No rest for the wicked

Arsenal. Taki składem wyszli wczoraj Kanonierzy, są sugestie, że Lacazette GW10 zacznie na ławce.

Watford. Janmaat ma być gotowy na weekend; Holebas pauzuje za żółte kartki – starożytne proroctwo Ottohausera straszy końcem świata w sytuacji, kiedy wahadło Szerszeni nie zaliczy bana przed świętem Chanuki. Capoue, Prodl, Success i Deeney wznowili treningi – żaden z nich w weekend nie zagra, Deeney ma datę powrotu wyznaczoną za min 2-3 tyg. A, i wywalił też się Welbeck.

Wolves. Czwartkowy skład Wilków – Jota był już na ławce; Doherty w pierwszym.

Burnley. Cork i Barnes wznowili treningi. Wood (hammy) – decyzje przed meczem. Dyche pytany o postępy najbliższego przeciwnika zbójcerzy, drużyny Lamparda,  wypalił – postęp oznacza jedynie, że złe rzeczy przydarzają się szybciej. Jak np. w sobotę moja drużyna.

Everton. Wraca odwieszony Coleman, zdrowi są Delph i Morgan Schneiderlin; Mina – decyzje przed meczem, obrońca narzeka na uraz kolana i w XI prawdopodobnie zastąpi go Holgate.

Brigthon. Pauzuje za czerwień Mooy; Trossard jest już ponownie opcją – fora przewidują trójkę z przodu: Maupay, Trossard i Connolly, oraz Marcha w XI.

Aston Villa. Brak nowych kontuzji i urazów w składzie.

WHU. Pellegrini tak trochę narzekał na Hallera – wiemy, że stać go na więcej, jest tu nowy, bardzo się stara, ale dwa ostatnie mecze przerznęliśmy. Dalej pauzują Fabiański i  Antonio; Reid ogrywa się w ramach U23. Cresswell jest gotowy do gry.

Newcastle. Ritchie ma szansę na grę w następny weekend; podobnie Lejeune. Schar i Carroll gotowi, ale obaj prawdopodobnie zaczną mecz na ławce.

Southampton. Nic nowego w szatni Świętych.

Lundstram. Brak nowych kontuzji i urazów w klubie wielkiego Anglika.

Leicester. Spokój i wszyscy zdrowi przed dzisiejszym (piątunio) starciem z Southampton.

Manchester United. GW10 opuszczą Pogba, Matic, Shaw i Axel Tuanzebe – daty powrotu do szatni nieznane.

Manchester City. Zinchenko przeszedł operację kolana – obrońca na razie odpocznie od piłki do treningów wróci najwcześniej za 5 – 6 tygodni. Aż do repów wypadł Rodrigo. Są jeszcze wątpliwości co do ogrania i przygotowania Stonesa. Decyzje przed meczem. W temacie obsady pozycji nr 9 w składzie, uśmiechnięty niczym niekrofil w kostnicy, Guardiola, jak najuprzejmiej, odpowiedział: Jesus i Aguero są fantastycznymi napastnikami, każdy trener zazdrościł by nam takiej dwójki. Dodatkowo na pressie pochwały zebrał Sterling.

Bournemouth. Brak nowych kontuzji i urazów. Najbliższy powrotu jest Brooks.

Liverpool. TAA jest już zdrowy na niedzielne starcie z Tottenhamem. Podobnie Robertson. Matip – decyzje przed meczem.

Tottenham. Lloris jedynym kontuzjowanym piłkarzem Totków. Sessegnon z szansą na debiut.

Norwich. Nie zagrają Grant Hanley, Christoph Zimmermann, Timm Klose, Mario Vrancic i Ralf Fahrmann. Hernandez zgłaszał problemy z kolanem – występ/ławka niepewna.

Crystal Palace. Guaita i Kelly – decyzje przed meczem. Obaj panowie trenują.

Chelsea. Wyjazd do Burnley opuszczą Rudiger, RLC, Christensen, Barkley i Kante. Było o hierarchii na flance, mamy Calluma, Williana, 86 letnią fankę klubu – panią Agathę spod 47 George Street, oraz Pulisica.