Cieszmy się ekstraklasą dopóki możemy. Dzisiaj wyjątkowo wrzucam wcześniej dostępne już informacje z konferencji ze względu na to, że będę “poza zasięgiem” w godzinach 14-16. Jak tylko pojawią się konferencje/newsy drużyn, które ich nie wrzuciły postaram się jeszcze zaktualizować artykuł.

Piast. Fornalik o Świerczoku i Chrapku: “Stać ich na grę większą liczbę minut, natomiast nie powiem o ile, z każdym dniem jest szansa na więcej.” Piast gra pierwszy mecz kolejki więc poznamy skład przed DL.

Legia. Michniewicz: “Pekhart jest po badaniach, ma obite żebra, liczę mocno, że będzie do dyspozycji. Dzisiaj o 13 zobaczymy czy będzie normalnie trenował. Rafa Lopes ma drobne dolegliwości, tak samo Luquinhas nie trenowali wczoraj. Jose Kante jest brany pod uwagę. Być może będziemy musieli zabrać do Szczecina również Remyego, ze względu na sytuację w składzie. Będziemy go dzisiaj obserwować na treningu” + info na temat pozycji Karbownika: “Na dzisiaj biorę Michała pod uwagę tylko jako środkowego pomocnika”

Jaga. Zając: “Na pewno przykra informacja jest taka, że nie skorzystamy z Steinborsa, kontuzja wykluczy go na jakiś czas. Każdy tydzień będzie pokazywał, jak szybko wraca do zdrowia. Jeżeli chodzi o Puljicia, to jeszcze wszystko jest możliwe, zobaczymy jak rozwinie się sytuacja. Wcześniej wypadł nam też Kadlec”

Lechia. Na konferencji brak pytań o sytuację kadrową, jedynie o Żarko Udovicicia, który nie dostaje szans na grę na co Stokowiec w swoim stylu nie odpowiedział konkretnie, a tylko zasugerował, że woli ogrywać młodych zawodników.

Płock. Sobolewski: “Ponownie nie mogę narzekać na braki w składzie. Nie wliczając Wolskiego tylko Pawlak podczas jednego z ostatnich treningów nabawił się delikatnego urazu, więc jego ewentualny występ stoi pod znakiem zapytania. Wszyscy pozostali chłopcy są gotowi do gry”

Zagłębie. Do gry po przeziębieniu wraca Zivec. Widziany był na zdjęciach z treningu w tygodniu. Poza tym brak informacji o absencjach.

Górnik zapewne nie zrobi konferencji przed wyjazdowym meczem. Pod znakiem zapytania jest występ Koja. Zdjęć z treningów w tygodniu brak poza jednym wpisem gdzie widać Jimeneza i Manneha.

Lech. We wczorajszym meczu LE nie wzięli udziału Sykora i Butko. Wczesne zmiany Ramireza i Kamińskiego + Ishaka i Puchacza w 75 wskazują, że Lech wyjdzie najmocniejszym składem na Cracovię. Obstawiam, że Kravets wyjdzie na lewej obronie, a Puchacz znowu będzie OOP na skrzydle.

Raków raczej nie wrzuci raportu medycznego. Na TT dostałem odpowiedź od Rzecznik prasowej klubu, że o tym kiedy raporty przedmeczowe będą opublikowane decyduje sztab szkoleniowy. Nie dowiemy się zatem czy Cebula rzeczywiście ma Covid czy nie. Jeśli tak to na pewno będzie jeszcze out.

Cracovia. Probierz: “Nie możemy ułatwiać komuś jakie mamy problemy, mamy problemy z Covidem , to żadna nowość”

Wisła Kraków. Kontrolne badania na obecność SARS-CoV-2, przeprowadzone wśród przedstawicieli Wisły, wykazały nowe przypadki z wynikiem pozytywnym, w tym w pierwszym zespole. W dalszym ciągu Wisła nie upubliczniła konferencji Skowronka, nie wiadomo nawet czy odbyła się ona.

Pogoń. Wypadł na 4-6 tygodni Malec. Na zdjęciach z treningu nie było Frączczaka. Reszta zwarta i gotowa na Legię.

Stal. Skrzypczak. “Forsell w 100% jest zdrowy i wystąpi w meczu z Rakowem”

Warta. Tworek: “Mamy większy komfort w drużynie, wracają zawodnicy, którzy nie mogli zagrać z PBB (bez konkretów tutaj). Adrian Lis wraca do treningu, jest w pełni gotowy do pracy. Mamy tutaj OK jeśli chodzi o obsadę bramki”