0 grając w 10. Przeciw: Stones – pierwsze raporty mówią o 6 tygodniowej przerwie obrońcy. Teoria: Do najpewniejszych składu, m.in. Walkera, KDB, Silvy dołącza Otamendi.

Leicester.

Lisy Ranierego rozbiły drzewiej Manchester City 4 : 2. Zespół Puela nie trafił w trakcie 90 minut w światło bramki. Co tu napisać; liczby Vardiego to 0 w każdej kolumnie. Przepraszam, znalazłem 1 kontakt z piłką w polu karnym. Składu nie odzyskał Chilwell 4.3. Za tydzień blogowa hipsteria ryzykować może z Mahrezem i dać ostatnią szansę Vardy’emu bo grają z Młotami. Wszyscy inni kupią Salaha i Moratę.

Everton.

Za: Nie Rooney, nie Calvert Levin, nie Sandro Ramirez, tylko Niasse został nowym, podstawowym napastnikiem Evertonu. Chyba, ze komisja wlepi mu bana na 2 spotkania za nurkowanie – z czym zgadza się większość komentatorów. Dałbym video, ale Twitter zdążył posprzątać. Różnice: Baines 5.8, musiałem. Teoria: sou – WHU – HUD – liv – new – SWA. Trzy bardzo fajne mecze u siebie i tyle samo mniej korzystnych wyjazdów.

Crystal Palace.

Za: Zaha; jest Zaha jest impreza. Różnice: Benteke 7.6 – kiedyś straszono nim dzieci opowiadając baśnie o krwiożerczej Bestii. Teraz posiada go 2% drużyn zombie. Teoria: Orły dalej nie potrafią bronić, równocześnie z determinacją prą do przodu. Zaha po powrocie, czyli w trakcie 5 ostatnich kolejek zdobył 3 bramki; hurraoptymizm powinny wyciszać statsy; 90 minut Zahy to tylko 2 strzały, dokładnie tyle samo oddał w kwadrans Benteke. Oraz obrońca Dann i środkowy pomocnik McArthur 4.4. Dalej im sprzyja kalendarz: STO – bri – wba – BOU – WAT. Każde z tych spotkań powinno być zaciętym widowiskiem o 3 punkty.

Burnley.

Drużyna Dyche’a ma w tej chwili tyle samo punktów w tabeli co Arsenal – fajnie, że obie ekipy zmierzą się za tydzień. Pope zawalczy o 4 czyste konto z rzędu, Dyche samym spojrzeniem sparaliżuje  Wengera a Cork i Hendrick sprawdzą Cecha. Po Kanonierach defensywę Burnley sprawdzą Leicester i Bournemouth, i tak w praktyce do Mee i spółki wrócimy dopiero 9 grudnia.

Arsenal.

Najlepszy Arsenal od początku sezonu. Derby na pełnej kurwie, bez pardonu i odpuszczania. Za: Alexis Sanchez – 6 strzałów; najwięcej w GW12; 4 celne, 8 kontaktów z piłką w boxie, 1 zmarnowana setka. Różnice: Bellerin; Ramsey; Ozil. Szkoda w tym przypadku czasu na liczby; cała trójka harowała i była niemal wszędzie. Tylko centymentry Lacazette czy Sancheza dzieliły Bellerina i Ramseya od punktów za asysty. Teoria: Po rozgromieniu Evertonu 2 : 5 Kanonierzy siedli na 2 spotkania; sytuacja się może powtórzyć bo wyjazd na Turf Moor wycieczką nie będzie. Trzy dni później Arsenal zagra z Huddersfield.

Tottenham.

Najlepszym zawodnikiem Pochettino był Davies: 10 crossów, 3 stworzone szanse. Myślę, że zdrowy Harry Kane wykorzystałby te sytuacje a niewiele brakowało też Eriksenowi. A tak Tottenham przegrywa prestiżowe derby, a wyprzedaż Kane’a, Eriksena, Daviesa i Alliego trwa dalej. Wszystko przed spotkaniem z WBA. Gwoli sprawiedliwości przytoczmy statsy z Emirates: 5 strzałów Kane’a, z czego 4 z pola karnego, 3 próby Eriksena, 0 celnych strzałów Alliego.

Bournemouth.

Za: Wilson 5.9. Drugi mecz w sezonie od pierwszej minuty i hattrick w sytuacji kiedy Wisienki grały w 10. Konkurencją dla Wilsona nie będzie King – obaj spokojnie mieszczą się w składzie Howe’a; zagrozić mu mogą najwyżej Afobe i Defoe. Na razie ma pewne miejsce na szpicy. Daniels 4.9 – Rynek błyskawicznie zareagował na 8 punktów bocznego obrońcy a jego wartość skoczyła w nocy o 0.1. Tym razem Daniels stworzył 1 szansę i wykonał 3 crossy. Różnica: Ake 4.9 – aż 17 CBI, 2 wygrane pojedynki główkowe i 50% udanych wślizgów. Świat czeka na jego bramki – rok temu były 3.  Teoria: 8 punktów Danielsa to efekt braku skuteczności Huddersfield. Zespół Wagnera nacierał frontalnie oddając aż 19 strzałów, z czego 10 z pola karnego. Bournemouth skupiło się na obronie i kontrze. Podobnie będzie za tydzień w Walii, gdzie Swansea zaatakuje od pierwszej minuty; trudniej później, bo mecze u siebie z Burnley i Southampton wymagać będą szanowania piłki i ataku pozycyjnego. Czyli atutów, których akurat Bournemouth brakuje.