Ostatni taniec…Przed nami ostatnia kolejka ukochanej Ekstraklasy. Emocji praktycznie nie mamy już żadnych na finiszu jeśli chodzi o trofea lub spadki, ale dla wielu ludzi jest coś jeszcze do wygrania w miniligach Fantasy Ekstraklasy ( pozdro Garret 🙂 ). W tej kolejce również poznamy składy drużyn z dolnej 8 na około godzinę przed DL więc skupiam się tylko i wyłącznie na drużynach z górnej 8.

Lech. Żuraw (pytanie było o Jóźwiaka): “Z informacji jakie mam od fizjoterapeutów nikt nie narzeka na żadne urazy” Zaraz po meczu z Cracovią trener mówił, że to tylko stłuczenie i Jóźwiak będzie gotowy na mecz z Jagą. Trener nie zdradził również kto stanie między słupkami.

Cracovia: Probierz: “Rakoczy ma lekko zbity staw skokowy, a inne jakieś są tam drobne wszyscy mają ten sam problem teraz”.

Pogoń. Nie wiadomo co z Bartkowskim. Stec z urazem mięśniowym, nie zagra. Ponownie na PO zagra Zech. Pozostali gracze są do dyspozycji.

Lechia. Smolarow (2 trener): Na pytanie o Paixao: “Kwestie zmęczeniowe są istotne, bierzemy pod uwagę, że niektórzy zawodnicy mają dużo minut w nogach” Między wierszami dało się wyczytać, że będzie ławka ze Śląskiem.

Jagiellonia. Petew: “Jestem z nich zadowolony. Dla Błyszki był to debiut. Nie popełnił żadnego błędu, dał z siebie wszystko, pomógł drużynie. Podobnie mogę powiedzieć o Szymonowiczu. Mam nadzieję, że w kolejnym meczu zagrają w taki sam sposób.”. Trener nie odniósł się do kontuzjowanych zawodników, ale ostatnie zdanie może zasugerować, że para stoperów się nie zmieni. Bodvarsson i Makuszewski zeszli z kontuzjami w meczu ze Śląskiem.

Śląsk. Lavicka: “Są znaki zapytania jeśli chodzi o kilku zawodników po meczu z Jagiellonią”. Nie podał oczywiście konkretnie o kogo chodzi 🙂

Piast. Najbardziej wyczekiwane info. Fornalik o Felixie: “Rozpoczęliśmy przygotowania do meczu z Cracovią. Jorge wejdzie w trening z drużyną, ale zobaczymy jaka będzie jego reakcja na obciążenia.” Czyli 50/50 🙂 Za kartki wypadł Czerwiński.

Legia. Vuko: “Zawodnicy, którzy nie grali w meczu z Lechią nie dołączą do drużyny. Dodatkowo nie będzie w kadrze Pawła Wszołka. Skład będzie bardzo zbliżony do tego z Lechią.”

Dream team na kolejkę 37:

                           Cierzniak (1.9)

       Gumny (2.1) Petrasek (2.1) Sadlok (2.0)

Jimenez (2.6), Jóźwiak (2.3), Felix (3.6), Pich (2.3)

 Angulo (2.8), Gytkjaer (3.3), Brown Forbes (2.0)

Powodzenia!

Ze sportowym pozdrowieniem.

Benji.