Wracamy po przerwie reprezentacyjnej. Bardziej niż na kontuzje czekamy na info ilu zawodników z danego klubu złapało wirusa. Takie mamy czasy niestety. Co gorsza, wiemy, że w danej drużynie jest x przypadków, ale nie wiemy konkretnie kto. Trenerzy niestety nie pomagają podczas konferencji, ale taki mamy klimat. Nic nie poradzimy. Konferencja Stali Mielec i Warty Poznać odbędzie się jutro. Podbeskidzie i Zagłębie nie wiadomo czy coś w ogóle wrzucą. Raków nie podał raportu medycznego chociaż zawsze to robili. Sorry, taki mamy klimat w naszej lidze.

Poniżej info z konferencji/wywiadów z trenerami przed meczami.

Lech. Żuraw: “W dzisiejszym treningu brali udział wszyscy kadrowicze, (z wyjątkiem Kaczarawy, który jeszcze nie wrócił do Poznania), żaden z nich nie narzekał na urazy. Butko pojawi się w klubie jutro.” Jeden zawodnik złapał koronawirusa. (psychofan Lecha garret podpowiada, że to gracz rezerw).

Piast. Fornalik: “Mamy kilku nieobecnych, ale nie wymienię ich z nazwisk. Ta kadra posiada swój potencjał i określoną wartość, jeżeli wszyscy są zdrowi, bo to jest bardzo ważne. W momencie, kiedy wszyscy są do dyspozycji, mamy duże możliwości Możemy dostosować i wybrać czy zagrać czwórką w defensywie czy też trójką, ale do tego musi być spełniony jeden warunek – wszyscy muszą być zdrowi.” O Chrapku:”Pokazał, że jest wartościowym piłkarzem, ale nie zapominajmy też, że ostatnio nie mogliśmy też skorzystać z Świerczoka,z którego przyjściem wiązaliśmy duże nadzieje. Jest to zawodnik, który potrafi zdobywać bramki i taki w formacji ofensywnej jest nam bardzo potrzebny”. I na Rakówkoniec jeszcze info: “Na pewno jednak nie ubywa problemów, ponieważ doszli zawodnicy, których wynik testów na koronawirusa był pozytywny.”

Cracovia. Probierz: “Wszystkie zespoły mają teraz swoje problemy, z różnych powodów. Dziś po treningu będziemy wiedzieli, kto jest zdrowy, a kto nie. Na teraz nie rozmawiamy na ten temat.”

Pogoń. Runjaić: “Na pewno nie zagrają Adam Frączczak, Mariusz Fornalczyk i Bartłomiej Mruk. Są też oczywiście dłużej kontuzjowani Igor Łasicki i Marcel Wędrychowski.”

Śląsk. Lavicka: “Decyzja kto będzie młodzieżowcem zapadnie przed meczem (dziękujemy za info)” Puerto trenuje z zespołem, ale trener chwalił dotychczasowych stoperów. Co do Musondy, ma być gotowy do gry mimo późnego powrotu z kadry.
Górnik. Brosz na konferencji zasugerował, że Koj nie będzie gotowy do gry. Poza tym nie było mowy o urazach czy absencjach.

Lechia. Mihalik nie zagra. W tygodniu klub wrzucał nagranie gdzie Saief trenował normalnie z drużyną. Powinien być gotowy do gry.

Jaga. Zając: “Jeżeli chodzi o Runje, to tę przerwę wykorzystaliśmy w pełni na powrót Chorwata do optymalnej dyspozycji. Rozegrał dwa spotkania w drużynie rezerw, gdzie stopniowaliśmy mu czas gry, do tego praca indywidualna. Ivan jest gotowy do najbliższego spotkania. Jeżeli chodzi o Andreja Kadleca, to tutaj mamy przykrą wiadomości. Z pewnością jest on wykluczony z gry na najbliższe spotkania. Zobaczymy, jak będzie przechodził rehabilitację, jak będzie wyglądał podczas przerwy w występach.”
Legia. Michniewicz: “Wieteska będzie pauzował 3-4 tyg, Astiz nie będzie brany pod uwagę. Kante rozpoczął treningi indywidualne. W przyszłym tyg zacznie trenować z drużyną. Kostorz cały czas się leczy. Jest po ciężkiej chorobie. Hołownia ma problem z kością łonową. Remy trenuje indywidualnie, podobnie jak Kante”. Na pytanie o Karbo na LO i przesunięcie wyżej Mladenovicia “Na chwilę obecną zatrzymamy się na tym, że Mladenovic zostanie lewym obrońcą, dla Michała [Karbownika] też znajdzie się miejsce”
Wisła Płock. Sobolewski: “Sytuacja kadrowa Wisły Płock jest bardzo dobra. Przeszliśmy szereg badań, wszyscy są zdrowi i gotowi do gry. Kuba Rzeźniczak trenuje w normalnym trybie z drużyną, brakuje jeszcze tylko oczywiście Rafała Wolskiego, który nadal trenuje indywidualnie.” Po testach na COVID-19 wszyscy zdrowi.
Raków. Wczoraj pojawiła się informacja jakoby Marcin Cebula złapał wirusa. Dzisiaj trener Papszun powiedział, że Marcin był przeziębiony i odizolowany, ale klub czeka na wyniki testu. Dzisiaj czuje się dobrze i jeżeli okaże się, że było to zwykłe przeziębienie to będzie brany pod uwagę w kadrze na mecz z Górnikiem. Raportu medycznego z Rakowa niestety nie uraczyliśmy przed tą kolejką.
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ NA BLOGA