Wnioski po GW1

0
0

Kane – Jesus – JRod

  1. Arsenal: Nikt się nie spodziewał hiszpańskiej Inkwizycji w postaci Vardy’ego. Leicester przy 6 strzałach na bramkę Cecha zdobył 3 bramki.

ars

Bramkę w debiucie zdobył Lacazette. Arsenal oddał aż 27 strzałów z czego 10 celnych. Co ciekawe najwięcej strzelał Oxi bo aż 6 razy. Lacazette 3 strzały – wszystkie z boxa, 2 celne. Do tego 7 kontaktów z piłką w polu karnym Lisów. Za: Kolasinac 6.0 – potencjalna skarbonka, zagrał na środku -patrząc na powyższą mapę i tak miał ciąg na bramkę, oddał 1 strzał. Następne dwie kolejki Kanonierzy rozegrają na wyjazdach. GW2 wciąż bez Koscielnego – to jakieś -10 punktów do obrony ARS. Lacazette 10.5 – jest potencjał i będzie się tylko rozkręcał. Xhaka 5.5- pewna skarbonka przed GW2, przejął rożne po Ozilu a przynajmniej na to wygląda, w piątek wykonał 8 cornerów a Ozil 1. 4 strzały spoza boxa i 5 stworzonych sytuacji, 2 asysty – Ozil 6 stworzonych sytuacji , 3 strzały. Różnice: Ramsey 7.0 – 4 oddane strzały (3 z boxa) w trakcie 23 minut na boisku; dobre statsy bo Wenger na końcu przycisnął. Przeciw: Monreal 5.5 – brak Koscielnego; Iwobi 5.5 – brak miejsca w składzie. Teoria: Na Stoke Arsenal może wyjść z Francą na szpicy i cofniętym Lacazette. Wszystko przez rosłych obrońców Hughesa. Bellerin/Kola – ten cholerny Oxlade – Chamberlain.

2. Leicester. Zagrali jak mistrzowskim sezonie. Ukryty smok na zmianę z przyczajonym tygrysem, tylko pod koniec meczu Shakespeare stracił wątek i Giroud przypieczętował 3 punkty w tabeli. Za: Vardy 8.5 – skarbonka i prawdopodobny wzrost wartości o 0.1 – 0.2. Różnice: Maguire 5.0 – 4 odzyskane piłki, 2 udane wślizgi, 3 blocki, 4 wybicia, 12 CBI. Przeciw: Mahrez – stosunek jakości do wartości zawodnika. Teoria: Za tydzień Brighton i raczej bicie głową w mur Mew niż akcje jak w piątek.

3. Liverpool. Na początek Liverpool i stałe fragmenty gry od 2014/2015:

DHC9X7xXkAAHPU9

Dalej, kubeł zimnej wody na głowy psychofanów Kloppa:

DHD_xQuUQAA433H

I mapa:

red

Za: Firmino 8.5 – potencjalna skarbonka, karne póki nie ma Milnera, robił za Pacmana w polu karnym robiąc miejsce Mane i Salahowi, co widać na mapie. Mane 9.5 i Salah 9.0 – raz słońce, raz deszcz. Punkty będą dzielić między siebie. Różnice: Can 5.0 – najtańsza inwestycja w pomoc Kloppa. Przeciw: Obrońcy Kloppa. Teoria: Crystal Palace w GW2 – niszowe opaski Salaha, Firmino, Mane. Potem będzie tylko trudniej.

4. Watford. Nie tak solidni z tyłu jak sugerował pre-season, i nie tak beznadziejni z przodu jak rok temu.

wat

Za: Silva. Różnice: Holebas 5.0 – te same opcje co w minionym sezonie tylko drożej o 0.5: ciąg na bramkę, tworzone sytuacje, żółte kartki. Przeciw: To wciąż Watford.

5. Chelsea.

che

Za: Alonso 7.0 –  5 strzałów na bramkę Gomesa. Willian, najlepszy zawodnik Conte mimo, że oddał tylko 1 strzał. Różnice: Morata 10.0 – nie wyglądał jak napastnik bez przygotowania i bez znajomości taktyki Conte.  Energiczny, ciągle w ruchu, wystawił piłkę Luizowi jakby się znali wieki, fajne pójście za podaniem Williana. Prędzej czy później w naszych składach. Przeciw: GW2. Teoria: Na Wembley zagrają bez Fabregasa, Cahilla i prawdopodobnie Pedro. Zanim wywalicie Luiza 6.0 warto pamiętać, że oddał 3 strzały, w tym 2 celne.

6. Burnley. W minionym sezonie odnieśli tylko jedno wyjazdowe zwycięstwo – rekord wyrównali już w pierwszej kolejce 2017/2018.

bur

Za: Brady 5.5 – mózg drużyny, słupek w ostatnich minutach z wolnego. Lowton 4.5 – statsy przekłada na punkty. Różnice: Vokes 6.0. W tej chwili jedyny napastnik w drużynie Dyche’a, 3 strzały z pola karnego i WBA w GW2. Przeciw: Walters 5.5 – brak pewnego miejsca w składzie. Teoria: Wysokie morale plus forma Vokes’a vs WBA. Mee oddał 2 strzały na bramkę Chelsea.

7. Crystal Palace. Nie tak miało być. Po prawdzie to motto FPL, ale Orłom de Boera z nim do twarzy.

cp

Gdzie Zaha a gdzie Benteke? Po 3 strzały oddali PvA, Zaha i Benteke – Zaha mógłby zostać w składach gdyby nie plotki o kontuzji kolana i fota ze stabilizatorem z Instagramu. Czekamy na oficjalne wieści. Za i różnic brak – inwestycja po takim meczu w CP to samobójstwo.

8. Huddersfield Town. Bohaterzy, jedyny beniaminek z 3 punktami w GW1.

hud

Wagner dobrze ustawił drużynę. Po kontuzji Smitha wszystko szło lewą stroną. Ince, Mooy i Kachunga jeszcze dadzą punkty. Za: Mounie – skarbonka po GW1, 3 strzały i 2 bramki, dobre warunki fizyczne, instynkt i jednak też proste błędy.

Różnice: Mooy 5.5. Lossl 4.5. Przeciw: Brak. Teoria: GW2 to mecz u siebie z Newcastle, niszowa opaska Mounie, szansa na CS Lossla, Lowe lub Zanki i punkty z przodu pomocników.

9. Everton.

eve

To był jedyny korzystny kalendarzowo mecz Evertonu aż do szóstej kolejki. Z całą sympatią do Rooneya i Pickforda do zawodników Koemana najbezpieczniej powrócić na dzikiej karcie. Everton oddał zaledwie 9 strzałów; najwięcej Calvert – Lewin 5.0 – 3; potem Gueye i Ramirez po 2. Rooney z 1. W zasadzie to patologia. Baines 0 udanych crossów i tylko 1 stworzona szansa. Cuco Martine z Holgate’em pogodził grający na wahadle – nominalny napastnik w FPL – Calvert – Lewin.

10. Southampton.

sou

Gdzie jest Gabbiadini na tej mapie? Zespół Pellegrino oddał aż 29 strzałów, z czego tylko 2 były celne. Tadica oraz wysoko grającego JWP 5.5. Patologia trwa. Większość piłek szła stroną Bertranda, który wykonał 3 celne crossy z 6, stworzył 4 szanse i 1 kluczowe podanie. Za: Obrońcy  Pellegrino. Różnice: Tadic 6.5 – 4 strzały, z czego 1 celny. Przeciw: Napastnicy Pellegrino. Teoria: Patrząc na dzisiejszy popis WHU Święci z przodu są wciąż niszową opcją.

11. Swansea

swa

Abraham 5.5 oddał 3 strzały, z czego 2 z boxa a 1 był celny. Fer 1 strzał. To wszystko ze strony Swansea. Dziękujemy.

12. WBA

wba

Jrod powinien dać więcej niż 1 punkt. Najbardziej wysunięty zawodnik Pulisa, oddał 5 strzałów, z czego 4 z boxa a 3 były celne. 3 strzały oddał Hegazi i dopiero 2 Phillips. Za: Hegazi 4.5 – skarbonka, tania inwestycja w obronę Pulisa, ew zagrożenie ze strony McAuleya. Różnice: JRod 6.0 Przeciw: Phillips 6.0.

13. Bournemouth

bou

Francis 4.5 kontuzjowany nie ukończył spotkania, pierwsze raporty sugerują 2-3 tyg przerwy. King mocno cofnięty nie oddał ani jednego celnego strzału.

14. Manchester City

mci

Aguero nie grał cofnięty. Oddał tylko 2 strzały, oba z pola karnego a 1 celny. KDB strzelał 4 razy – raz celnie. Tyle samo Jesus, ale za to 3 razy z pola karnego i 1 celnie. De Bruyne nie wykonał ani jednego udanego crossa; nie stworzył nawet pojedynczej szansy. Sterling i Sane bez pewnego składu. Teoria: Mecz na stadionie Brighton nie powinien rzutować na negatywną ocenę Manchesteru City. Beniaminek zagrał defensywnie, odcinając Jesusa od KDB. Czas na prawdziwą ocenę ofensywnego potencjału MCI nadejdzie w weekend, na Etihad z Evertonem. Kolejne 2-3 punkty KDB oznaczać będą szybkie pożegnanie.

15. Brighton. To był dobry mecz beniaminka i obiecujący niejedno CS na własnym stadionie.

bri

Gross wysoko, Propper już w XI, Dunk z 3 strzałami.

16. Tottenham.  A Kane is for life, not just for Christmas. Tyle w temacie Kane’a. Tottenham 18 strzałów vs 6 strzałów Newcastle. Kane 6 strzałów, z czego 5 z pola karnego, słupek i bramka ze spalonego. Ale ludzie sprzedają – minutę po ostatnim gwizdku 8 tysięcy. Eriksen 6 strzałów, z czego 2 z boxa, 2 asysty i 3 stworzone szanse. Alli 2 strzały i bramka. Różnice: Davies 5.5, ciekawe czy wygryzie Rose’a? Son 8.0. Teoria: Opaska Kane vs osłabione Chelsea będzie raczej różnicą.

tot

17. Newcastle. Nie było kompromitacji. Najlepiej wyglądał Atsu 5.0 z 2 strzałami. Tyle samo oddał Gayle 6.5, w tym 1 celny z pola karnego. Dummet może wypaść na dłużej.

18. Manchester United. 22 strzały w stronę Harta. Dominacja i Sodoma z Gomorą. 5 strzałów Lukaku, z czego 4 z boxa a 2 celne. Absolutny must have na następne kolejki. Pogba, pomimo braku Herrery, aktywny z 3 strzałami (2 z boxa) i bramką. Dobre spotkanie rozegrał Miki 8.0, który za moment opuści niszową zakładkę – 6 stworzonych szans (najwięcej w pierwszej kolejce), 2 kluczowe podania, 3 crossy. Krytykowany wcześniej Blind wypadł dobrze: 8 crossów, 1 stworzona szansa, 7 rożnych. Droższy o bańkę Valencia tylko 2 crossy i 1 stworzona szansa. Środkiem rządził Matic. Różnica: Rashford 7.5 – 4 strzały ale 0 celnych. Przeciw: Lindelof 5.5 – brak pewnego miejsca w składzie.

mun

Mapy pochodzą z twittera 11TEGEN11

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *