No rest for the wicked.

Z konferencjami po Boxing Day ciężko, w Nowy Rok będzie jeszcze gorzej. Poniższe wieści to zbiór wypowiedzi, skrót paru pressów i przecieków z prasy.

Watford. Janmaat wraca w połowie stycznia, tydzień później Cleverley i Welbeck. Do dyspozycji trenera jest ponownie odwieszony Doucouré. Pomimo połamanego żebra na trening wyszedł dzisiaj Holebas. Obrońca miał na sobie koszulkę z napisem – Pogba dasz radę. W szatni panuje grypa – będą nieoczekiwane zmiany.

Leicester. W meczu z Młotami będą konkretne rotacje – Brendan na finiszu, i po tak ciężkim starciu jak to z Liverpoolem, nie będzie ryzykować zdrowia podstawowych zawodników. Vardy po 90 minutach spędził całą noc w komorze kriogenicznej – pomimo tego fora są przekonane, że w weekend nie zagra.

Everton. Będą na 100% rotacje w składzie – szansę na grę mają Michael Keane, Tom Davies i Baines.

WHU. Jutro ma zagrać Fabiański. Antonio jest cały i zdrowy po tym jak w stroju bałwana władował się autem emerytce na chatę.

Newcastle. Brak nowych kontuzji w szatni – tylko Manquillo narzeka na uraz łydki.

Tottenham. Alli po meczu narzekał na skurcze i zmęczenie, FPL sugeruje uraz mięśniowy a jego szef Mourinho w sumie nie wie czy Alli złapał kontuzje. Nie rozmawiałem z nim – wyjaśniał profesjonalnie – poza tym to nie pierwszy raz jak młody stęka zmęczony po meczu.

Crystal Palace. PvA wypadł na dłużej – Hodgson nie wie na ile, czeka na wyniki badań.

Liverpool. Trener zapowiada zmiany i rotacje – potrzebujemy sił, i dosłownie świeżych nóg. Zbiorowy umysł FPL przewiduje odpoczynek Robertsona i Mane. Henderson jest zdrowy i nie złapał w czwartek żadnej kontuzji. Mamy pierwszą podwójną kolejkę – DGW24: LIV vs wol ; whu WHU vs lei ; LIV

Sheffield United. Podstawowa jedenastka jest zmęczona i poobijana. Będą rotacje.

Burnley. Wraca odwieszony Hendrick; Barnes zacznie w sobotę na ławce; Dyche pytany o rotacje zaznaczył, że z Manchesterem United zagra najsilniejszym składem. To piłkarze a nie niedzielne cipki, perorował omawiając ew zmęczenie zawodników.

Manchester City. Nic nowego w składzie; Pep nie zamierza szukać piłkarza na miejsce Davida Silvy. Mamy KDB, Foddena i Gundogana. Więcej po dzisiejszym meczu – w razie czego damy update. UPDATE: KDB zszedł wcześniej, jeszcze przy prowadzeniu, aby był gotowy na mecz z SHU. Jesus nie zagrał przez chorobę.

Bournemouth. Francis – decyzje przed meczem. Poza tym wszystko w normie.

Manchester United. GW20 prawdopodobnie opuści McTominay – wuefista czeka na wyniki badań. Kontuzja McTominaya to zielone światło dla Pogby od pierwszej minuty, ale OGS się waha – długo go nie było, duże boisko i presja trybun mogą go wystraszyć a przed sylwestrem ma umówionego fryzjera.

Chelsea. Alonso (kontuzja mięśniowa) powinien być gotowy na Arsenal. James (kostka) w tym roku nie zagra.

Southampton. Obafemi dostanie rest w GW20; na dłużej wypadł Long.

Norwich City. Brak nowych urazów, będą rotacje, głównie z tyłu.