Home FANTASY PREMIER LEAGUE Wieści z szatni ESA – kolejka 25

Wieści z szatni ESA – kolejka 25

0
0

Szybki przegląd wojsk przed kolejką 25.

Pogoń. Runjaić: „Do kadry wraca pauzujący ostatnio za kartki Drygas. Gotowy jest także Benedyczak. Zabraknie za to Gorgona i Frączczaka. – Obaj nie pojadą z nami z uwagi na kontuzje. Jest to końcówka sezonu i miewamy małe problemy. Kontuzjowany jest również Matynia.”

Zagłębie materiał przedmeczowy tradycyjnie wrzuci w dzień meczu. Na zdjęciach z treningu było widać hasających i głodnych goli i asyst Szysza i Starzyńskiego.

Jaga. Grzyb: „Nie będzie z nami przez 2-3 tyg. Runje, nie będą gotowi także Olszewski, Cernych i Nastić. Za kartki pauzuje Kwiecień. Puljić i Wrzesiński trenują już normalnie i będą w kadrze na mecz.”

Górnik to już chyba nawet przed meczami domowymi nie robi konferencji prasowych… Masakra.

Lech. Skorża: „Jedyny ubytek to Kamiński, reszta jest gotowa do gry. Kuba powinien być gotowy do gry w następnym meczu.” Na pytanie o grę 2 napastników:”Oczywiście, że jest taka szansa. Aron wygląda dobrze na treningach i taki wariant kusi… a może ugryzę się już w język” 😉

Na konferencji Wisły Płock z trenerem Bartoszkiem brakło pytania o sytuację kadrową.

Wisła Kraków. Mehremić, Basha, Plewka i Duda poza kadrą na mecz. Trener ubolewa zwłaszcza nad brakiem Plewki, którego określił jako maszynę do gegenpressingu.

Niestety brak info z obozu Rakowa, zwłaszcza co z Tijaniciem, który nie był w kadrze na mecz PP z Cracovią. [Update] Jeden z kibiców Rakowa napisał mi, że Tijanić nie zagra.

Piast. Fornalik: „Występ Kuby Czerwińskiego stoi pod znakiem zapytania, zawodnik jest jeszcze w okresie stawiania diagnozy. W ciągu dnia zapadną decyzje w sprawie jego występu. Podobnie w przypadku Martina Konczkowskiego. Reszta zawodników jest gotowa do gry.”

Legia. Michniewicz o zastępstwie Szabanowa: „Rozpatrujemy kilka wariantów w kontekście tego meczu, ale myślimy też o kolejnych spotkaniach. Mając na uwadze, że nasi stoperzy: Matusz Wieteska i Artur Jędrzejczyk, a także Bartek Slisz mają taką liczbę żółtych kartek, że kolejna eliminuje ich z gry w następnym spotkaniu. Przed nami jeszcze kilka treningów. Ostateczną decyzję podejmiemy dopiero w sobotę, po treningu. Dzisiaj sytuacja wygląda w ten sposób, że Bartek Kapustka nie weźmie udziału w czwartkowym treningu, ma drobny uraz. W jego miejsce przygotujemy właśnie Muciego, żeby poznawał się z tą pozycją.”

Lechia. Stokowiec: „Nalepa dalej odczuwa ból i dyskomfort po kontuzji. Nie będzie go w tym meczu. Wróci do pełnego treningu od przyszłego tygodnia. Ceesay będzie w kadrze na mecz. Haydary trafił w niefortunny okres, Covid, kontuzja na kadrze, teraz Ramadan…”.

Warta. Tworek: „Jakóbowski jest z zespołem, trenuje normalnie. Jutro poznamy finalną kadrę na mecz z Wisłą. Nie planuję mieszać w składzie. Zagrają zawodnicy najlepiej przygotowani motorycznie do spotkania”

Śląsk. Magiera:”Israel Puerto jest gotowy do gry i znajdzie się w 20 meczowej na piątkowy mecz. Maciej Wilusz w środę był na intensywnym treningu biegowym, w poniedziałek zaczyna zajęcia z piłkami i dopiero wtedy będziemy mogli ocenić, kiedy będzie do naszej dyspozycji. Matus Putnocky jest kontuzjowany i jeszcze przez kilkanaście dni nie będzie go w treningu.”

Cracovia. Probierz. „Dytiatev, z naszych obserwacji po kontuzji jeszcze nie doszedł do siebie. Dopiero dzień przed meczem będziemy wiedzieć kogo mamy do dyspozycji”

Stal Mielec ma zaplanowaną konferencję na godz. 16.00, ale pewnie wrzucą zapis już po DL.

PBB nie robiło konferencji przed meczem, ale skład poznamy przed Deadline.

Powodzenia wszystkim 🙂

Ze sportowym pozdrowieniem

Benji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *