Kolejka 3, po przerwie reprezentacyjnej. Większość trenerów opowiada tę samą historię, jak to dobrze przerwa ta zrobiła dla ich zespołów. Można nadrobić zaległości treningowe (część ekip miała zakłócony i tak krótki okres przygotowawczy), kontuzjowani dochodzili do siebie itd., itp.. Z naszą ligą, z ważniejszych zawodników pożegnali się Gumny, Bochniewicz, Camara, Arsenic, blisko transferu zagranicznego jest Jóźwiak, plotki krążą o wyjeździe Karbownika i Antolicia. Zapraszam do zapoznania się z sytuacją kadrową w klubach.

Piast. Fornalik: Kuba Świerczok jest w trakcie leczenia, Gerard Badia oraz Mikkel Kirkeskov trenowali razem z drużyną i zobaczymy jaka będzie reakcja na obciążenia. Doszły do tego urazy dwóch innych zawodników, których nie chcę wymieniać z imienia i nazwiska. Decyzje będziemy podejmować bezpośrednio przed meczem w zależności czy będą zdolni do gry.”

Pogoń. Poza Łasickim, Wędrychowskim i Matą, który potrzebuje jeszcze 1-2 tyg aby dojść do dyspozycji meczowej, trener Runjaic ma wszystkich zawodników do dyspozycji.

Górnik. Na konferencji prasowej nie usłyszeliśmy nic ciekawego. Trener Brosz nie wypowiadał się o sytuacji kadrowej. Jimenez, Nowak, Janza czyli najpopularniejsze opcje gotowi do gry. Bochniewicz przechodzi do Heerenven. W sparingu z Freiburgiem grali na środku obrony Paluszek i Kubica. Ten drugi się nie popisał w tym meczu, mówiąc bardzo delikatnie. 

Wisła Kraków. Skowronek:„Cieszę się, że nowi piłkarze szybko adaptują się do naszych środków treningowych i ich intensywności. Na krótkie zgrupowanie do Szczecina bierzemy więcej zawodników. W Krakowie zostaje Gruszkowski, który będzie trenował indywidualnie. Wraca natomiast Mehremić”

Śląsk. Lavicka: “Jest szansa, że zawodnicy którzy pauzowali wcześniej będą gotowi. Najbliżej jest Stiglec, ale nie chcę mówić czy będzie do gry na pewno”. Bartłomiej Pawłowski nowym piłkarzem Śląska.

Legia. Vukovic: “Jeśli chodzi o Wszołka i Juranovicia to w przyszłym tygodniu będą mieli testy na Covid. Liczymy, że z początkiem przyszłego tygodnia będą do dyspozycji na treningu. Kante normalnie trenuje, Lopes normalnie trenuje”. O kwestiach transferowych (przyjście Valencii, ewentualne odejście Karbownika i Anatolicia) Vuko będzie mówił dopiero w przyszłym tygodniu.

Lechia. Stokowiec: “Zawodnicy są na różnych poziomach przygotowania. Powoli się to wyrównuje. Tobers i Arak w przyszłym tygodniu wrócą do treningów”. Nalepa pauzuje za czerwoną kartkę. Jego miejsce zajmie Maloca. Conrado i Saief nie są gotowi na granie po 90 minut.

Jagiellonia. Zając:”Obecnie wszyscy zawodnicy są do mojej dyspozycji i normalnie przygotowują się do meczu. Mamy określoną kadrę i w tej chwili nie zaprzątam sobie głowy dywagacjami. Nic mi natomiast nie wiadomo na temat potencjalnego odejścia Maćka Makuszewskiego. Obecnie prowadzimy rozmowy z kilkoma zawodnikami, m.in. Fedorem Cernychem, ale dopóki nie ma podpisów pod umowami, to nie ma o czym mówić”. Nie ma już w klubie Arsenicia i Camary.

Wisła Płock. Sobolewski:”Rzeźniczak trenuje indywidualnie, Kamiński zgłosił gorączkę (test na Covid dał wynik negatywny)”. Hierarchia na karnych: pierwszy wybór to Szwoch, 2. Tuszyński, 3. Garcia. Jak są obaj pierwsi na boisku to decydują między sobą kto strzela. Adamczyk nie zagra przez 2 tyg.

Stal Mielec. Skrzypczak. “Wszyscy zawodnicy od 2 tygodni są drowi z wyjątkiem jednego zawodnika, który był wcześniej kontuzjowany”

Warta. Tworek. “Nie trenuje Fiedosewicz, który wypadł na dłużej. Nie mam do dyspozycji Kopczyńskiego, który doznał urazu na treningu”

Lech. Żuraw: “Liczę, że po dzisiejszym treningu wszyscy (poza kontuzjowanym Szymczakiem) będą do dyspozycji.” O Jóźwiaku: “Sytuacja jest tak dynamiczna, że może zagrać z nami we Wrocławiu, ale może też być tak, że nie wystąpi” Awwad będzie do dyspozycji w sobotę.

Cracovia. Probierz: “Pestka, Dytiatev wypadli długoterminowo plus mamy kilka drobnych urazów (bez podanych personaliów)” O stracie Helika:”Jesteśmy bliscy pozyskania środkowego obrońcy (Rodin)”

Raków i Zagłębie grają w poniedziałek więc możemy nie doczekać się informacji co słychać przed meczem. O Bohara bardzo mocno zabiega Osijek. Póki co Zagłębie odrzuca oferty. Podbeskidzie nie opublikowało konferencji, ale skład poznamy przed DL.

Powodzenia wszystkim!

Ze sportowym pozdrowieniem

Benji

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ NA BLOGA