No rest for the wicked

Brighton. Po 6 miesiącach przerwy do treningów wrócił Ezequiel Schelotto; Bissouma i Izquierdo dalej poza składem; Trossard przez repy wypadł na miesiąc.

Southampton. Djenepo – decyzje przed meczem, trener jest raczej na nie; do dyspozycji sympatycznego Austriaka są już Bertrand i Obafemi; Redmond dalej kontuzja; Danso dalej brak mózgu i 3 meczowe zawieszenie.

Burnley. McNeill ma się dobrze, ciężko po tym konkrecie Dyche’a jednoznacznie potwierdzić skład – prawdopodobnie wróci dopiero na GW6. Gudmundsson – decyzje przed meczem. Barnes, no tu jest alarm, napastnik opuścił kilka treningów przez uraz pachwiny a o występie hegemon zadecyduje na ostatnią chwilę. Lokalna prasa zakłada, że zagra. Dla pewności, jutro w 70 tys Burnley będą bić dzwony, a sam Ashley najbliższą noc spędzi w towarzystwie trzech ludowych znachorek.

Tottenham. Szansę na grę mają Sessegon, KWP oraz Ndombele – decyzje przed meczem. Pochettino zauważył, że w ciągu najbliższych 21 dni jego piłkarze rozegrają 7 spotkań – stąd trener unikać będzie  niepotrzebnego ryzyka i rotować składem. Lo Celso wraca za jakieś 6-8 tygodni. Za tydzień, dwa, do zespołu powinien dołączyć Foyth. Pytany o Eriksena Pochettino zapewniał o szczęściu i spokoju jakim obecnie emanuje rozgrywający zespołu z północnego Londynu.

Bournemouth. Lewą stronę obrony powinien wkrótce przejąć Lloyd Kelly – piłkarz powinien być gotowy do gry w ciągu najbliższych tygodni. Dalej pauzują Cook, Danjuma, Brooks, Gosling, Stanislas, Francis i oczywiście Daniels.

Sheffield United. Callum Robinson i David McGoldrick powinni być gotowi na pojedynek z Southampton.

Newcastle. Almiron gotowy do gry, były obawy przez uraz w repach. Blisko powrotu są Ritchie, Carroll, Gayle i Saint-Maximin. Kostkę na treningu skręcił Longstaff i tym samym opuści GW5.

Manchester United. Antyszczepionkowcy, płaskoziemcy i wieże vs spadek wartości Martiala, to aktualnie trzy najpopularniejsze ogniska głupoty. To co fpl odpapieża przy Francuzie to głowa boli – wartość spadku z 100% zresetowana została nagle do 70% a cena ani nie dygnie. Poza tym w szatni Czerwonych Diabłów niewesoło – z Lisami nie zagrają Martial (hammy), Pogba (kostka), AWB (dupa), Shaw i Lingard (przeziębienie). Dwóch z tej piątki być może się znajdzie na ławce, mowa o AWB i Lingardzie.  O Dalocie i Baillym już nawet nie wspominamy.

Chelsea. Hudson-Odoi i Reece James zagrają dzisiaj w ramach U23; Pedro, Kovacic i Rudiger są do dyspozycji trenera; dalej pauzuje kontuzjowany Kante – realna data powrotu to GW6. Frank, a co z Emersonem??? Na pressie o brazylijskim obrońcy nie było ani słowa, wiemy tylko, że reprezentacyjny uraz nie był groźny, wiemy także, że obrońca na dzisiejszy trening nie wyszedł.

Crystal Palace. Kelly i Wickham opuszczą derbowe spotkanie z Tottenhamem. Gotowy do gry natomiast jest Dann, o którego występie trener zadecyduje jutro. Podobnie to wygląda z McArthurem.

WHU. Brak nowych kontuzji i urazów.

Liverpool. Świat dowie się kim jest Keita być może już w trakcie meczu UCL z Napoli; Allison ma wrócić do składu po następnej przerwie reprezentacyjnej; Klopp mówił o świeżości wypoczętego Salaha i Mane – będą napierdalać. Jednocześnie zaznaczył, że z Newcastle łatwo nie będzie.

Norwich. Piątek trzynastego w szatni Kanarków. W tym roku nie zagra już kontuzjowany Zimmermann; na 9 miesięcy wypadł Timm Klose – jest szansa, że wróci 2 miesiące wcześniej. Lekką kontuzję na treningu podłapał Krul – nie ma pewności, czy wyjdzie na Manchester City w pierwszym XI. Z kontuzją wrócił z repów Godfrey a na miesiąc wypadł Aarons. Z MCI nie zagra też Hainley. Tak, to wszystko obrońcy. Tak to wygląda w FPL:

Wolves. Do składu wraca Dendocker; do dyspozycji trenera jest również Doherty, który w trakcie przerwy przeszedł drobny zabieg kolana – nie wiemy, czy jest gotowy do gry od pierwszej minuty.

Manchester City. Na 5-6 miesięcy wypadł Laporte; Stones trenuje i wg Pepa ma się dobrze; Guardiola pytany czy myślał o Stonesie w kontekście weekendu, odpowiedział – tak, myślałem. Gotowy do gry jest wypoczęty Jesus. Od dwóch dni trenuje Gundogan. Mendy trenuje, Guardiola nie będzie ryzykował a obrońca pojawi się na ligowym boisku za jakiś czas.

Everton. Brak nowych kontuzji i urazów w szatni Evertonu.

Aston Villa. Target powinien być gotowy na mecz z Arsenalem; Trezeguet  pauzuje jedno spotkanie przez czerwień.

Arsenal. Pepe przygotowany na weekend’ również Xhaka, Holding i Torreira są już do dyspozycji Emery’ego; Tierney i Bellerin pierwszy raz ćwiczyli z główną grupą – realna data powrotu do XI to najwcześniej połowa października. Wcześniej pokopią piłkę w ramach U23. Lacazette, a konkretnie jego kostka, będą oszczędzani do co najmniej października.