No rest for the wicked.

Manchester City. Do dyspozycji Guardioli są wszyscy zawodnicy, w tym Sane i Laporte. Problem w tym, że wg Pepa fizycznie nie są gotowi do gry co parę dni, stąd rotacje, rotacje i jeszcze raz rotacje. Będziemy śledzić przecieki – pierwsze takie nieśmiałe mówią o dzisiejszej ławce Laporte (bilans wewn sparringów). UPDATE: Pep straszy 5 zmianami w meczu, jako rozgrzewka przed UCL – nie zawaham się ich użyć. Ponadto laurki zebrał Fodden – jako młody i silny piłkarz, taki typ który po lockdownie przyda się najbardziej drużynie.

Manchester United. Brak kontuzji i urazów; piłkarze, którzy przed przerwą grali mało nie są w pełni przygotowani fizycznie, stąd m.in. plotki o ławce Pogby. Rashford dostał za to +1 do charyzmy.

Leicester. Perez ma szansę zagrać z Watford; potłuczony Bennet z 50% szansami na występ. Perreira i Amartey poza szerokim składem. Tego pierwszego zastąpić może w XI James Justin 4.7.

Arsenal. Brak nowych kontuzji i urazów; w zasadzie wszyscy zdrowi, w tym Tierney i Torreira. Cedric Soares biegał na treningu w masce ochronnej.

Newcastle. Lascelles został tatą, stąd nieobecność na ostatnim sparringu.

Tottenham. Pierwsze mecze opuści Tanganga; wewnętrzne ploty mówią o ławce Sona i pierwszym składzie Lameli.

Liverpool. Wszyscy zdrowi, w tym Salah i Robertson którzy wzięli udział w ostatnim sparringu. Brak wieści o dłuższych nieobecnościach Shaqa i Clyne’a.

Aston Villa. Do gry po 6 miesięcznej przerwie gotowy jest McGinn – trener będzie go oszczędzał, między wierszami odczytałem ławkę w 1 meczu. 5 zmian – trzeba teraz na to patrzeć inaczej. Poza składem dalej Wesley i Heaton, ploty mówią, że Nyland wygryzł Reine – temat do potwierdzenia, prawdopodobnie sekundę po składach.

Sheffield United. Na pressie wszyscy zdrowi, ale….. wczoraj wieczorem pojawiły się grube plotki, że O’Connell wypadł do końca sezonu; pierwszy mecz ma również opuścić Fleck. W XI za to rzekomo Sharp, Mousset, Lundstram i Jack Robinson 4.0. Będziemy ten temat śledzić. UPDATE: Kontuzję kolana obrońcy SHU potwierdził The Telegraph; mniej poważny uraz ma również Fleck – który wg lokalnego dziennikarza ma dzisiaj zagrać.

Brighton. Poza składem jest na pewno Izquierdo. Reszta zdrowa i napakowana jak Najman przed ważeniem.

Watford. Kontuzje wciąż leczą Janmaat i Deulofeu; GW1 – przepraszam GW30+ , prawdopodobnie opuszczą Masina, Kiko (decyzje przed meczem – knock po ost sparringu) i Hughes.

Southampton. W XI kosztem Longa może się znaleźć Obafemi.

Everton. Mina ma szansę na występ z Norwich; podobnie Delph. Na niedzielę powinien być gotowy Gomes.

Bournemouth. W szerokim składzie powinien znaleźć się Daniels; drużynę żegna natomiast Fraser; skład na CP trener ustali po wewn sparringu.

Norwich. Koniec sezonu obrońcy Hanleya – zespół posiada na stanie aktualnie dwóch zdrowych środkowych. Pamiętam jak wcześniej po podobnym newsie pokonali Guardiole.

Dzisiejsze pressy:

14.30 Potter

15:00 Hasselhoff

Szału nie ma. Reszta to ew ploty i przecieki – będziemy w miarę możliwości aktualizować.

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ NA BLOGA