0
0

Koncert życzeń.

Fulham 1:2 Leeds

FUL: Żywe i szybkie tempo przełożyło się na 13 strzałów gospodarzy i milion rzutów rożnych wykonywanych przez Lookmana 5.1 (4 strzały z boxa, 2 zblokowane, 1 celny). Jeden z nich trafił na główkę nogę Andersena 4.5. Remis i drugą asystę dla Ademoli mógł w końcówce dostarczyć Cavaleiro 5.3, ale nie dostarczył, bo to Cavaleiro. A Areola 4.6 nie zarobił choćby punktu za sejwy. Maja 5.5 zszedł po 45 minutach – jego kropka na passmapce mówi sama za siebie.

Teoria: Mecz mógł potoczyć się w zupełnie różne strony. Statystyki nie biorą pod uwagę dwóch kiksów Lookmana w stuprocentowych sytuacjach i w konsekwencji nie zostały uznane za strzały. Ot, cała ofensywa Fulham w pigułce.

LEE: Sekundy grozy. O krok od tragedii. Katastrofy w przestworzach. Bamford mógł odlecieć w 20. minucie za Styks tej kolejki z groźbą odnowienia urazu. W tamtym momencie byłem bardzo zadowolony ze swojej powściągliwej decyzji, by nie hitować za Bamforda. Nie zmienia to faktu, że hit tak czy siak otrzymałem, i to dwa razy, prosto w twarz. Bamford 6.7 z dwóch strzałów z boxa i 1 szansy stworzonej wykombinował dwucyfrówkę. Marzenia się spełniają, bo dogrywał do Raphinii 5.7. W pawiej Arkadii zabrakło tylko ekstra punktów Dallasa 5.1, który miał pod koniec meczu niezłą okazję na podwyższenie prowadzenia.

Teoria: Bamford/Raphinha na C.

Brighton 3:0 Newcastle

BRI: Brak passmapek to największy problem po meczu Mew. Pierwsze 45 minut to nieustające pukanie do drzwi strzeżonych przez Dubravkę. Przełamanie w postaci bramki duetu Veltman 4.4  – Trossard 5.8 wywołało w przerwie wzmożony ruch na stronach sprzedawców papieru toaletowego, osiągając lokalne szczyty. Tuż po przerażającym słupku Frasera, wyczyn Trossarda powtórzył Welbeck 5.5 po asyście Belga – w tym momencie społeczność FPL zaczęła już szukać miasteczka, w którym można by ochrzcić ulicę jego chwalebnym imieniem. Trzeciego gola dołożył Maupay 6.2, którego ktoś tam pewnie wybrał, więc też spoko. Wisienką na torcie stanowi dobry występ Modera.

Teoria: Są free hity i są free hity. Trzeba było się naprawdę postarać, by nie otrzymać punktów za graczy Brighton. Swoje zadanie wykonali koncertowo i zawiesili broń ze sporym odsetkiem menedżerów. Ze mną nie, bo wiadomo, kogo nie wziąłem z tria Lookman – Raphinha – Trossard. Na szczęście w takich chwilach opaska na Lingardzie zaprowadza pokój na świecie.

NEW: Oddali ledwie 3 strzały.

Teoria: Kane w GW30 jak najbardziej jest opcją na C.

West Ham 3:3 Arsenal

WHU: W tej kolejce były 4 mecze, a wrażeń nie mniej jak w pełnej czy DGW. Każdy mecz dostarczał albo dramaturgii, albo wywrotki punktów, a najczęściej jednego i drugiego. Nie wiem, czy w ogóle bym dziś zasnął, gdyby widział na żywo 3 minuty Jessego Lingarda 6.1. 7 meczów, 3 dwucyfrówki. A Friend. An Essential Being. The Musthave. Piłka dwa razy odbijała się od nóg Soucka 5.3, tyle że raz do niewłaściwej bramki. Ciężko więc to nazwać powrotem czeskiej kawalerii ciężkozbrojnej. Punkty Bowena 5.9 #nikogo, a zeszłoroczny wyczyn Sona próbował powtórzyć Rice swoim 80-metrowym rajdem. Brakuje gdzieś w tym zestawieniu Antonio 6.7, a przecież chłopak zanotował 2 asysty (przy 5 szansach stworzonych!) i zarazem nawet nie powąchał bonusów. Odpowiedź kryje się w 5 strzałach z boxa i 2 zmarowanych setkach, zwłaszcza tej na wślizgu z 2 metrów. W efekcie w kolumnie strzały celne widnieje 0 przy jego nazwisku.

Teoria:

ARS: Teraz i West Ham wie, jak to jest wypuścić z rąk trzybramkowe prowadzenie. Było w tym trochę szczęścia, trochę strzałów Lacazette’a 8.2 (konkretnie 4, 3 z boxa, 2 celnych) i masa skilli Odegaarda 6.0. Takimi występami mógłby posadzić Ozila także za tych najlepszych czasów. Nie każdemu udaje się wykreować 4 szanse, oddać 3 strzały przeciwko Młotom i tak skutecznie tworzyć składne akcje we wcześniejszych fazach. Swoje 5 minut, a raczej 15, miał Saka 5.3, mimo że 2 strzały i 1 szansa stworzona nie wyglądają tak dobrze. Arteta przerwał Chambersowi 4.5 półroczną drzemkę w pawlaczu, a ten przypomniał sobie stare już czasy gry z Wardem-Prowsem, czego efektem okazało się ztrigerrowanie Dawsona (któremu gratulujemy 3 gola z rzędu).

Teoria: Nie wiem, czy warto kupować akurat konkretnie Odegaarda, ale notowania kolegów zdecydowanie wzrastają z nim na boisku (nie dotyczy piłkarzy z Gabonu). Mecz z Liverpoolem można jeszcze obejrzeć z boku, potem pojawia się wyjazd na Bramall Lane, operacja o roboczej nazwie bumSakaLaca.

Aston Villa 0:2 Tottenham

AVL: 8 ostatnich meczów The Villans to 4 strzelone gole. Z czym do ludzi? Gdzie jest ten Grealish? Dlaczego El Ghazi myśli, że jest Cristiano Ronaldo? Czy Barkley zagra jeszcze przyzwoity mecz w tym sezonie? Dokąd tupta nocą jeż? Obawiam się, że odpowiedzi na te pytania nie przyniosą nam satysfakcji. Jest, jak jest, a jest chujowo i nawet Martinez tu nie pomoże.

Teoria: Pogonić wszystkich poza Martinezem. WBA w GW33 nie jest warte użerania się z nimi, a już na pewno nie przy kalendarzu przeładowanym spotkaniami z czubem tabeli. Dzięki za wszystko, chłopaki. Tobie za nic, Barkley.

TOT: Mizeria trwa i 2:0 niewiele w tej kwestii zmienia. Marne 9 strzałów, xG strzałów niezakończonych golem oscylowało na poziomie 0,35. Kane 11.6 w drugiej połowie oddał groźny strzał i wykorzystał karnego, choć po pierwszych 45 minutach spodziewaliśmy się najgorszego. Z kolei Vinicius 6.9 przypomina mi tego wkurwiającego 13-latka, co jak tylko zdobędzie gola w meczu online, to ani myśli przerywać powtórek, a potem gra na czas zastawiając piłkę bramkarzem przy chorągiewce. Brakowało tylko, by Vinicius zrobił calma, calma! do pustych trybun.

Teoria: Chyba skończył się drugi sezon Mourinho. Na razie metaforycznie, ale zwycięstwo dość mało przekonujące, za uszy zespół ciągnął Lucas. Tym niemniej po repach Newcastle powinno dostać parę klapsów od Kane’a.