Home FANTASY PREMIER LEAGUE Wieści z szatni ESA – kolejka 18

Wieści z szatni ESA – kolejka 18

0
0

Lizania ran ciąg dalszy. Niestety, obecna edycja to póki co dla mnie koszmar. Marne, ale zawsze pocieszenie, że podobnie idzie większości graczy Fantasy Ekstraklasy. Czy nadejdzie odbicie od dna? Wierzę, że tak. Poniżej, jak co tydzień info z klubowych szatni.

Jagiellonia. Na pytanie o sytuację zdrowotną trener Zając nie odpowiedział tylko rzucił ogólnikiem o mikrourazach.. Wiemy, że z urazem w meczu z Legią zszedł Cernych, nie wiemy jak poważnym.

Lech. Żuraw: „Johannsson od początku tygodnia trenuje, wygląda dobrze, jest do mojej dyspozycji. Organizm Ishaka obecnie odmawia posłuszeństwa po dużej ilości meczów jakie grał w poprzedniej rundzie, bez odpowiedniego przygotowania. Satka to uraz mechaniczny. Jest szansa, że na mecz z Wartą, ale raczej bardziej z Rakowem wszyscy będą do gry.”

Pogoń. Gorgon nie zagrał od początku z Piastem ze względu na drobny uraz (nie był gotowy na 90 min). Z Wisłą powinien zagrać od początku. Kozłowski normalnie trenuje z zespołem. Do zajęć wrócili Matynia i Frączczak. Za kartki pauzują Dąbrowski i Kowalczyk. Kosta: „Za nami ostatni trening przed wyjazdem do Krakowa. Kozłowski nie brał w nim udziału, ponieważ w nocy rozchorował się. Prawdopodobnie jest to jakaś forma wirusa grypy. Zobaczymy, czy do meczu uda się go przywrócić do zdrowia. Benedyczak ma natomiast kłopot z plecami.”

Wisła Płock. Sobolewski: „Ze Zbozieniem jest wszystko OK, jest do dyspozycji. Bardzo dużą niewiadomą jest występ Kocyły w meczu, raczej nie wystąpi, będzie do dyspozycji w przyszłym tygodniu. Adamczyk wrócił do pełnych treningów.”

Śląsk. Lavicka: „Pawelec pokazał dobrą robotę, głównym czynnikiem wyboru środkowych obrońców będzie sytuacja zdrowotna. Puerto miał problemy mięśniowe w meczu z Wisłą. Sztab robi wszystko aby go doprowadzić go do sprawności.”

Cracovia. Probierz:”Pestka nam wypadł na kolejne pół roku, Gardawski ma ciągle jakiś uraz, Siplak ma uraz, a Patryk (Zaucha) wypadł bardzo słabo. Nie chcieliśmy już robić transferów, ale będziemy musieli robić jakieś ruchy. Uważam, że Rivaldinho zagrał dobre spotkanie”. Dimun w przyszłym tygodniu wznowi treningi.

Lechia. Stokowiec: „Zwoliński wchodzi w treningi z drużyną, jeszcze niepełne, ale jest już coraz lepiej. Być może będzie włączony do 20. Czekamy też na Zlatana [Alomerovicia]. Makowski będzie gotowy na następny tydzień. Pozostali zawodnicy są do gry”

Legia. Michniewicz.”Tomas [Pekhart] od meczu z Jagiellonią jakieś dolegliwości ma. Wczoraj normalnie trenował, ale po treningu zajmowali się nim fizjoterapeuci. Dzisiaj będzie decyzja czy będzie brany pod uwagę przy meczu. Na dzisiaj wszyscy zawodnicy są brani pod uwagę oprócz Lewczuka, Cholewiaka i Vesovicia. Nie wiadomo jak sytuacja z Borucem i Skibickim. Reszta jest do gry. Hołownia trenował, zagrał b. dobre spotkanie w tygodniu, będzie w 20 na mecz.” Trener nie wyklucza występu Szabanowa.
Raków gra mecz w niedzielę więc zapewne nie będzie żadnego raportu. Do drużyny dołączyli nowi zawodnicy: Arak i Wdowiak. Zwłaszcza ten drugi wzmocni rywalizację z przodu. Dalej nie wiemy na ile wypadł Cebula.
Górnik nie przeprowadza konferencji przed meczami wyjazdowymi.
Zagłębie wrzuci studio przedmeczowe zapewne w dzień meczowy, najwcześniej w sobotę. Do treningów wrócił Chodyna. Kontuzja Kruka ponoć nie jest tak groźna jak się pierwotnie wydawało.
Wisła Kraków. Hyballa: „„W piątek nie będzie mógł grać Kuveljić, choć już uczestniczy w treningach, Basha w tej chwili nie trenuje i na razie nie może występować. Żukow pauzuje za kartki, a Buksa i Buchalik zderzyli się głowami na treningu przy ćwiczeniu rzutów rożnych i na razie nie mogą trenować. Będą jeszcze przebadani i zobaczymy, jakie będą wyniki, być może będą gotowi na mecz”
Warta. Tworek:”Jesteśmy zmartwieni sytuacją z Kielibą. Na pewno nie będziemy go mieli na Piasta. Trałka gra i trenuje na pełnych obrotach. Nie zagra za kartki Jakóbowski, a reszta jest do dyspozycji”
Piast. Fornalik. „Cała trójka zawodników jest blisko tego powrotu, bo zarówno Kuba Świerczok, Dominik Steczyk jak i Sebastian Milewski. Który będzie w stu procentach gotowy, to dowiemy się w dniu ogłoszenia kadry meczowej.” Wg mojej wiedzy Świerczok będzie gotowy na Wartę.
PBB i Stal jeszcze nie miały konferencji prasowych przed meczami.
Powodzenia!
Benji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *