Home FANTASY PREMIER LEAGUE WHU by David Moyes

WHU by David Moyes

0

Ostatni tydzień, bardzo szybko minął.  Napisać , że było inaczej niż się spodziewałem, to nic nie napisać. Jedną z większych niespodzianek jest postawa WHU. 3 spotkania, 7 pkt, 4 bramki strzelone, 0 straconych i 3 asysty To wszystko podczas dwóch spotkań derbowych z Chelsea i Arsenalem raz trudnym wyjazdem na Stoke. Czas zrobić pierwszą , wczesną selekcję przed DGW22.

Ustawienie

vs Chelsea

vs Arsenal

vs Stoke

Właściwie, to niczym się nie różnią powyższe grafiki. Bystre oko wypatrzy nr 19 w miejsce nr 2. Tak Collins wrócił do składu a Reid poszedł na ławkę. Poza tym, jasny obraz sytuacji. Lini środkowa boiska dzieli taktykę Moyesa na tych którzy grają ofensywnie i na tych którzy mają grać defensywnie. Tych grających ofensywnie jest zdecydowanie mniej. Dokładnie 3 Anotonio (30), Lanzini (10) i Arni (7). Pozostali , mają zajmować się defensywa.  Obiang (14 ) i Noble (16) jako pierwsza linia defensywy. To ta dwójką ma największą liczbę odbiorów w drużynie. Z prawej strony biega Zabaleta (5) po lewej Masuaku(26) ,możemy przyjąć, że ta dwójka również gra w pomocy. To też jest opcja defensywna, oni również mają dwu cyfrową liczbę odbiorów. Na końcu 3 osobowa linia obrony, Collins(19) , Cresswell (3) , Ogbonna (21).

Pierwsza selekcja jest następująca.

Adrian 4,3 mln – Joe Hart poszedł w odstawkę. Często bywa tak w tym fachu, po kontuzji zmienik zostaje numerem 1. Tym razem nie było kontuzji, na drodze kariery Harta stanęły przepisy. Nie mógł zagrać z City po wypożyczeniu i tyle wystarczyło aby Adrian przekonał do siebie Moyesa. Ciekawe czy właśnie tak się motywował do treningów w momencie kiedy Joe Hart „wygrał” rywalizację. To była jedyna pewna sytuacja , na bank miał zagrać z City i zrobił to na tyle dobrze, że został w bramce do teraz. Od tego czasu zaliczył 3 CS, 5 obron a to oznacz 19 pkt w FPL. Gdyby szykować się do DGW22, to Adrian na ławce od teraz do DGW22 nie robi nam problemów składzie. Tak samo, jak nie będzie robił problemów po DGW22. Tylko 0,3 drożej niż Elliot, to można spokojnie znaleźć w skarbonce.

Masuaku 4,4 mln – Najwyżej grający skrzydłowy u Moyesa. Ma tyle samo dotknięć piłki w ostatniej części boiska jak Antonio a niewiele mniej niż Arni czy Lanzini. 21 dryblingów , 16 udanych. to jest gość, który stwarza sobie przewagę nad przeciwnikiem. 2 sytuacje stworzone w 3 spotkaniach. Oddał również 2 strzały na bramkę przeciwnika. Patrząc na jego cenę a cenę Cresswella , to raczej nie ma wątpliwości, którego z nich łatwiej będzie wstawić do składu. Tak samo, jak dziś, nie widać sensu aby szukać dodatkowego 0,6 mln na Cresswella. Średnia pozycja na boisku oraz liczby mówią Masuaku. Zobaczymy co powie boisko podczas DGW22.

Cresswell 5,0 mln – gorsze liczby niż Masuaku ale to on wykonuje rożne. Warto o tym pamiętać, bo chociaż bramka po rzucie rożnym to dalej bardzo niskie prawdopodobieństwo. To kto nie wykonuje rożnego, nie może dostać asysty po bramce.

Ogbonna 4,3 mln – warto zwrócić uwagę na tego zawodnika, szczególnie w kontekście spotkania z Tottenhamem. Oczywiście, jeżeli ktoś nie widzi prostego spotkania dla Spurs i 5 bramek jakie zdobędzie HK. Ogbonna z Chelsea i Arsenalem zgarnął 4 BPS. Jak zabraknie kasy na Masukau to może nie warto robić kolejnego -4, tylko kupić Ogbonne.

Noble 5,3 mln – za karne oraz za cenę w jakiej można wstawić go do składu. Jak pisałem , Noble jest pierwszą linią oporu. Raczej nie zapędza się w pole karne przeciwnika, chyba że musi wykonać 11. Tak było w tych 3 spotkaniach, jedyny strzał na bramkę, to karny. ale jest nadzieja na asystę. 3 sytuacje stworzone, co ma sens . Jeżeli odbiera piłkę, to pewnie szybkim podaniem, może uruchomić graczy ofensywnych.

Z trójki Antonio, Lanzini Arnautovic możemy zastanawiać się nad dwójką Lanzini Arnautovc. Antoni w ostatnich 3 spotkaniach, oddał 3 strzały. Kosztuje 7,4 mln.

Arnautovic 6,8 mln gra jako wysunięty napastnik i z tego powodu oddaje najwięcej strzałów w drużynie, 13 w tym samym okresie. 4 był celne 2 wpadły do bramki. Każdy zawodnik, który jest pomocnikiem w FPL a gra jako napastnik i to jeszcze takie jeden sam samotny ( 22 dotknięcia piłki w polu karnym, następny Lanzini ma 6) , do którego kierowane są wszystkie piłki i oddaje najwięcej strzałów w drużynie, to skarb.

Lanzini – Arni to nie Messi ani nie Zlatan. Nie przebiegnie połowy boiska aby zdobyć bramkę. Ktoś musi mu wyłożyć piłke. Tym kimś jest Lanzini. 7 sytuacji stworzonych, 4 asysty. Do tej pory swoich występów w Premier League, zawsze miał większą liczbę bramek niż asyst. Przy tej taktyce, zapowiada się dwucyfrowa liczba asyst i max 3-4 bramki.

Na dziś, poza radarem jest Zabaleta, bo nic , oprócz nazwiska za nim nie przemawia. Tak samo jak Chicharito. Ten jeszcze musi wywalczyć sobie miejsce w podstawowym składzie a to nie będzie takie łatwe. Jak widać, w ataku jest tylko jedno miejsce i Arni ma wszystkie walory aby wypełnić założenia taktyczne. Sakho? tak samo jak Chicharito.

Na 4 kolejki przed DGW22 wynotowałem 1 bramkarza, 3 obrońców i 3 pomocników, napastników na dziś brak Pomysł z Adrianem w bramce, wydaje się sensownym. Wtedy zostają dwa możliwe miejsca i w zależności od kasy, Masuaku/Ogbonna oraz/lub ktoś z dwójki Arni/Lanzini. Wtedy też, można zagrać va bank i wystawić Arniego na C. A jak ktoś gra w drafty jeszcze, to już dziś może klikać w transakcje, bo zaraz zabraknie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *