Home FANTASY PREMIER LEAGUE UCL Fantasy – Matchday 1

UCL Fantasy – Matchday 1

0

Pora na start Ligi Mistrzów.

Przy tegorocznym układzie grup kilku zawodników wydaje się mieć status must have. Taki status wg mnie mają CR7 i Haaland. Na trzeci slot do ataku wybrałbym kogoś z trójki: Benzema, Lukaku i RL9. W PSG jest taki gwiazdozbiór w ataku, że ciężko by mi się było zdecydować na kogoś, a dodatkowo myślę, że jednak będą te punkty rozkładać między poszczególne gwiazdy, więc lepiej wybrać bardziej dominujące „żądła” poszczególnych ekip. Ja w tym sezonie stawiam na trzy drogie gwiazdy w ataku bo terminarz sprzyja.

Spośród obrońców uwzględniając założoną strategię można pójść w obrońców najbardziej ofensywnych czekając na zwrot punktów z asyst i goli. Tutaj mam na myśli głównie tuzy na miarę Hakimiego, TAA, Raphaela Guerreiro, Kimmicha, Alphonso Daviesa czy Reece’a Jamesa. Trzeba jednak domknąć też budżet czyli tańsi obrońcy też się na pewno przydadzą. Z najtańszych obrońców (za 4.0) najciekawsi wydają mi się Roussillon z Wolfsburga, Wober z Salzburga czy Alberto Moreno z Villareal. Oczywiście jeśli chodzi o pośrednie opcje to wybór jest największy i prawie nieograniczony.

Spośród pomocników opcji premium nie jest aż tak wiele, a najbardziej nęcące to: Salah, Bruno Fernandes, Pogba, KdB czy Grealish. Przy tak wielu drogich graczach aby domknąć budżet bardziej przydadzą się jednak najtańsze opcje. Najpopularniejsze obecnie wybory to Edson Alvarez (aż 50% posiadania), Jorginho, Marcos Llorente czy Fabinho. Z ciekawszych opcji wymieniłbym jeszcze Francka Kessiego, Ryana Gravenbercha oraz Andera Herrerę.

Z najtańszych bramkarzy najbardziej mnie przekonują Stekelenburg i Kobel.

Życzę trafnych wyborów 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *