Home FANTASY PREMIER LEAGUE Vardy czy Firmino?

Vardy czy Firmino?

0

I kiedy chciałem go sprzedać, on przypomniał, że to nigdy nie jest dobry pomysł. Szczególnie teraz , kiedy ma pewne miejsce w składzie.

Zachować sobie 1FT i z dwoma darmowymi transferami zaatakować świat FPL. Jak atakować, kiedy w kasie pusto i tyle możliwości dookoła? Kasa miała się pojawić, kiedy sprzedam Aguero. I dziś , może to wydaje się głupie ale po spotkaniu z Burnley miało to więcej sensu. Ba, w piątek już sobie klikałem i tylko zbyt niskie stężenie alkoholu we krwi, powstrzymało mnie przed transferami. Byłbym kolejną ofiara alko w ten weekend , na szczęście nie jestem. Kasy szukałem na duet Firmnio -Vardy.

To jest wyścig w którym uczestniczymy, wyścig o koronę króla strzelców Premier League. I jedyny problem z tą tabelką jest następujący. Nie można mieć 4 napastników. Teraz należy wrócić do presezon , kiedy to Firmino dostał nową pozycję i został napastnikiem. Szkoda, prawdziwa szkoda…

Pewnie wiecie dlaczego nie myślałem aby to Kane opuścił moją drużynę? Tak, zgadłeś. Jeżeli nie sprzedałem go przed GW25 , tym bardziej teraz. Nie sprzedaje się zawodnika, który w powyższym zestawieniu jest na najwyższej pozycji. 29 bramek z poprzedniego sezonu jest do pobicia w tym. Zostało 11 kolejek , to liczę na min 10 bramek do końca sezonu. Do ideału w FPL brakuje kilku asyst więcej, teraz ta jedna to trochę mało.

Raz sprzedałem Salaha i drogo mnie kosztowało aby go odkupić. Pewnie z tego powodu, nie sprzedałem Harrego przed GW25. Chociaż byłem naprawdę blisko aby to zrobić. Wymieniam Salaha tylko dla zachowania chronologii nazwisk z tabelki. Nie ma żadnego powodu aby go sprzedawać. Teraz spotkanie z Porto a później 10 dni przerwy do spotkania z Młotami u siebie. Najczęściej wybierany kapitan , itp itd.

Kun. I kiedy wydawał się jakiś taki bez formy. Bramki czubkiem włosa, gdzie VAR nie podpowie czy rzeczywiście dotyka piłki. Słaba forma na wyjazdach. On w 90 minucie spotkania zdobywa taką bramkę.

Nie odważę się go sprzedać. To jest skromne 30% posiadania i teraz tylu gości szuka kasy na niego. Zaczną popełniać błędy w swoich transferach. Z kasa będzie krucho, dużo minusów, więc może karta? Właśnie takie myśli innych słyszę w swojej głowie. A inni myślą, kurde zaraz zagra z Arsenale i Chelsea, to może sobie odpuścić? Nie wydaje mi się. On lubi grać z tymi drużynami albo inaczej. Te dwa kluby są w top10 drużyny przeciwko którym zdobywa bramki. Masz tam Tottenham, Chelsea, Arsenal, United, Liverpool. Nie ma mocniejszych przeciwników w Premier League i właśnie tak poznajesz klasowych napastników.

Sprzedaż Sterlinga również nie wydaj mi się najlepszym pomysłem. Nie w momencie, kiedy masz zawodnika w życiowej formie. To co nie wykorzystał z Burnley, wpadło z Leicester. I pewnie tak to będzie wyglądało do końca sezonu. Będziemy targani emocjami , kiedy nie wykorzysta kilku sytuacji ale nie wywala się albo też nie można przechodzić obojętnie obok zawodnika, który jest 4 najlepszym strzelcem sezonu po 27 kolejkach.

Przed GW27, najbliżej byłem sprzedaży Aguero. To miała być wymiana opcji dobrej na opcję bardzo dobrą. Generalnie, wymiana jednego zawodnika , na dwóch grających. Bo Diouf ze Stoke nie może być traktowany poważnie. Tak samo jak większość tych napastników w niskiej cenie. Mounie, DCL, Depoitre , czy nawet Wilson. O takich asach jak Abraham czy Gray nie wspominając. Z całym szacunkiem dla tych zawodników, jedyne co można o nich powiedzieć, to fakt, że mieli swoje momenty aby w momencie zakupu przez rzesze graczy, przestali punktować.

I w takich okolicznościach, muszę wybrać kogoś z duetu Vardy – Firmino.

Kalednarz.

Leicester

STK BOU wba ARS bha NEW bur SOU cry WHU tot

To jest bardzo dobry kalendarz, w którym, do końca sezonu mamy tylko dwa spotkania z drużynami z pierwszej 6. Równie ważne są dwie pierwsze kolejki, czyli spotkania w domu ze Stoke i Bournemouth. To nie jest zakup na potem, taki , gdzie kalendarz zacznie pomagać za kilka kolejek. Na chwilę zatrzymajmy się przy Stoke na wyjazdach. 32 gole stracone, 1 CS. Obrona Stoke pozwala swoim przeciwnikom na oddanie 6 celnych strzałów na mecz. To oznacza, że nie ma obrony.

Liverpool

WHU NEW mun WAT cry eve BOU wba STK che BHA

Równie fajny kalendarz. Ponownie, tylko dwa spotkania z zespołami z samej czołówki. I równie dosyć łatwe otwarcie w postaci dwóch spotkań u siebie. I tak, żeby nie było za łatwo, WHU straciło do tej pory 29 bramek na wyjazdach, zaliczając skromne 2 CS. 5,6 celnego strzału , właśnie tyle oddają drużyny przeciwne w spotkaniach z WHU. Już sobie wyobrażam ten mecz, w połączeniu z siłą ofensywną LFC.

Jak widać, kalendarz nie za bardzo pomaga przy wyborze jednego z dwójki Vardy-Firmino. Trzeba szukać jakiegoś znaku, który pozwoli dokonać odpowiedniego wyboru.

VS

Sprawdźmy, jak wyglądała gra tej dwójki vs zespoły z którymi przyjdzie im się zmierzyć w dwóch najbliższych kolejkach.

Firmino:

vs WHU – 4 spotkania, 0 bramek , 0 asyst

vs NEW – 3 spotkania, 0 bramek , 0 asyst

Vardy:

vs STK – 7 spotkań, 3 bramki , 0 asyst

vs BOU – 5 spotkań, 2 bramki , 1 asysta

Historia nic nam nie podpowie. Szukamy dalej.

Forma w ostatnich 4 spotkaniach.

 

Vardy 4 bramki a Firmino 2. Ale 2 bramki Vardy zdobył po rzucie karnym. Gdyby Salah nie zabrał piłki z Huddersfield , to może byłby 3 bramki…I tak jak mieliśmy to wcześnie, każda statystyka od ilości strzałów 7 Vardy a 9 Firmino po ilość celnych strzałów 6 do 4 dla Vardeygo nie przynosi rozstrzygnięcia.

Wychodzi na to , że wybór pomiędzy Vardym a Firmino to wybór , który możemy oprzeć na rzucie monetą. Nie wiele więcej się pomylimy, niż zdecyduje ślepy los. Różnica w cenie 0,6 mln , jaką trzeba zapłacić za Firmino jest sensowna z dwóch powodów. Brazylijczyk stwarza sytuacje kolegom z drużyny , w ostatnich 4 meczach, 7 raz miał szansę na asystę. Vardy 2. To wynika z faktu, że Firmino ma do kogo podawać przy polu karnym przeciwnika a Vardy nie ma i długo pewnie mieć nie będzie.

xG z całego sezonu, na zielono bramki strzelone. Widać, jak Vardy niszczy w polu karnym, 5 strzałów, 3 bramki. Poza tym, wielkość kropek informują, jak łatwa sytuacja była do wykorzystania.  Taki Benteke , zielone zamienił na czerwone, dlatego ma tylko 2 gole w tym sezonie.

Co może pomóc przy tej decyzji?

Kontuzja jednego z tej dwójki. Kontuzja jednego z zawodników , którzy są wyżej w wyścigu o koronę króla strzelców. Moment w którym Jesus wróci do składu City albo Pep znajdzie zmienika dla Aguero.  Przyleci ufo i FPL zejdzie na drugi plan.  Osobiście byłbym za tą ostatnią przyczyną.

11 dni do GW28 , może przyjdą jakieś inne pomysły aby podbić świat FPL i wrócić do gry. Bo ostatnimi czasy , słabo to wygląda w moim wykonaniu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *