Ostatni taniec…Przed nami ostatnia kolejka ukochanej Ekstraklasy. Emocji praktycznie nie mamy już żadnych na finiszu jeśli chodzi o trofea lub spadki, ale dla wielu ludzi jest coś jeszcze do wygrania w miniligach Fantasy Ekstraklasy ( pozdro Garret 🙂 ). W tej kolejce również poznamy składy drużyn z dolnej 8 na około godzinę przed DL więc skupiam się tylko i wyłącznie na drużynach z górnej 8.

Lech. Żuraw (pytanie było o Jóźwiaka): “Z informacji jakie mam od fizjoterapeutów nikt nie narzeka na żadne urazy” Zaraz po meczu z Cracovią trener mówił, że to tylko stłuczenie i Jóźwiak będzie gotowy na mecz z Jagą. Trener nie zdradził również kto stanie między słupkami.

Cracovia: Probierz: “Rakoczy ma lekko zbity staw skokowy, a inne jakieś są tam drobne wszyscy mają ten sam problem teraz”.

Pogoń. Nie wiadomo co z Bartkowskim. Stec z urazem mięśniowym, nie zagra. Ponownie na PO zagra Zech. Pozostali gracze są do dyspozycji.

Lechia. Smolarow (2 trener): Na pytanie o Paixao: “Kwestie zmęczeniowe są istotne, bierzemy pod uwagę, że niektórzy zawodnicy mają dużo minut w nogach” Między wierszami dało się wyczytać, że będzie ławka ze Śląskiem.

Jagiellonia. Petew: “Jestem z nich zadowolony. Dla Błyszki był to debiut. Nie popełnił żadnego błędu, dał z siebie wszystko, pomógł drużynie. Podobnie mogę powiedzieć o Szymonowiczu. Mam nadzieję, że w kolejnym meczu zagrają w taki sam sposób.”. Trener nie odniósł się do kontuzjowanych zawodników, ale ostatnie zdanie może zasugerować, że para stoperów się nie zmieni. Bodvarsson i Makuszewski zeszli z kontuzjami w meczu ze Śląskiem.

Śląsk. Lavicka: “Są znaki zapytania jeśli chodzi o kilku zawodników po meczu z Jagiellonią”. Nie podał oczywiście konkretnie o kogo chodzi 🙂

Piast. Najbardziej wyczekiwane info. Fornalik o Felixie: “Rozpoczęliśmy przygotowania do meczu z Cracovią. Jorge wejdzie w trening z drużyną, ale zobaczymy jaka będzie jego reakcja na obciążenia.” Czyli 50/50 🙂 Za kartki wypadł Czerwiński.

Legia. Vuko: “Zawodnicy, którzy nie grali w meczu z Lechią nie dołączą do drużyny. Dodatkowo nie będzie w kadrze Pawła Wszołka. Skład będzie bardzo zbliżony do tego z Lechią.”

Dream team na kolejkę 37:

                           Cierzniak (1.9)

       Gumny (2.1) Petrasek (2.1) Sadlok (2.0)

Jimenez (2.6), Jóźwiak (2.3), Felix (3.6), Pich (2.3)

 Angulo (2.8), Gytkjaer (3.3), Brown Forbes (2.0)

Powodzenia!

Ze sportowym pozdrowieniem.

Benji.

 

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ NA BLOGA