Co słychać w klubach Ekstraklasy przed kolejką 17? Zapraszam do lektury. Jeśli ktoś będzie miał jeszcze trochę wolnego czasu przed DL i chciałby posłuchać rozważania dwóch ludzi o Fantasy Ekstraklasie to zapraszam do Podcastu #Polskafantazja gdzie byłem gościem u Pawła Garbacza 🙂

Lech. Żuraw: “Nie mam dobrych wiadomości. Indywidualnie trenuje Satka, urazu w czasie meczu w Lubinie doznał Rogne, uraz łydki zgłosił Salamon, a wczoraj na treningu odnowiła się kontuzja Ishakowi”

Jaga. Trener Zając nie zgłosił żadnych nowych urazów. Bitok zgłasza gotowość do gry. Zmiana Nasticia była taktyczna.

Wisła Kraków. Nie zagra Szot, który pauzuje za żółte kartki, Basha, Kone i Kuveljić kontuzjowani.

Lechia. Zero pytań na konferencji o sytuację kadrową. Ciągłe gadanie o kryzysie i trener Stokowiec, który mówi: “Rano wstaję i spokojnie patrzę w lustro. Nie jestem gorszym trenerem niż byłem wcześniej…” Po co zapytać o Zwolińskiego np. kiedy będzie do gry..

Cracovia. Probierz: “Siplak wypadł na ok 2 tygodnie, z Sadikoviciem jest wszystko w porządku”

Warta. Tworek: “Nie ma większych problemów, mamy drobne urazy. Robimy wszystko aby zawodnicy wrócili do gry, jutro wejdą w pełny trening”

Legia. Michniewicz: “Mamy trochę problemów po meczu z ŁKS. Nie trenuje Hołownia, jest też kilka drobnych urazów, które jednak nie będą miały wpływu na występ w Białymstoku”. Yakhshiboev przechodzi testy medyczne. Nie będzie w kadrze na mecz z Jagiellonią. Martins normalnie trenuje z drużyną i będzie w kadrze na mecz.

Śląsk. Lavicka: “Nie będzie Marka Tamasa (4 żółta kartka), Rafała Makowskiego, Krzysztofa Mączyńskiego, oczywiście również Wojciecha Golli. Planujemy roszady w składzie, ale nie chcę mówić o dokładnej liczbie.”

Piast. Świerczok nie zagra z Pogonią. Jest szansa, że wykuruje się na Wartę. Steczyk również dalej poza kadrą. Za kartki wypada Sokołowski.

Wisła Płock. Sobolewski:”Nie ma nowych urazów. Adamczyk zaczął trenować z zespołem. Rozegra mecz w drugim zespole. Tomasik jest z zespołem, czekamy na jego kolejne badania. Wrócił też Wolski, który czerpie dużą radość z treningów z zespołem”

Czekam na konferencje, raporty wywiady przedmeczowe Rakowa, Pogoni, PBB, Stali Mielec, Zagłębia i Górnika. Dzisiaj DL o 20.15. Jak tylko się pojawią, uzupełnię.

Konferencji Górnika przed meczem ze Stalą nie będzie przed DL.

Pogoń nie przeprowadza konferencji przed meczem z Piastem. Kozłowski mimo zapowiedzi, że będzie trenował normalnie z zespołem mecz z Piastem jeszcze raczej opuści. Poza tym brak nowych urazów po meczu PP.

Raków nie zamieścił raportu. Zakładam, że Cebula i Niewulis raczej na pewno wykluczeni z gry. Sapała pauzuje za kartki.

Stal. Ojrzyński: “Wszyscy zawodnicy są gotowi do gry”

PBB nie zamieściło konferencji.

Zagłębie nie przeprowadzi konferencji. Wraca po pauzie za kartki Jończy natomiast Komisja Dyscyplinarna przedłużyła zawieszenie Crnomarkovicia do 3 meczów.

Powodzenia

Ze sportowym pozdrowieniem

Benji